• teoman 2001 senesi yazında rumeli hisarı'nda konser vermiş.
    o zaman dişçi koltuğu gibi bir koltuk koyduruyormuş sahneye.
    şimdi rumeli hisarının o sahnesinde bir mescit duruyor ve yıllardır konser verilmiyor. ve hepimiz yaşlandık. güzel günlermiş...
    gençliğimizin güzel hatıralarının güzel bir rengidir teoman.
    kendisi müziğe döneceğini söylemişti ama yaratıcılık ekseninde halen dönüş gerçekleşememiş gözüküyor.
    sabırla bekliyoruz...
  • teoman onyedi albümünü çıkardığında 17 yaşındaydım. o 50 olmuş ben 35.sabahtan beri dinliyorum(bkz: koyu antoloji) , şarkıların eski versiyonlarına dönüyorum arada.sesi de yorumu da çok hoşuma gitti.(bkz: delinin yıldızı)na sevindiğim gibi sevindim.
  • kötü birşeyler üreteceğine üretmemesi takdire şayan. gerekirse sürekli eski şarkılarını söylesin. nazan öncel gibi ağır saçmalamasın.
  • tip olarak: tipsiz, benzetme olarak: sivrisinek, bir zamanlar dinledik mi? evet
  • antalya jolly joker’de 22.00’de kapıları açılan konser için sahne almasını an itibariyle beklemekte olduğumuz sanatçıdır. çıkınca yeniden editleyeceğim.

edit: 23.50
  • aslında insanlık halleri'nden sonra teknik olarak müziği bırakan bi teoman vardı. ne güzel bir sene öncesinde de tribute bile hazırlatmıştı kendine. sonrasında çıkardığı iki albümde de hep sermayeden yedi. birbirine benzeyen, ruhsuz içi boş şarkılar. irem diye bi kızla zorlama düetler vs. gerçi çoğu kişiye göre teoman o albümünden sonra bitti. ilk iki albümü kadar hoş albümler yapmadı ama kendisine bir imaj yarattı yani. popülerleştikçe tüketildi, tüketildikçe popülerleşti. o bu yolu seçti, mesela yola beraber çıktığı yavuz çetin bu yolu seçmedi; yaşamak istemedi artık. sonuç olarak yaşlandı, evlendi, kızı oldu, duruldu teoman. artık anlatacak bir şeyi kalmamış kendisinin. otellerde bi yerlerime dokun diyen kadınlar yok artık, aynı cümleyi on kere okutacak kadar aşık olacağı birisi de yok.

2000 yılında komşunun çocuklarının verdiği kasetle başladığım teoman serüvenim "yeni albümlerle" sınırlı değil. ama müziğin güzel yanlarından biri de hep var olacak olması. yıllar sonra da dinlediğimizde aynı şeyleri hissedeceğiz ve bu çok güzel bir şey.

son albümü koyu antoloji güzel bir derleme ama plak şirketinin "2 senede 1 albüm çıkartma" anlaşmasından öte bir şey değil muhtemelen. samimiyet yok. ama biz teoman'ın şarkılarını o kadar çok seviyoruz ki ezbere bildiğimiz bu şarkıları da yine sıkılmadan günlerce dinleyeceğiz. öğrencilerimden biri "hayat teoman'ın yaşlanıyor olması kadar tuhaf." demişti. işte o tuhaflık var içimde.

kızıyla mutlu bir hayat geçirmesini istediğim şarkıcı. güzel anlar yaşattın bana hayatım boyunca teoman, güzel insanlarla. umarım mutlu olursun hep.
  • (#73468507) entrydeki konserin tamamını izledim. bu konserin benim için özel olan tarafı; konser star tv'de gece yarısı yayınlanacak ve ben kaydedeceğim diye tv karşısında beklerken uyuya kalmış olmamdı, o kadar üzülmüştüm ki.. ve 17 yıl sonra bu link.. aşırı duygulandım (ki çok duygusal bir adam değilimdir) teşekkürler @bir nickim olsun yeter

bu konserin bence diğer bir özel yanı son 10 yıldır konserlerinde söylemediği şarkıları içermesidir.

(bkz: kişisel bir şey)
    (bkz: sus konuşma)
    (bkz: gündüz tarifesi)
    (bkz: oğul)

türkiyenin bir rockstarı varsa o da teoman'dır.
  • türkiye hakkında aynı düşünceleri paylaştığım kişidir kendisi ayrıca çok genç yaştan beri dinlerim ve hala bazen iş çıkışında arabada son ses açtığım ve zevk aldığım sayılı sanatçılardan biridir kendileri.
  • 50 yaşında çok iyi görünen rockstar.
    http://www.posta.com.tr/…e-yasiyorum-haberi-1373504
  • amerikan kadayıf rockçıları fena halde taklit etmese bu aralar daha iyi olmaz mı?
hesabın var mı? giriş yap