• ilk film gore daha cok politik mesaj iceren film. oldukca begendigimi soyleyebilirim. ilk film icin puanim 7/10 idi; bu film icin 8.5/10. ucuncu film hemen ciksa da izlesek.
  • serinin ilk iki kitabını 4 yıl önce okumuştum. o zamanlar arkadaş çevreme "bu kitapların yakın zamanda filmi çekilir kesin, twilight'tan da popüler olur hatta." demiştim. haklı çıkmış olmaktan dolayı, bu seriye pozitif bir yaklaşımım oldu başından beri. son kitabı okumak nasip olmadı ama, okumayı da düşünmüyorum bu saatten sonra.

jennifer lawrence'ı kitapta tarif edilen katniss'e benzetemesem de karakteri başarılı yansıtıyor. josh hutcherson ise peeta rolü için çok yanlış bir seçim. ilk filmde de bu olumsuzluğa fazla takılmıştım, bu filmde de öyle. başrol için seçilen iki oyuncuyu uyumlu bulmayınca da filmi fazla başarılı bulamıyorum.

yine de diğer oyuncu seçimleri yönünden (finnick seçimi on numara olmuş özellikle), işlediği konu yönünden ilk filmden daha iyi bir film olmuş.

gönül isterdi ki son kitabı da tek film şeklinde uyarlayıp seriyi tamamlasınlar ama para mevzuu devreye girmiş tabii.
  • begendigim filmdir. ilkinden daha cok begendim hatta fakat cinemaximum' da mi bir problem vardi yoksa film boyle mi cekilmis? ormanda hava karanlikken şu sis geldigi sirada ne oldu ne bitti, kim ne yapti, kim nereden firladi, nereye firladi hic bir sey goremedim. kamera cok hizli hareket ediyordu, goruntu cok karanlikti. kisaca dedigim gibi o sahnelerde hic bir sey goremedim.

ucuncu film ne zaman geliyor acaba?
  • az önce gece seansında izlediğim film. serinin devam filmi, ilk filme göre daha oturaklı geldi bana. hem oyunculuk, hem senaryodaki mantık hatalarının giderilmesi, hem de gelişmiş teknolojinin sektöre sunduğu nimetler filmi serinin ilk filmine göre daha kaliteli kılmış.

--- spoiler ---

şu peeta denen veledin şamar oğlanı olması beni üzüyor, çocuğun çektiği ızdırabı gördükçe benim yüreğim acıyor ulan. sen git gül gibi çocuğu oyunlar süresince çocuğu koynundan çıkarma, sonra da oyunlar bitince "sadece senaryoyu oynuyorum" deyip koşa koşa tokmakçına git. sonra zafer turunda yine çocuğu koynuna al, ardından yine tokmakçına git. oyunlara tekrar seçilince yine çocuğu koynuna al, sonra gözünü tokmakçının yanında aç. bunlar bizim muhafazakar demokrat aile yapımıza ters !!!

--- spoiler ---

film hakkında daha fazla spoiler vermeye veya eleştiri yapmaya gerek yok. sonuçta kitap uyarlaması olan bir filmden bahsediyoruz, bence herkes okuduğuna veya izlediğine göre yorumlar bu yapımı.

yahu o değil de, gece seansları benim gibi haftada 7 gün götünü yırtıp yeri geldiğinde sıçmayabile vakit bulamayan adamlar için nur nimet aga...
  • hem kitabını okuyup hem de filmini izleyen birisi olarak gayet beğendim yapım. film kitapla neredeyse birebir diyebilirim.

--- spoiler ---

film ve kitap arasındaki tek fark kitapta yeni oyun kurucu, katniss ile dans ederken cebinden çıkardığı alaycı kuş işlemeli saati göstermesi. filmde bu sahneye yer verilmemiş.
    tahminimce filmin ortalarında arenanın sitemini çözdükleri sahne daha vurucu olsun ve direnişin belli bir aşamaya geldiğinin son sahneye kadar anlaşılmasını engellemek için yapılmış bir şey.
    --- spoiler ---

edit : aklıma geldi kitapta diğer oyun kurucuları daha yaşlı hayal etmiştim özellikle johanna'yı hiç o kadar genç düşünmemiştim.
  • anarşiklerin yine ortalığı duman ettiği film. bunlar isyan ediyor ama işte hep o eski cehape zihniyeti. hızlı trenleri falan gördünüz demi, bunların hepsi snow hükümeti döneminde yapıldı, sorsan şimdi bilmezler bile.
  • izlerken kesinlikle pişman olmayacağınız film. abi çok iyiydi ya, gerçekten çok iyiydi. ilk filmine göre enfesti, tek bir an saatte bile bakmadım. bitmesini istemedim kesinlikle. ankamall ımax salonunda izledim saat 6'da salonda müthişti. birebir arena da yaşananları aktardı bize.

ayrıca finnick sen ne tatlısın öyle ya!

izleyin izlettirin! ayrıca alaycı kuş da gelsin bir an önce sıcağı sıcağına.
  • cok guzel film. ilk defa kitaptan daha guzel bir film adaptasyonu izledim. ilk filmi hic begenmemistim, kitap kadar derin degildi, ozet geciyorlardi, en onemli detaylari koymamislardi filme, cok mutsuz cikmistim sinemadan. ama kitap serisini cok sevdigim icin, ikinci filmi de gormek istedim. ve gercekten bayildim. kitaptaki onemli herseye filmde de yer vermisler. oyuncular da cok basariliydi, cok guzel secim yapmislar. mags, finnick ve johanna'yi canlandiranlar efsane olmus. kafamda canlandirdigim gibiydi hersey. ilk filmin yonetmeni gary ross'du, iyi ki ikinci filmi cekmeyi reddetmis ve onun yerine filmi francis lawrence yonetmis, cok guzel cikmis isin icinden. bildigim kadariyla son filmi de o cekecekmis, yani gene cok guzel bir film olucak.
  • ben birinci filmi de gayet begenmistim hatta bundan daha guzeldi nasil herkes bunu begenip digerini begenmemis anlamadim. birden pek bir eksigi yok ama bana gore fazlasi da yok.
  • bugün izlediğim film. ilk seans inanılmaz etkileyici ve sürükleyici ama ikinci seanstaki oyun sahneleri ilkini aratıyor üstelik filmin finali çok havada.
hesabın var mı? giriş yap