• hayatımda izlediğim ilk dvd filmiydi.
    duygulandığım, sinirlendiğim, heyecanladığım bir senaryo ve oyunculuk dehasıymış, şimdi daha iyi anlıyorum.
  • ne kadar da geç kalmışım seni zlemekte, muhteşem bir yapım. tek bir saniyesinde bile sıkmadı, o koca adamın ağlamaları içimi deldi..
  • ızlediğimde oyunculuklar haricinde pek beğenmediğim filmlerden bir tanesi. herkes çok överek anlattı ama beklentimi karşılayamadı. ya da ben beklentiyi biraz yüksek tutmuş olabilirim. stephen king'in romanlarından uyarlanan filmleri genelde pek sevmedim zaten the shining hariç tabiiki de.
  • film boyunca güldüm,hüzünlendim,küfür ettim çoğu duyguyu yaşatan bir filmdi harika bir dramaydı en yoğun duyguyu hissettiren sahneyi söylemezsem olmaz

--- spoiler ---
    coffey'nin sadece film izlemeyi isteyip ve sinemada film izlerkenki haliydi
    --- spoiler ---

çok büyük acılar çekmiş adam böylesine küçük birşeyi istemiş olması ve o anın buyuk bir mutluluk vermesi , hiç birşey olmuyormuşcasına hayattan koparak o filmi izleyişi yüzündeki gülümseyişi beni epey etkilemişti yazarken bile duygulanıyorum o an buruk bir gülümsemeyle göz yaşlarımı döktürdü bazen küçük birşey olmasını bekleriz ve tüm acıları unutturur gibi olur ta ki o an bitinceye kadar sonra gercek hayata geri dönüş ...
    muhteşem oyunculuklar vardı hayran kaldığım ve asla unutmayacağım bir filmdi.
  • dün gece hayatimda ilk kez deneyimlediğim sistit sancilari neticesinde istemsizce aklima gelen filmdir.filmdeki tom hanks i cok daha iyi anliyorum su an...
  • insanlara yüzünü dönmeden önce gözyaşlarını sil.
  • (bkz: overrated) overrated kelimesi bir filme bu kadar mı yakışır.
  • bu filme overrated demek icin ya kor ya da beyinsiz olmak gerekir.
  • george stinney jr., abd'de 20. yüzyılda ölüme mahkum edilen en genç insandı.

elektrikli sandalye tarafından idam edildiğinde sadece 14 yaşındaydı.

duruşması sırasında, infaz gününe kadar, masum olduğunu iddia ederek her zaman elinde bir incil taşıdı.

11 yaşındaki betty ve 7 yaşındaki mary olmak üzere iki beyaz kızı öldürmekle suçlandı, gencin ailesiyle birlikte ikamet ettiği evin yakınında bulundu.

o sırada tüm jüri üyeleri beyazdı. duruşma sadece 2 saat sürdü ve ceza 10 dakika sonra verildi.

çocuğun ailesi, mahkemeye hediyeler vermesi ve ardından onları o şehirden kovması nedeniyle tehdit edildi ve engellendi.

infazdan önce george, ebeveynlerini görmeden 81 gün geçirdi.

şehrinden 80 km uzakta, yalnız bir hücreye hapsolmuştu. ebeveynlerinin veya bir avukatın varlığı olmadan yalnızdı.

kafasında 5,380 volt ile elektrik verildi.

70 yıl sonra, masumiyetinin nihayet güney carolina'da bir yargıç tarafından kanıtlandı. iki kızın öldürüldüğü alet 19.07 kilogramdan daha ağırdı.

bu nedenle, stinney'in onu kaldırabilmesi imkansızdı, iki kızı öldürecek kadar sert vurabilecek kadar gücü de yoktu. çocuk masumdu, biri onu sadece siyah olduğu için suçlamak için her şeyi bir araya getirdi.

stephen king, bu davadan 1996 yılında tur greenmile (yeşil yol) adlı kitabı yazarken bu hikayeden ilham aldı. daha sonra filmi çekilen hikaye tüm dünyada bilinir oldu.
  • hapishane müdürünün karısını iyileştirdikten sonra müdürün karısının john coffey e verdiği aziz christoper kolyesinin anlamı isa yı taşıyan anlamına gelir.
hesabın var mı? giriş yap