• büyük ihtimalle her yere ve herkese borcu vardır
  • gayet de hakkı olan insandır. anketçisi, satıcısı, aktarı her önüne gelen arıyor.
  • yüzde bir milyon ihtimalle veli olduğu için açmıyorum, önemli bir konuysa tekrar arar zaten diyorum
  • önceden bendim. bir arkadaşım yardım istemek için başka numaradan aramış. öğrenince üzülmüştüm. o gün bugündür yabancı numaraları açarım. ağzımın eskimediğini de fark ettim bu şekilde.
  • kafası rahat insandır.

telefonda bir ayar varmış keşfedeli 3-4 ay oluyor, tanımadığın numaralardan çağrı ve sms almayı engelliyor. onu açtığım günden beri o kadar rahatım ki anlatamam. arada girip bakıyorum kimler aramış diye, geneli boş işler için arayan numaralar, reklam mesajları falan.

edit: nasıl yapılıyor diye çok soran olmuş;

ios: ayarlar > telefon'a gidin, aşağı kaydırıp bilinmeyenleri sessize al'a dokunun ve özelliği açın.

android: telefon uygulamanızı açın, sağ veya sol üst köşedeki simgeden ayarlara girin, engelleme ayarlarından bilinmeyen numaraları seçin.

eğer telefonunuzda öyle bir seçenek yok ise şu uygulama işinizi görecektir.
  • bu bendim. ama gedikpaşa,laleli,merter,güngören esnafı ile iş yapmaya başlayınca bu huyumdan vazgeçmek zorunda kaldım. eskiden takıldığım kadınların eşleri sanıyor ve açmıyordum
  • tanımadığım numaraya açmıyorum, tanıdığım birisi ise rehberimde kayıtlıdır diye düşünüyorum
  • babamdır "zaten hayattan bezdim birde başıma bela alamam" deyip telefonu kökten kapatır.
  • özgür insan. kimseye verecek hesabı yok, kimseye de dokunacak bir hayrı yok.
  • aksine hep korkuyla açıyorum. birine bir şey oldu da beni mi arıyorlar acaba deyip telaşla cevaplıyorum. o an telefon yanımda değilse, sonra gördüysem de kesin geri dönüş yapar ararım buyrun aramışsınız derim.

tam bulgaristan'dan gelen cevapsız çağrıların adamıyım. meraklıyım abi ben, dayanamam. arar sorarım hayırdır yaa noldu annenizin ameliyatı nasıl geçti diye de sormadan duramam.
hesabın var mı? giriş yap