şükela:  tümü | bugün
 • çekimlerine 2013'un sonlarına doğru başlanması planlanan, russell crowe'un hem yönetmenliğini yapacağı hem de oynayacağı, avustralyalı bir babanın çanakkale savaşı’nda kaybolan iki oğlunu aramak için 1919'da türkiye’ye gelişini anlatacak olan filmi.

  "gladiator’, ‘akıl oyunları’ ve ‘robin hood’ gibi filmleriyle tanınan avustralyalı ünlü aktör russell crowe, çanakkale savaşı’nın konu edildiği ‘the water diviner’ filminde hem yönetmen hem oyuncu olarak izleyicinin karşısına çıkacak. deadline.com’un özel haberine göre, şu sıralar vizyondaki yeni ‘superman’ filmi ‘man of steel’de boy gösteren başarılı aktör, senaryosunu andrew knight ve andrew anastasios’un yazdığı film için görüşmelerini sürdürüyor. bu yılın sonlarına doğru çekimlerine başlanılması planlanan ‘the water diviner’ adlı filmde çanakkale savaşı sırasında kaybolan iki oğlunu arayan avustralyalı bir babanın 1919’da türkiye’ye gelişi konu edilecek."

  http://magazin.milliyet.com.tr/…1725178/default.htm
 • türkiye diye yine arap çöllerinin gösterilmesinden korktuğum film. mevzu bahis osmanlı olsa dahi yine itin götüne sokmak için özel bir çaba gösterilmez umarım. ayrıca russell crowe'un yönetmenliğini de merak ediyorum.
 • senaristlerinin arasında yunan asıllı birinin olduğu film. irkçı filan değilim, ama hollywood filmlerinde sıkça itin götüne sokulan bir ülkenin evladı olarak bana garip geldi. ne yazık ki, haklı olduğumuz bir konuda yine barbar türkler olarak gösterileceğiz. kayıp çocuklar türlü işkencelerden geçirilecek, sonra da kahraman baba barbar türklerin elinden kurtaracak çocuklarını.

  neyse film gösterime girerse yanıldım düzeltmesi yaparım inşallah.

  http://www.imdb.com/title/tt3007512/
 • çekimlerinin edirne'de yapılacağı söyleniyor. hatta russell crowe şu sıralar fink atıyormuş oralarda. tamamını edirne'de çekebilirim demiş. çok avustralyalı tanıdım, filmin asla yanlı olacağını düşünmüyorum. adamlar çanakkale savaşı yüzünden churchill'e dümdüz gidiyor, olsa olsa bizden yana olur film.

  ciddi edirne'deymiş adam.
 • filmde cem yılmaz, yılmaz erdoğan ve mert fırat da yer alacakmış.
  güzel bir yapım olacağını tahmin ediyorum, fakat kimse filmden "kahramanlık destanı" falan beklemesin.
  film, türklerden çok, iki anzak askeri kardeşin ve bunların babasının yaşadığı dramdan bahsedecektir.
 • batılı kafası zihniyetiyle çekilecek ve ikinci planda figüran olarak görüleceğimiz film.
 • olga kurylenko'nun rol alacağı film.
 • film ön hazırlık aşamasında. 2014'te biter. russel'ın filmi edirne'de çekme ihtimali yüksek. cem yılmaz, yılmaz erdoğan ve mert fırat asker olarak yer alacak. sevgili olga kurylenko da büyük ihtimal russel'a eş olarak yer alır. senarist andrew'lerden biri yunan. umarım objektif bakıyorlardır mevzuya sonra facia olmasın. zira amerika'da hikaye bitti ve bu topraklara daha çok gelir giderler.
 • ''avustralyalı bir adam gelibolu savaşından sonra kayıp üç oğlunu bulmak için türkiye'ye gider...'' şeklinde bir açıklama yapabiliriz. sanırım russel crowe yaptığı ege tatilinden etkilenmiş ki böyle bir işe kalkışmış. andrew lesnie görüntü yönetmeni olacakmış, gayet başarılı bir isim, oyuncu kadrosunda cem yılmaz, yılmaz erdoğan ve mert fırat olduğu için de ayrıca mutluyum. bu arada olga kurylenko da bir türk kadınını canlandıracakmış, daha önce hitman ile istanbul'da görmüştük kendisini, şimdilerde türkçe dersi alıyormuş rol için. film ayrıca gelibolu (bkz: http://www.imdb.com/title/tt0082432/) filminin devamı niteliğinde olacakmış. umarım objektif ve kaliteli bir film olur.
 • avusturalyalı bir adamın, gelibolu savaşından sonra türkiye'ye gelip üç kayıp oğlunu aramasını konu alan filmdir. 2014'te vizyona girecektir.

  russell crowe ve olga kurylenko başrolünde olmasının yanında mert fırat, deniz akdeniz, cem yılmaz ve yılmaz erdoğan'ın oynadıkları roller bulunuyor.

  http://l.yimg.com/…_russell_crowe_in_sydney_630.jpg