• şimdiden heyecanlandıran bi' konuşma. eminim bi'çok soru işaretine gerekli olan cevabı verecektir. evet.
  • muhtemelen insanlığa; "o kadar itişip kakışmanıza gerek varmıydı,neyini paylaşamadınız koskoca dünyanın?" temalı bir konuşma olacaktır.
  • kuvvetle muhtemel acun ilicali'nin sunucu olarak boy gosterecegi konusmadir. arkasindan gelsin tv sovlari.
    (bkz: gunahsizsiniz ahiret)
    (bkz: survivor cennet cehennem)
  • ajandama baktım da, o gün toz toprak ve börtü böcekle önemli bir takım toplantılarım olduğundan maalesef kaçıracağım konuşmadır..
  • şu şekilde yapılırsa tüm zamanların en ilginç final sahnesi olabilir:

"evet varım ve size varlığımı ilk defa farkettiriyorum, evet bir imtihan vardı ve ne yazık ki doğru cevabı çok az kişi bilebildi, doğru cevap eldeki verilerle bana ulaşılamayacağıydı, elde yeterli veri olmadığını söyleyen bir kaç yüz bin tane agnostiği şöyle öne alalım, onun dışında...evet peygamberler gönderdim ama ellerine mutlak ikna edici deliller koymadım, onların amacı insanlığı iyi ahlaka doğru yönlendirmekti, eğer insanlar beni bulacaksa önce akıllarını kullanmalarını istedim, ne yazık ki anlattıkları başkaları tarafından çarpıtıldı, din meselesini iyi ahlak ölçüsünden çıkarıp bir baskı aracına çevirenler şurada zebani kardeşin yanına alalım sizi, dinlere inanan ama etrafındakilere hayatı zehir etmeden kendi halinde yaşayan kişiler de imtihanı geçti, agnostiklerin yanına geçsin, he bir de benim varlığımı elde yeterli veri olmamasına rağmen külliyen reddeden ateistler var, yanlış cevaptı ama onlardan da etrafına zarar vermeyenler geçti, ateizmi baskı aracı olarak kullanıp önüne gelene saldıran adamları da din yobazlarının yanına alıyoruz"
  • okul müdürlerini anımsatacaktır...

'..bir ki..deneme bir-kii..evet arkadaşlar dirsek kol hizası..mikail, şu tarafı da hizaya sok ki başlayalım...sessizlik arkadaşlar, ilgili melekleri dinleyin, hizaya geçin..

saygıdeğer baş melekler, sevgili melekler-evliyalar-huriler-cinler ve yeni hayatlarına başlamak için burada toplanan kullar..evvela herkesin bilmesini istediğim ilk şey sizler sorumlu melekleri dinleyerek hizaya geçmediğiniz sürece tören başlamayacak, o nedenle iyi niyetimizi zorlamadan hizaya geçin..orası tamam mı cebrail?..peki..başlayalım..ses geliyor mu afrika grubu? oraya geliyor mu? tamamdır öyleyse..

malum, israfil sur'u üfledi ve işte ulan gerçek mi değil mi derken kıyamet koptu ve buraya toplandınız..bizler tabii bu büyük nümayişi önceden planladığımızdan, geçen seneden başlayarak meydan düzenlemesine başladık ve herkesin rahatlıkla toplanacağı muazzam meydanın inşasını bitirdik, tüm alt yapı çalışmalarını layıkıyla yaptık ve israfil e işareti verdik..gördüğünüz gibi akustik harika, görüş açısı sorunsuz..biz dersimize çalıştık, bakalım sizlerde çalışmış mısınız birazdan anlarız..

azrail ! o yahudi grup niye aralarında konuşuyor hala? gruba sahip ol, dinlemelerini sağla! beyler-bayanlar siz de artık dünyada olmadığınızın ve yehova nın gelmeyeceğinin farkına varın artık!..şu arkadaki adama da söyleyin kippasını çıkarsın..

nerede kalmıştık? sevgili kullar...ak koyunun kara koyunun anlaşılacağı aşamaya geldik..biliyorum heyecanlısınız, ürküyorsunuz, merak içindesiniz..sonuçların en kısa sürede belli olup layık olduğunuz hayatın gelmesini sabırsızlıkla bekliyorsunuz..amacımız sizi bu meydanda süründürmek değil..ben ve baş melekler de dahil bu süreci uzatmamak için her şeyi ayarladık..ohoo, başçavuşun eşeği osuruyor burda..hööyy, şu mormon grubuna sahip olun, adamlar utah da, çiftlikte sanıyorlar kendilerini hala..arkadaşlar bak hala elemelere geçemedik..sizleri taş kesmek zorunda bırakmayın beni..

şimdi sizleri bölük bölük salonlara alacağız..dünyadaki alışkanlıklarınız burada da sürdüğünden dini inançlarınız ya da inançsızlar gibi grupları bütün bütün alacağız ki karmaşa, laf atma vs olmasın..ama bu salonlara alınmadan önce birkaç şey söyleyeceğim ki aklınızda soru işaretleri kalmasın..

şimdi hangimiz koduk? diye düşünenler var..yani hangi inancın doğru olduğu ve cenneti kimlerin dolduracağı sorusuna bir açıklık getirelim..sevgili insanlar, tüm inanç sistemlerinde zevk- sosyal konum ve erk teması öne çıktığından hiçbir inancın tam olarak beni ve kurduğum sistemi yansıtmadığını bilmelisiniz..örneğin mikail ya da cebrail diye seslendiğime bakmayın, siz anlayın diye sizin uydurduğunuz isimleri gerçekmiş gibi söylüyorum..ama yine de uyum sağlayın diye onların baş melekler olduğunu varsaymanız için o rolü devam ettiriyorlar..gerçek isimleri lazım değil yani..arınma ritüellerinizin de çok uyduruk olduğunu, bayramlarınızı fazla ilkel bulduğumu da bilmelisiniz..yahu o zaman bu meydanda niye toplandık madem her şey yanlıştı diyenler için geliyor; sizin kurallarınızın sizlere nelere mal olacağını bilmeniz için diyebilirim..ateistlere geçirdik en azından, bir yaratıcı varmış diyen heyecanlı insanlar görüyorum, oğlum mal mısınız lan siz? ben ne diyorum siz ne anlıyorsunuz? hepiniz yanıldınız diyorum, sami ulusların hayal dünyalarına kapıldınız, buralara kadar geldiniz..şu arab'a söyleyin çömelerek ne yaptığını biliyorum, terbiyesizlik yapmasın, birazdan ara vereceğim o zaman gider tuvalete..

imdi, sizlerin kollara ayrıldığı, tasnif edilmiş grupları arkadaşlar birazdan ilgili birimlere aktaracaklar ve konuşmanıza gerek kalmadan dökümlerinize ve katsayınıza göre ilgili hayat alanlarına gönderileceksiniz..çok istediğiniz ve binlerce yıl tekrar ettiğiniz için ben de buradaki dünyayı -özgür irade gereği- cennet ve cehennem olarak düzenledim..aslında ben daha eğlenceli ve özgür alanlar da düzenlemiştim ama oraya tüm bu inançlardan uzak ama nitelikli insanlar aktarılacak..lan arkadaş bir dinletemedik kendimizi, japonlarla koreliler birbirine girdi şimdi de..ulan okul müdürleri, hepsi sizin suçunuz..dünyadayken çocukları bir türlü hizaya getirip dinlemeye alıştıramadığınızdan dolayı oluyor bu karmaşa hep..size açıklama fazla arkadaş..yallah sizi götürecekleri yere gidin.. sol tarafta seyyar tuvaletler sağ tarafta köfte-gözleme standlarından yemek ihtiyacınızı giderebilirsiniz...marş marş..! '
hesabın var mı? giriş yap