• gozluk'ten sonra kontakt lens nasil rahat gelirse, ped'den sonra tampon da ayni hissi veren bir aygittir.

sanirsam biz insanlar olarak kullanmamiz gereken gerecler bedenimize ne kadar yapi$ik ise o kadar rahat etmekteyiz, o sebeple ped'in verdigi bebek bezi hissini ya$atmicak bi nesne olabiliyor bu da.

yalniz benim bu konuda oldukca buyuk bir sorunum var.
    turkiye sinirlarinda her ko$e ba$inda tampon bulamamayi, kasiyer kiza sordugumda kipkirmizi olup fisildayarak "bizde ondan yok" demesini gectim, ama bu meret cook pahali.

oyle ki, gavurda kimse ped kullanmiyor, zira ped dedigimiz nane tampondan daha pahali. evet, daha pahali. cunku tampon daha rahat, daha mantikli, daha hijyenik, daha kullani$li, vs vs vs, o yuzden kimse ped takmiyor, pedler az kullanilan pahali nesneler olarak yer aliyor raflarda.

biz de sanki dunyanin en buyuk luksuymu$, kullanmak zaten ayipmi$ da biz el altindan orgutleniyormu$uz gibi paketine 8 ila 10 tl verip mutlu olmaya cali$iyoruz.
  • her kullandığımda kendimi tıpalanmış gibi hissediyorum. ipini çekip çıkardığımda da pimi çekilmiş bir bomba gibi.
  • hatunun, kendisini mantarı açılmamış bir kırmızı şarap şişesiymiş gibi hissetmesine yol açabilecek olan zıngırtı..
    (bkz: şarap mantarı)
  • lost adasındakindekini yerinden çıkarınca yer gök sallanmış, flocke kanamıştı. bak şu işe yahu, meğer senaristler ne mesajlar vermiş, daha yeni yeni anlıyoruz.
  • pedin hışırdama, kaşındırma, terletme, kokma, pişik gibi rezalet yan etkilerini ortadan kaldıran, hani karın ağrısı ve pms manyaklığı olmasa nerdeyse hiç regl olmuyomuşsun gibi hissettiren harika bi icat. türkiye'de rağbet görmemesinin nedeni tabii ki kızlık zarının önemidir. bakire olmayanlar ise mahalle baskısı sebebiyle kullanmaktan çekinirler.
    aplikatörlü olanları süper kullanım kolaylığı sebebiyle çok daha fazla tercih edilir ama türkiye'de maalesef yok gibi bişey (bkz: aplikatörlü tampon)

ayrıca klozete de atılabilir.
  • burun ameliyatlarından sonra kullanılan tamponların yeni nesillerinde ince borumsu aparatlar sayesinde burundan nefes almak mümkün olsa da zamanla salya sümük nedeniyle onlar da tıkanır, ağzınızdan nefes ala ala boğazınızı tahriş eder hale gelirsiniz. sonunda tamponları çıkarma günü geldiğinde ağzınız bir karış doktora gidersiniz, ne olduğunu anlamadan pıt pıt diye ikisini de çıkarır. tabi bu kadarla kalmaz, asıl tamponlar bu öncü tamponların altında burun mukozasına yapışık halde bulunur, ki yara halindeki mukozaya yapışık halde bulunan eldiven parmağı boyutlarındaki bu tamponları çıkarırken gerçekten çok canınız yanar*. daha sonra doktorun verdiği bir kaba eğilerek kanların şapır şapır akmasını izlersiniz. eh sonra gereken temizlik yapılır, solüsyonla temizlenir, bepantenle kremlenir evinize yollanırsınız. tebrikler, artık daha rahat nefes alıyorsunuzdur..

(bkz: septum deviasyonu)
  • aplikatörlü olanları artık türkiye' de rossmann mağazalarında hem de 3 lira gibi bir fiyata satılıyor. alınsın, rahat edilsin, söz konusu mağaza da tutuldu diyerekten devamını getirsin.
  • kadınlar için son yüzyılın en mükemmel icatlarından biridir. fakat malesef türk kadını bir türlü alışamamıştır. binbir türlü tabularla yetiştirildiğimizi düşünürsek, alışamaması da normaldir zaten. cinsel organına düşman olarak yetiştirilen bir kadının büyüdüğü vakit rahatlığı uğruna organına küçücük birşey yerleştirmesi beklenemez tabiki. ama ben yine de çevremdeki kadınlara tamponun rahatlığını anlatıyorum. çoğunlukla aldığım tepki aynı oluyor "ay ben rahatsız olurum orda bişey var düşüncesi ile, hem oraya nasıl takıcaz şimdik, parmağımızı sokucaz filan, ay kalsın kalsın ben pedle iyiyim böyle haşur huşur da olsa". siz kullanadurun pedlerinizi bu yaz sıcağında pişik olsun oranız buranız. bir deneseniz halbuki şu mereti, vazgeçemeyeceksiniz.
  • ahanda budur sozluk hatunlari:

http://www.flickr.com/…tos/83198428@n00/2557915855/

markasi tampax pearl. sadece amerikada satiliyor su an. isyan ediyorum ve bir an once turkiyeye gelmeli diyorum.
hesabın var mı? giriş yap