şükela:  tümü | bugün soru sor
 • thirteen ghost

  bir steve beck filmi
 • neden oldugunu bilmiyorum ama bi sekilde nicole kidmanin oynadigini dusunerek indirdim film. berbat bi korku filmi. basrol oyuncusu bu kadar loser olmak zorunda degildi aslinda. 13 hayalet arasinda o prenses hostu ama.
 • son zamanlarda izledigim filmler arasinda senaryosu, kurgusu, oyunculugu* en kotu* olanlardan biri seklinde kisaca tanimlanabilecek* film. ancak hayaletlerin makyaj ve goruntulerinden (ozellikle 12.) ve bazi sahnelerdeki gorsel efektlerden etkilendigimi* belirtmeden gecemeyecegim baslik
 • -amazing
  -cool
  -wonderful
  -i can't believe my eyes
  -fantastic
  -unimaginable
  filmin ilk 30 dakkası boyunca sadece bu kelimeleri duyuyoruz, camdan eve gidiyolar, şaşırıp kalıyolar.

  -at your back
  -shit
  -aww
  -run
  soraki yarım saatte de hep bunları duyuyoruz. malak gibi koşturup duruyolar.

  konusu olmayan, cam bir makina-ev salaklığının içinde geçen, şu an vizyondaki en kötü film. filmi kurtarıyosa bi nebze, zenci bakıcı ve prensesin cesedi kurtarıyo. bi de avukatın ortadan ikiye ayrılma sahnesi fena olmasa da, kemik koymayı unutmaları da ilginç bir ayrıntı.
  hayaletler karizma yapılmak için kasılmış ama birbirinden komikler. dünyayı kurtaran adamdaki peluş canavarlar bile daha ürkütücü. özellikle de "big child and the feeding mother" içler acısı bir ceset kombinasyonu.
  sonunda hip-hop giriyo bi de filmin.

  sevmediklerinize kesin tavsiye edin.
 • hani snatch'te bir yerde adama sorarlar, "anything to declare?" derler, o da "yes, don't go to england" der. işte 13 ghosts'tan geriye kalan da bir tek budur: "don't go to 13 ghosts"
  işte filmden bir diyalog:
  konuya hakim kadın: 12 hayalet burda duracak enerji verecek, ama bir 13. hayalet bu şeytani plani bozabilir...
  adam: nasıl bozar?
  konuya hakim kadin: eğer tam şurda dururlarsa sevginin enerjisi ile mekanizma kısadevre yapar...
  burada bütün fitaş10 salonu insanlari koptu... kopulmayacak gibi değil ki birader... yani filmin mesaji, fazla sevme bozarsin...
 • 13 kelimesinin fetisizmini lüzumsuzca harcayan, house on the haunted hill'deki ses numaralarinin copypaste edildigi ancak hayatinda hic korku filmi seyretmemis yedi yasindaki bi cocugun korkabilecegi bi korku filmi. (oricinalini bilemicem)
 • tutarsızlıklarla dolu bi deli sacmasi film...en agir kufurleri yazicam ama orjinal kufur aramak icin harcayacagim enerji bile fazla bunlara. tukuruk efekti.
 • sıkıntı çığlıkları attığımız,kamera oyunlarıyla insanları korkutmaktan çok şaka yapmaktan öteye gidememiş olan film.
 • sinema delilerini, salonda uyutmayı başaran* 35 milimetrelik manyetik ortama yerleştirilmiş ne idüğü belirsiz fotoğraf gösterisi*. allah herkesi böyle bir garibetten korusun.
 • tasarim ve efekt disinda senaryo olarak birseye benzemeyen, yine olaylari sevgitemasina baglayan deynek bir film. sadece gorsel.