• yeni moda filmi sik gibi ortada bırakıp çekip gitmek olmuş.
    netflix nolur film yapma.
  • film az evvel bitti, netflix'te olumsuz puan verdim, olmadı imdb'de 1 puan verdim, hırsımı alamadım buraya da yazayım dedim. berbat bir film! izlemeyin! ne? kim? neden? peki şimdi? gibi soruların bir yanıtı yok. içi boş bir gerilimle sürüyor, sürüyor ve bitiyor. bundan sonrası filmle ilgili, özeti filmi: çekenlerin de bir şey bildiğini sanmıyorum.

--- spoiler ---
    film fena başlamıyor. evin babası trafik kazasında ölünce anne ve oğlu maddi zorluk yaşıyor. kadının kızkardeşi de "bizim dağ evi satılık ama alan yok henüz, en iyisi siz gidip yaşayın orada" diyor. bunlar da iyi diyorlar, ama ilk saçmalık da burada başlıyor. paraları yok, borçları var, çocuk öğrenci ve bunlar dağ evine gidiyorlar. anne ben çalışayım demiyor, çocuk da yarım gün işe girse, bir oda tutarlar sanıyorum. sonra dağ evinde çeşitli eşyaların kaybolması, zengin evinde bir ampulü bile olmayan bodruma inip çıkıp gerilmeler, yine tek amacı anlamsızca sinir bozmak olan yaşlı kadının 10 dakikada bir kendini gösterip ortamı germesiyle devam ediyor. filmi bu kadar işgal eden yaşlı kadın neden onlarla uğraşıyor bilmiyoruz mesela. sonra anne karakterin bir mağazada tanışıp bir kaç kez karşılaştığı siyahi bir adam var çocuk korktukları için onu çağırıyor eve, adam da"korkmayın bu gece burada kalırım" diyor. ve sonunda o adam anne ve oğlu çeşitli şekillerde kim olduğunu neden öldürdüğünü seçemediğimiz bir adam tarafından öldürülüyor. garezi eve mi, aileye mi? yoldan geçerken hadi şunlarla biraz eğleneyim, sonra da geberteyim mi dedi? başlarına tuhaflıklar gelirken bu kadın neden gitmemekte ısrar etti? hadi hepsini geçtim çocuk soğukta üstüne su döküldüğü için kaşı saçı dondu da, evde onca zaman geçirdikten ve ertesi gün olduktan sonra neden hala donuktu? bunlar 1 buçuk saatin sonunda sorulacak soruların sadece bir kısmı.

--- spoiler ---
  • son yıllarda izlediğim en boktan şey olabilir.bu “şeye” film demek kötü filmler dahil bütün filmlere hakaret olur.

bu boktan ötesi şeyi 2 yönetmenin çekmesi de ayrıca komedi.bu arada yönetmenlerin aynı zamanda filmin yazarları olduğunuda eklemeden geçemeyeceğim.

netflix gözünü seveyim sen film yapma dizi işinde dur başka bir şey istemiyorum.hırsımı alamıyorum ben ki en boktan filmde bile zamanım boşa geçti demeyen insanım bu filmin sonunda resmen çıldırdım edecek küfür kalmadı o derece.

hatta o kadar sinirlendim ki netflix üyeliğimi iptal ediyordum az kalsın.

--- spoiler ---

bir film düşünün size final namına bir şey sunmasın.resmen finali yok lan filmin.filmde katil kim o mu bu mu derken öylesine canı sıkılan bi adamın katil olduğunu öğreniyoruz.adamın kim olduğuda belli değil bu arada film onu bile açıklamıyor.katilin kim olduğunu asla açıklamadan film bitiyor öyle mal gibi ekrana baka kalıyorsunuz.
    --- spoiler ---
  • hayatımın 1,5 saatinin boşa gitmesine sebep olan, kesinlikle izlenmemesi gereken “film”. korku-gerilim anlamında çok başarılı olamadığı gibi, film bitince sadece küfrediyorsunuz ve hiçbir şey anlamıyorsunuz. aşırı gereksiz.
  • en büyük hata ekşiyi okumadan filmi izlemek oldu. yahu bu film klişe sonludur derken sonu olmadığını öğrendik. film arasına girmiş gibiydi ama film devam etmedi. ağlıyoruz şuan ailece.izlemeyin.
  • filmin sonu gerçekten saçma ama --- spoiler ---

filmin sonunda annesi de çocuk da ölüyor
    --- spoiler ---
  • bugün izledim yönetmen ve senaristin son anda filmin konusunu değiştirdiğini sanıyorum..herhalde neftlix tepki almaktan korktu..
  • az evvel bitirdiğim dandik film.
    izlemeyenler uzak dursun ,tam bir vakit kaybı,1,5 saatiniz ziyan olmasın.
    netflix seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.
  • sakın izlemeyin. netflix yaptıysa izlenir bir şekilde diye açtım. severim gerilimi. filmin sonunda sinirden gerildim. bu kadar yavan bir film daha hayatımda izlemedim. olmadı netflix.

not: imdb puanı 3,3. o da sırf kırmızı nissan suv hatrına. herkesten güzel oynadı vallahi.
  • open house ;
    amerikada satılık olan ve içi gezilebilir evler için kullanılan terimdir.
    genelde kapılarında şifre ile anahtarı alıp evi gezebileceğiniz aparatlar bulunur.
hesabın var mı? giriş yap