• ne de gea ne de ter stegen.yakın geleceğin en kral kalecisi olacak bu arkadaş.
  • henüz 22 yaşında olan ve bizim 27 yaşındaki genç! kalecilerimizin kupada edindikleri tecrübeleri ellerine verebilecek kaleci.

ha çıkıp yemişim futbolunuzu, bırakıyorum lan gidip bates motelde piskopatlık yapacam derse şaşırmam, tip var.
  • 1992 doğumlu olmasına rağmen, son yıllarda avrupa'da ve kendi liginde zirve mücadelesi veren takımının kalesini 30 yaş tecrübesiyle koruyan kaleci. sanırım yetenek denilen şey biraz da böyle ifade ediliyor. istediği pek çok futbolcuyu, parayı basıp alabilecek güçteki chelsea'den ziyade, kendisini atletico'da ilerleyen yıllarda da görmek isterim. çünkü bu takım simeone ile birlikte az zamanda büyük işler yaptı. sürekli üzerine koymaya da devam ediyorlar.
  • hakkinda milli takimda sirasini beklemeli diyen simon mignolet'ye haddini bilsin tarzi bir lafla ayar vermis kaleci.

''ben ispanya'da oynuyorum ve hic bir ispanyol kaleci burada casillas'in yerini sorgulamiyor cunku en iyisi o. tam tersine victor valdes, de gea ve pepe reina onu destekliyorlar. olmasi gereken de bu."

kaynak: http://metro.co.uk/…in-belgium-no-1-battle-4294727/
  • ntvspor'un haberine göre, sezon sonu real madrid'e gitme olasılığı varmış. üstelik atletico madrid, chelsea'ye yüklü bir miktar önermiş ancak reddedilmiş. ulan chelsea bu yaptığın hiç etik mi acaba? diye buradan soruyorum sana.

atletico bu çocuğa bi şans vermiş, 3 senedir yaşına bakmadan risk alarak kaleyi emanet etmiş. berbat oynadığı maçlardan sonra bile, rotasyona ve transfere girmeden arkasında durmuş. tamam profesyonel düşünmek lazım ama şimdi niye böyle adilik yapıyosunuz ki arkadaş. zaten real ileride isterse, basar parayı alır rahatça. sen de atletico'yla sözleşmeye madde koyarsın, real'e falan transferinde şu kadar pay vericeksiniz diye.

courtois koçum sen gitme real'e falan, seni yetiştiren bu günlere getiren takımında kal.
  • ıniesta'nin inanilmaz güzellikte, kalite kokan ayak ici vuruşunu ayni guzellikte cikaran kaleci. ıspanyollar kaleci yetistiriyor aga. darısı sambade'nin ogrencilerine.

edit: ispanyollar derken kalecilerin ispanyol oldugunu ya da ispanya alt yapisi urunu olduklarini soylemedim. kaleci antrenorlerinden soz ediyorum. ha diyebilirsin ki oncesinde de boyleydi bu kaleci inanmam, ozellikle bu sezon muthis isler cikariyor. keza son oynanan bilbao macinda da harika isler yapmisti..
  • kendisi ispanyol değil, belçikalı'dır. altyapı yıllarını da belçika'da geçirmiştir.
  • kaleciden çok 'öss şampiyonu tipi'ne sahip belçikalı kaleci.
  • kesinliğinden emin olmamakla beraber kontratında avrupa maçlarında chelsea'ye karşı oynayamaz gibi bir kural bulunduğunu öğrendiğim kaleci. şöyle de bir ilave var, oynatılırsa atletico madrid ceza olarak €3.000.000 ödemek durumundaymış. atletico başkanı olsam dakika düşünmeden basar parasını oynatırım, abramovic ve mourinho da göt gibi kalır çok afedersin. takım cl'de yarı finale kalmış ligde yaldır yaldır gidiyo, s.kerler 3'ü 5'i, şanın yürüsün başkan .(bkz: enrique cerezo)
  • 2012 super kupa maçında chelsea'ye karşı oynamış kaleci.
hesabın var mı? giriş yap