şükela:  tümü | bugün
 • davulcu. ruh hastası.
  (bkz: meshuggah)
  özellikle destroy erase improve albümünde yaptıklarını yapabilecek davulcu gerçekten azdır.
 • kafa kırdırtan, bu nacizane özelliğiyle helal olsun dedirten kardeşimiz.
  (bkz: davul manyagi olmak)
 • aksak ritm olayını yemiş bitirmiş bir davulcudur. zillerle trampeti bu kadar mı alakasız çalar bi insan diye düşünür insan onu dinlerken. sanki gitarların çaldığından başka bir parçayı çalıyormuşçasına aksaktır ritmleri. on saniye aynı ritmde gitmediği gibi, en basit ve düz ritmlere bile bi piçlik, bi denyoluk katarak dinleyiciyi ulan bi dur demek zorunda bırakır. hayranlık uyandırıcıdır, işinin en iyilerindendir.
 • nothing albümünün ilk parçası stengah'ta akıllara durgunluk veren aksak ritm delisi bir performans sergileyen hayvan davulcu. zamanında lars ulrich kendisi için: "böyle davul çalınamaz. bilgisayarla programlıyor olmalı." demiştir.
 • yeni i ep'sinin ilk 1,5 dakikasında sürekli aynı şeyi yapmasına rağmen deli eden davulcu. 1,5 dakika boyu tüm tom tomları aksak ve çok çok hızlı bir şekilde dolaşır durur thomas abi ve bu sırada da ayaklarıyla da kroslarda tuhaf oyunlar eder. yuh dedirtir.
 • isveçli davulcu. meshuggah'ın akıl almaz davullarının arkasındaki beyin. teknik, aksak ritim, ritim takibi gibi kavramları anlamsız bırakırcasına üstün, iki kol ve iki bacağını toplam dört ayrı beyin kontrol ediyormuşçasına benzersiz bir tarzı vardır. “destroy erase imrove” albümü, başlı başına bir davul eğitim cd'sinden farksızdır. zil ve trampeti bu kadar bağımsız çalan başka bir davulcu bulmak gerçekten çok zordur. kendine özgü sayısız davul numarası arasından en öne çıkanı, aksak bir gitar ritmi nasıl daha karışık hale getirilebilir sorusuna cevap niteliğindedir. şöyle ki, krosları aksak devam eden gitar riff'iyle aynı şekilde aksak biçimde kullanan tomas, trampete ise bu aksaklığın dışında, düz ritim olarak vurur. bu sayede gitar riff'i her tekrarlanışında trampet vuruşu kros vuruşlarının farklı bir yerine denk gelir. krosun ilk vuruşuyla aynı anda başlayan trampet vuruşu, riff 3 kez döndüğünde krosların orta yerlerine denk gelir, böylece de düz devam eden bir trampet ritmi etrafında dönüp duran bir kros partisyonu olmuş olur.
 • aşağıdaki adresten bir çalışmasını izleyebilirsiniz:

  http://198.164.252.203/…ummerlive06_tomashaake1.wmv
 • iki kolu ve iki ayağı olduğundan şüphelendiğim, insanüstü yeteneklere sahip isveçli baterist. ilk kez dinlenildiği zaman ağzı açık bırakır, ağızdan akan salyalar biriktirilse istanbul'un bir aylık su ihtiyacı karşılanır.

  (bkz: meshuggah)

  edit: imla.
 • asla o seviyeye erişemeyeceğimi bile bile, idolize ettiğim adam.
  davul imba prosu.
  müzikal deha, poliritm üstadı.
  beyni, ölümünün ardından kesinlikle incelenmelidir.
  tıp biliminin beyin-kas koordinasyonu konusunda kendisinden öğreneceği çok şey olduğunu düşünmekteyim zira.
  oehhe.
 • metal camiası içinde, çoklu ve aksak ritim veya çoklu ölçü olaylarında yapılagelmiş en ekstrem örneklerden bazılarını sergileyen, deha ayarındaki müzisyen. bir örnek verelim:
  http://upload.wikimedia.org/…/meshuggah_-_bleed.ogg