• sheldon: uzay-zaman ekseninde oluşan yıldızların hareketlerinin trigonometrik açıdan insanlar üzerinde astrolojik bir etki bırakması ....... geri al uzay-zaman ...... geri al. bir türlü ilk anda dediklerinden bir şey anlayamadığımız bir sürü fizik profösöründen oluşan komik,düşündürücü ve penny karekterine aşık olduğumuz dizi .
  • geç bulduğum ama hiç bırakmayacağım bir bağımlılık oldu bu. 5 sezonu 2 haftada içtim bitirdim.
    arkadaş illa karşılaştıracağım diyorsan seinfeld ile karşılaştır. diğer benzetmeler kanımca yavan kalır. esprilerin (ki çoğu durumda yüz ifadeleri bile en baba espriden yarıcı olabiliyor) bel altı olduğu iddiası da sadece iddia olabilir. karakter seçimi, birbirleri ile uyumları, nerd kavramına sonuna kadar sahip çıkılması. kardeşim adamlar death star legosu bile yaptılar lan ötesi var mı? 1980 lerin 2. yarsında star wars legolarına dünya para gömmüş beni benden aldı sheldon.

bence yayınlanmış dizi tarihinin replikler ilk onunda olması gereken bir repliği paylaşmadan edemeyeceğim.

--- spoiler ---

1. sezon 5. bölüm. penny hamburgeri beğenen sheldon'a nasıl gidiyor diye sormaya geliyor.

penny - sooo how is everthing?
    sheldon - terrific. you'd be happy to know that i plan to come here every tuesday night for the foreseeable future.
    penny - really? o yeeaaay.
    sheldon - who do i speak to about permanently reserve this table?
    penny - um i don't know...a psychiatrist!?

bu da türkçesi

penny - eveeet her şey nasıl, (memnun musunuz)?
    sheldon - harikayız, öngörülebilir gelecek boyunca her salı buraya gelmeyi planladığımı öğrenince çok sevineceksin.
    penny - cidden mi?. o yeeaaay.
    sheldon - bu masayı sürekli reserve etmek için kiminle konuşmalıyım?
    penny - um bilemiyroum... bi psikologla olabilir (mi acaba)!?

--- spoiler ---
  • vermiş olduğu iki haftalık arayla üzmüş dizidir.
  • geek ve nerd tayfanin uzerinden prim yaparak bir yerlere gelmis; akabinde siradanlasmis dizi. karakterleri siradanlastirma cabasi icine girdikce boku ciktigi yonunde hemfikir olmaya baslamaktadir herkes. ha; fanatikleri yine bu entry'i zamanin otesine gondereceklerdi ki, onlara bir sozum var: bazinga!
  • soft kitty, warm kitty, little ball of fur. happy kitty, sleepy kitty, pur pur purr...
  • the big bang theory kuşağının iple çekilerek beklenmesi sonucu en fazla iki bölüm izlemek akabinde uykuya dalmak -_-
  • şu an piyasada izlenebilecek en düzgün ve en komik sitcom. friends seviyesine ne zaman gelir bilinmez ama şimdiden efsane olmuştur.

--- spoiler ---

bu penny denen zilli aşifteyi anlamak çift katlı integrali öğrenmekten daha zor. ayrıca senaristler neyin peşinde onu da anlamıyorum. 5. sezon itibariyle şu kıza birini yamayamadınız. birkaç bölüme sheldon reise saldıracak benden demesi. ayrıca;

+ tık tık tık penny
    + tık tık tık amy
    + tık tık tık bernadette

--- spoiler ---
  • 5x11 olmasa da olurmuş. hatırladığım kadarıyla izlediğim en kötü bölümdü.
  • acik ara en kotu bbt bolumuydu 5x11. neyse, arada olur deyip sheldon reyiz'e guvenmeye devam edicez.
hesabın var mı? giriş yap