karabiber ve ejderha

  • 396
  • 2
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

person of interest

her güzel şey bitermiş, aşk nedensiz sevmekmiş...

sanki bir günde yaşandı bitti koca dizi gibi hissettim bitirdiğimde. hayatımın en güzel günü gibiydi.

--- spoiler ---

john ölmeden önce dayanamadım artık birkaç damla gözyaşımı bıraktım gitti. john reese, nasıl tanıdıysak öyle yaşadı ve öyle veda etti. yıllar geçse de unutmayacağım bir karakter oldu.

team machine'in mirasçısının shaw olması biraz burukluk yarattı tabi. gönül isterdi ki illa biri ölecekse shaw ölsün ama john yaşasın. bear'la birlikte devam etsin operasyonlara.

yalnız kafamda birkaç soru işareti var:

2. sezondaydı yanlış hatırlamıyorsam, sarışın bi ingiliz vardı. lezbiyen bi hemşireyi öldürtmeye çalışıyordu. o adam kaçarken sonra görüşürüz falan tarzında bi şeyler söylemişti ama yamulmuyorsam bi daha göremedik kendisini. tabi ben hatırlamıyor da olabilirim yani bilemiyorum.

bi de samaritan adına konuşan bi veletle yine samaritana çalışan uyuz bi hacker kız vardı. onların da sonu meçhul şu anda.

--- spoiler ---

diziden bir spin-off bekliyorum açıkçası. john ve harold'un daha önceden yardım ettiği elemanların üzerinden anlatılan yeni bir hikaye olabilir. zaten bu sezon bunun mesajını verdiler.

her şeyden sonra şunu söylemeliyim; harold'u, root'u, carter'ı, john'u çok sevdim gerçekten. shaw'a biraz mesafeliyim ama hadi onu da sevdik diyelim. ancak son bölümde emin olduğum şey şu; benim favori karakterim açık ara fusco. kendisini düzeltmesi, ısrarla düzgün ve sadık kalması, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışması, göründüğünden daha yaman olması ve harika bir dost olması... umarım şu spin-off çıkar da tekrar izleyebiliriz bu karakterleri.

devamını okuyayım »
23.06.2016 04:02