• çok kastım bu gazetelerin herhangi birisinin farklı olduğunu bulmak için ama biçare kaldım. ancak gözlerden kaçmayan ayrıntılardan biri de şu; aynı sahnede aynı sayfanın iki kere kullanıldığını bile olmuş. gazete the daily xxxxxxx*. ayrıca genellikle scrubs ve desperate housewives'ta kullanılmış.

ve son olarak biri bana bunun ne olduğunu ve hangi dizi/filmde geçtiğini söyleyebilir mi?
  • dayanıklı tüketim malı olmamasına rağmen taklit yapmaktadır. hangi sapık inat edip bulduysa tebrik etmek gerekmektedir.
  • insanların böyle şeylere şaşırmaları gerçekten ilginç. sanki hollywood'dan son 30 yılda çıkan 50000 tane prodüksiyonun hepsinde sadece bu gazete kullanılmış.

dekor işte ağabey en nihayetinde, "prop".
    bir yerde tutuyorlar demek ki, yeni gazete lazım oldukça ara sıra çıkarıp basıyorlar. ara sıra da başka gazeteden basıyorlardır. internet ortamında trivia olması da işlerine geliyordur zaten.

çekilecek her bölüm için grafikerlere yeni gazete mi dizayn ettireceklerdi?

her telefon numarasının 555 ile başladığını yeni fark eden izleyicinin de selamı varmış...
  • bu gazetedeki uzun siyah saçlı teyze de "televizyonda, fotoğrafı kendisinden habersiz en çok görüntülenen kişi" rekorunu* kırmıştır.
  • amerika halkından insanlar ota boka dava açtıkları ve kazandıkları için, hollywood çok ama çok dikkat etmektedir böyle şeylere. eğer ki film amatör bir film değilse, fonda gözüken sokakta yürüyen insanlar bile hepsi ama hepsi paralı figüranlardır.
    çünkü adamın birisinin gelip de, beni haberim olmadan çekmişler filmde oynatmışlar, ben o gün gizli bir işler çeviriyordum karım boşadı patronum kovdu diyerek bir kaç milyon alması çok zor değildir. o yüzden kullanılan gazeteler de özel olarak seçilip öyle kullanılmaktadır.
  • holivud filmlerinde bütün telefon numaralarının 555 ile başlaması, herkesin heisler beer içmesi ya da araba plakalarının ekseriyetle 2gat123 olması gibi bir şey. (bkz: prop)
  • (bkz: acme gazetesi)
  • masaya serilip üzerinde domates,peynir,ekmek yenilmemesi dışında(türk filmleri gibi olsa oda olurmuş belli-cesetin üstünde bile aynı gazeteyi görünce farkettim bu durumu- )heryerde kullanılmış anlaşılan.
  • biz üzerinde bir kez yemek yediğimiz gazeteyi bile toplayıp atarken, adamlar aynı gazeteyi yıllardır kullanıyorlarmış. elin adamı böyle zengin oluyor demek ki. tevekkeli amerikalı senaristlerin grevi de boşa değilmiş. böyle pinti patronlara az bile.
  • http://picasaweb.google.com/…ta180/crossoverekujsag adresinde ayni goruntulerin hangi dizinin hangi bolumunde kullanildigini gosteriyor. gorunen o ki iki sayfa hazirlanmis, arkali onlu basmislar zamaninda belki 10 bin tane, dekor tedarik eden sirket film setlerine bunu gonderip duruyor.
hesabın var mı? giriş yap