şükela:  tümü | bugün
  • bankalardan gelen güya promosyon mesajlarının formatı.

örneklendirmek gerekirse "bankamatik kartınızla 7-20 eylül arası üye giyim ve kozmetik iş yerlerinden ayrı gün ve tek seferde yapacağınız 250 tl ve üzeri 5. alışverişe 25 tl puan kazanın!"

yani bundan faydalanabilmek için 13 gün içerisinde en az 1250 tl'lik kozmetik ve giyim ihtiyacımı karşılamak zorundayım. ama bunu yaparken hepsini tek seferde yapamıyorum ve en az 5 kez ve farklı günlerde alışveriş yapmam gerekiyor. tüm bu koşulları sağlarsam bana 25 tl vereceksiniz.

ben size 25 tl vereyim mesaj atmayın?
  • o hediye verilen 25 tl de genelde belirtilen 48 saatlik zaman dilimi içinde kullanılmalıdır; yoksa yanar.

ha bir de; kampanyaya katılmak için ellibeşbilmemkaç numarasına sms atacaksınız. sms ücreti de yaklaşık 25 tl tutmaktadır.
  • x tl üzeri alışverişe y tl hediye olmalıdır o. x tl ye x tl veren görmedim daha.
  • arkadaşın varsa getir beraber sikelim temalı pazarlama mesajlarına göre daha kabul edilebilir mesajlardır ama pek sallayanı da yoktur.
  • (bkz: crm)
  • sözelci başlığı. açıklamada 250 tl üzeri cart curt zart zurt harcamana 25 tl bla bla bla diyor. 250=/25 => x tl üzeri alışverişine x tl denmez. olsa olsa y’dir o.

edit: eşit değildir işareti yokmuş ekşide. =/ olarak vermek zorunda kaldım.