• muhtesem bir turk klisesidir. genelde iki aile bir yere giderken kullanilir. tasarruf, samimiyet, ozveri gibi bircok ogeyi icinde barindiran bir taleptir.
  • tam bir fiyasko olan şirket. bu app'in şirketinde çalışanların egosu küçük dağları ben yarattım havasında. hele ki iş görüşmesinde "beni tanıdın mı?, beni nasıl tanımazsın ben .... yapan adamım şimdi tanıdın mı beni, benim 100'den fazla ... var." gibi laflarla gönlümü adeta fet etmiştir.

firma gerçekten şaşalı bir firma mı diye bir google'ladım daha ilk arama sonuçlarında logolarının anlam veremediğim bir şekilde araklanmış olduğunu gördüm. microsoft ile bağı var mıdır yok mudur tabi bilemiyorum. ancak eğer gerçekten de böyle ise ayıp lan emeğe saygı biraz!

firma logosu
    http://oi59.tinypic.com/8znplc.jpg

çalınan microsft tag app logosu
    http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/…arge
  • özellikle ev-iş arası rutin rotaları hedefleyen şehir içi araç paylaşım uygulaması.

sürücü ya da yolcu olarak nereden nereye gittiğinizi belirterek yolculuk yayımlıyorsunuz, aynı rotadaki bir sürücü ile bir yolcu birbirine ok derse her ikisi arasında iletişim başlıyor ve birlikte seyahat ediyorlar. yolcu makul bir miktar ödeme yapıyor, benzin masrafını bölüşmüş oluyorlar.

ben geçtiğimiz hafta 5 yolculuk yaptım, gayet keyifli ve konforluydu. daha önce de pek çok kez blablacar kullandığım için konsepte hakimim zaten, yeni insanlarla tanışmayı seviyorum.

ankara ve istanbul'da hizmet veriyor. ios ve android için indirip deneyebilirsiniz.

mecidiyeköy - ümraniye arasında kullanıyorum ben, çok sayıda ilan oluyor. bu hat üzerinde işe gidip gelen varsa yeşillendirebilir.
  • eğer şoförseniz bu ihtimali de göz önüne almalısınız.
  • aracımı kabul etmeyen dangalak uygulama. sildim.
  • sanırım bunu martı aldı.
  • az önce yükleyip rotamı girdiğim uygulama. para mara istemem, yeter ki yağmurda çamurda işe gidiş saatlerinde taksicilerin ağız kokusunu çekmeyin.
  • tamamen ölü bir uygulama. temel sorunu ise algoritması. sisteme facebook hesabınızı bağlıyorsunuz, facebook hesabını bağla butonunu görmeye devam ediyorsunuz. yolculuğa üçüncü bir kişi dahil olduğunda, önceki kişiyle aranızdaki sohbet penceresine dahil oluyor falan. güvenlik riskleri çok büyük. arayüzü işlevsel değil. halbuki fikir, konsept çok başarılı ama işleyişte sıkıntı var. aktif olarak kullanan bir avuç insan, onlar da benim gibi boş yere girip çıkıyor. yaklaşık 6 aydır düzenli girip çıkıyorum daha bir kişiyle yolculuk yapmış değilim. artık alışkanlık oldu bu uygulamaya girmeden yapamıyorum.
  • sayesinde kanserli çocuklara umut vakfı isimli organizasyondan haberdar olduğum ve elde ettiğim kazancın tamamını yine uygulama içinde yer alan bir seçenekle kolay bir şekilde kaçuv’a bağışladığım yolculuk paylaşım uygulaması.

özellikle istanbul için son derece kullanışlı, son derece faydalı bir hizmet. umarız yaygınlaşır.
  • kullanıcı yorumları eklenirse harika olacak
hesabın var mı? giriş yap