• askerde ihtiyacınızın olmaması imkansıza yakın can kurtaran sıcak tutan icliktir. çünkü hangi sehre giderseniz gidin istima olsun nöbet olsun değişik saatlerde uzun süre ayakta dikilmeniz kaçınılmazdır ve o durumlarda kıymeti daha da iyi anlaşılır bu dostun.
  • kışın uzun yolda motosiklete binenlerinin olmazsa olmazıdır. pantolon ve montun içine giyeceğiniz vücudunuzu saran bir termal içlik sayesinde rüzgarı hissetmez ve böylece fazla üşümezsiniz.

son derece bol ve ibiş modellerinin yanısıra, biraz paraya kıymayı göze almanız durumunda oldukça şık modelleri de mevcuttur.

bakalım:

ibiş:

http://www.feyizoglu.com/…ges_buyuk/f87/44587al.jpg

şık:
    http://www.alpinaoutdoor.com/…ts/pr_01_1714_max.jpg - erkek için
    http://www.alpinaoutdoor.com/…ts/pr_01_1713_max.jpg - kadın için
  • (bkz: thermoform)
  • bana ankara ayazını ve kızılay'daki garip spor malzemesi satan köhne dükkanları hatırlatmıştır ismiyle.

"termal içlik gelmiştir"

türkçe ismi o kadar çirkin ki, dinlenme tesisi tuvaleti canlanıyor gözümde "termal içlik" deyince.
  • tırım tırım gezip baktığım bir çok dükkanda gördüğüm bir sürü marka sonrasında piyasada çok fazla sahtesinin bulunduğuna kanaat getirdiğim giysi. az çok internetten yüksek fiyatlı outdoor ürünler satan sitelerde termal içliklerin polyamid ve polypropylene karışımı ve özel üretim dikişler ile dikildiğini öğrendim. fakat bugün dükkanlarda nereye baksam hep pamuk. adamlar bildiğin askerde giydiğimiz dandik pambık içliği kutulayıp termal yazıp satıyorlar anladığım kadarıyla. halen tam olarak emin olamadım hangisi doğru ama düz mantık ile pahalı olan ve az bulunan doğrudur yolunu seçtim.
  • tuncelinin ayazında beni hayatta tutan giysidir.soğuk yerlere gidenlere,soğukta uzun süre vakit geçirenlere şiddetle tavsiye edilir.
  • kış gelse de giysem dediğim kara gün dostu. sarılacak bir sevgiliniz olmayabilir, ısıtma masrafını karşılayamıyor olabilirsiniz ama dert etmeyin. kaliteli bir termal içliğiniz varsa ölene kadar sıcak kalabilirsiniz. veya yaza kadar. yazın zaten sıcak, en güzeli sonbaharla mart bence. ama bu sene istanbul'un martı da güzel değildi.

(bkz: entry'nin sonuna doğru saçmalamaya başlamak)
  • ocak ayında rusya'ya gitmeden önce almayı düşündüğüm koruyucu giyim hedesi. yalnız yine de alt içlik yerine termal boxer tercih edeceğim zira o ne lan öyle davaro gibi!
  • her şey iyi hoş güzel de, yemin ederim dokunsam kontrol lambasını yakıcam yani o derece elektrik yüklüyor bu meret vucüduma.

marks and spencer'dan aldım, %50 pamuk, %25 visco, %25 polyester. en fazla pamuklu olan karışım buydu.

lastikli botlarla giyersem jenaratöre dönüşünüyorum. hele hele takım elbisede de bir parça polyester varsa bildiğin yüksek gerilim hattıyım. kapı kolundan çarpıyor, musluktan çarpıyor. ha bir de sinirli stresli yapıyor.

heralde yün eski usüllere dönücem. kıroluk falan diyenler kınalarını yaksınlar, sürekli takım elbise giyenlerin canını kurtarıyor, hayatını bağışlıyor.
  • bir yerde peygamber donudur.
hesabın var mı? giriş yap