• 2007'de çıkmış ma fleur adlı albümden şahane bir the cinematic orchestra şarkısı. vokal patrick watson'a ait, sözler ise şöyle*:

there is a house built out of stone
    wooden floors, walls and window sills
    tables and chairs worn by all of the dust
    this is a place where i don't feel alone
    this is a place where i feel at home.

i built a home
    for you
    for me

until it disappeared
    from me
    from you

and now, it's time to leave and turn to dust...

out in the garden where we planted the seeds
    there is a tree as old as me
    branches were sewn by the color of green
    ground had arose and passed it's knees

by the cracks of the skin i climbed to the top
    i climbed the tree to see the world
    when the gusts came around to blow me down
    i held on as tightly as you held onto me
    i held on as tightly as you held onto me

and i built a home
    for you
    for me

until it disappeared
    from me
    from you

and now, it's time to leave and turn to dust...
  • bir the cinematic orchestra şaheseri.

şarkıyla yeni tanışmışsınızdır, hemen bir yerlerden bulup listenize eklemişsinizdir, piyano, keman derken melodinin akışına kendinizi bırakmışsınızdır ve o anda elektrikler kesilir, her taraf karanlığa gömülür. metropol şehir oyunda oynaması gereken sahneyi oynamış, sizi bulunduğunuz şehirde yalnız bırakmıştır. size de bir mum yakıp yalnızlığınızı dinlemeniz kalır.
  • nedir, bir the cinematic orchestra mucizesidir, dinginliktir. kendilerine kurdukları dünyalarının, başlarına yıkılanların şarkısıdır.
  • huzur somutlaşarak ses olmuştur, bu şarkının içinde belirmiştir...

bir de izlanda görüntüleri ile hazırlanmış bir videosu vardır ki şarkının tam ekrana geçirtip sesi son ses açtırıp düşündürür insana; ''neden huzur izlanda ?''

http://vimeo.com/40558553
  • içinde ruh barındıran şarkı.
    ince ince işliyor adeta.
  • dinlerken tek başına bir odaya kapanıp gözleri kapamanın farz olduğu the cinematic orchestra şarkısı.
  • chivas regal kullanmıştı bu şarkıyı reklamında. konseptle zerre alakası yok. sen viski içerken ahah azizim iyiki varsınız triplerinde herifler göster, şarkı "i built a home, for you.. for me.. until it disappeared from me.. from you..." diye ağlasın. zalim misiniz ipneler. olayı da yanlış anlamışsınız zati.

tehlikeli şarkıdır vesselam.
  • defne, feslegen kokusu gelir bu sarki calarken. elimden sari sacli bir cocuk tutar, uygun pantolonu sonunda bulmus ve dagda yasamaya hazirdir.
  • caldigi her dizide bolumun en guzel yerinde calar kendisi.
  • televizyonda reklamlardan sıkılıp zaplarken, gülümseyen insanlarla dolu bir reklam gördüm. komik olan ne acaba, niye gülüyorlar falan diye düşünürken, tahmin edileceği üzere bir diş macunu reklamına denk gelmişim. signal yapmış yollamış reklamı. herkesin kendine özel bir gülüşü vardır temalı bir reklam olmuş. tabi ay ne güzel reklam demedim hemen, ben ekşi sözlük yazarıyım, ilk amacım eleştirmektir. neyse arkada bir müzik çalıyor ama müziği duyunca beynimin sağ tarafında bir uyuşma başladı saniyeler içinde kalbime doğru ilerledi. " lan.. neydi ulen bu!?! " naraları atıp evde mal gibi dolaşmaya başladım. aradan günler geçiyor ve ben tüm reklamların içinde tek bir reklama odaklanmış halde yaşar hale geliyordum. sebebi, bu müziği duymuştum, biliyordum ve anımsadığım üzere bu müzik bana tatsız bir şeyler hissettirmişti. o günden sonra murphy kanunları gereği midir, benim şanssızlığım mıdır ne ise, reklama denk gelmemek konusunda üstün bir başarı gösterdim. kafam bozuk, sinirler gergin ne yapsam şarkı aklımdan çıkmıyor. açtım bir kısa film, önceden izlemiştim. sen tut, reklamdaki müzik çalmaya başla. ben filmin duygusallığı ve günlerdir aradığım müziği bulmanın mutluluğuyla bir ağlamaya başlarsın, tutabilene aşk olsun. to build a home resmi olarak hayatımda. onu duyduğum ilk günden beri hala aynı heyecanla dinliyorum. tabi dozunda dinlemekte fayda var.
hesabın var mı? giriş yap