• futbol yorumlarını ciddiye almıyorum,lakin bu vatandaşta tam anadolu’nun batısındaki şehirlerin üniversitelerinin(misal muğla,balıkesir,ısparta!) matematik/fizik veya istatistik bölümlerinden birinde okumuş ve sırf sayısal puanla yerleşilen bir bölüm okuduğu için de kendini deha zanneden bir tip var.
    aslında daha yüksek puan almak için yardırmış(genelde bu tipler tıp veya eczacılık düşkünü oluyor,nadiren de olsa mühendis olmak isteyeni çıkar!)ama kapasitesi dahilinde bir bölüme yerleşmiş olduğundan da içten içe kendini yiyip bitiren,fakat bunu asla dışarıya belli etmeyen biri.
    içi boş bir kibir,her şeyi bilirim edası.
    elbette benim kafam her şeye basar egosu.
    x bunu yaptıysa/çözdüyse ben de yaparım şuursuzluğu...
    yanlış anlamayın,modeli tanımlıyorum.
    ve bu vatandaş da tipiyle bu tanımlamalarıma cuk oturuyor arkadaş

yolu açık olsun ne diyelim
  • nasıl spor yorumcusu olduğu ve tv'de yer bulduğu anlaşılamayan kişilik. ukala karakterinin yanında, az önce yapmış olduğu, "fenerbahçe sezon boyunca beşiktaş'tan daha iyi top oynadı" tespitiyle olaya son noktayı koymuştur. bunu da şenol güneş'in oyuna müdahaleleleri, beşiktaş'ın defanstaki zaafları, "atiba'yı çıkar..." diye başlayan yorumlarıyla desteklemeye çalıştı. "göz var nizam var" kabilinden bir yorum yollayan izleyicilere de, "görüşleri ve gözleri o kadar iyiyse başka spor dallarıyla ilgilenmelerini tavsiye ederim, mesela satranç" karşılığını vererek şaşırtmadı.

hakikaten bu arkadaşın kimden torpilli olup da tv'ye çıktığını bilen var mı? yoksa bu kadar abuk yorumlar ve bu kadar ukala bir karakterle normal şartlarda ancak arkadaşları arasında yorum yapabilmeli!
  • adam bolu'da trişkadan bir okulu 6 yılda okumuş! bi baltaya sap olamayınca sözüm ona futbol istatistikci bari oluyum (hayatında mahalle arasında bile top oynamamış) demiş...tahminim bi adamınıda bulup bi spor kanalınada kapagı atmışya.....olmuş sana futbol dehası......10 sene amatör top oynadım hala zevkle halı sahada oynamaya çalışıyorum...bu adamı,üstelikte futbola dair mucizevi! yorumlarını yaparken görünce en büyük hobim futboldan bile igrenesim geliyor...igrençsinnnnnnnnnnn
  • illa a spor izleyecekseniz bari ugur karalullukcu izleyin... hic olmazsa futbol takip ediyor genc ugur :)
  • beşiktaş kadrosu için "kadrosu çorbaya döndü" diyen adam. şu an valderrama ile konuşuyorlar ki, kız çok daha mantıklı konuşuyor. gökhan gönül ve caner erkin transferlerini eleştiriyor. beck'in çok daha iyi oyuncu olduğunu soyluyor. adriano ve caner'in aynı takımda olmasını takımı karıştıracağını söylediği halde, beş dakika sonra "adriano muzmin sakat, beşiktaş'ın caner'i alması iyi oldu" diyor. bir insan nasıl hem bu kadar iddialı ve sabit görüşlü olup, iki dakikada kararını değiştirir anlamadım. zil zurna sarhoş olduğunda bile insan bu kadar saçmalayamaz.

gazeteci adam bu kadar egolu, önyargılı ve tutarsız olmamalı. geçmişini hiç bilmiyorum ama futbol ve futbolcu bilgisi olmadığı çok açık.

edit: valderrama'nın yerinde olsam, programdan sonra o süpürge saçla girerim bu adama.
  • "fenerbahçe sezon boyunca beşiktaş'tan daha iyi top oynadı" diyerek sabah sabah uykumun açılmasına sebep olan aspor yorumcusu. kendisine teşekkür ediyorum.
    gs:notluyum.
  • "fenerbahçe sezon boyunca beşiktaş'tan daha iyi top oynadı" diyerek içindeki ezikliği dışa vurmuş sözde yorumcu.
  • beşiktaş şampiyon olunca çıldırmış. çıl-dır-mış.

ağzından köpükler saça saça beşiktaş'ı aşağılamaya çalışıyor. oğuzhan ve sosa ile şampiyon oldu beşiktaş diyor. bunu da "marka değeri" olan futbolcu ile şampiyon olunmayacağını göstermek için yapıyor.

öyle böyle değil hüngür hüngür ağlıyor atarlı ergen.

yemin ediyorum evladım olsa ıslak sopayla döverim bu adamı.

hacı buraları okuyor musun bilmiyorum ama, bak sana bir şey diyeyim. kendini hazırla sen, beşiktaş'ın devri başladı. daha çok öttüreceğiz senin gibileri.
  • televizyonda isabetli orta pas istatistik diye sayılarla konuşup cenk tosun ile eren derdiyok kıyasına gelince "gol sayılarına takılmamak lazım" dedi. e sen sayılarla konuşurken iyiydi? istatistik aldatmacası ile koltuk işgal eden kişi.
  • fenerbahçenin başakşehir maçında dağınık ve oyuncuların ne yaptığını bilmeden sahada olduğunu söyleyen ve trabzon gibi sistematik bir takım karşısında zorlanacağını söyleyen turkuvaz medya çalışanı. ne desem de bu arkadaşla davalık olmasam diye düşünüyorum uzun uzun.
hesabın var mı? giriş yap