• bir bilal erdoğan mağduriyeti...

top bulamazdık, gazoz kapağı ve taş ile top oynardık;

"lise öğrencileri ile bir süre kitap okuyan bilal erdoğan, daha sonra soruları yanıtladı. bir öğrencinin, "uğraştığınız spor branşı var mı?" sorusunu yanıtlayan bilal erdoğan, “ilkokuldayken top bulamazdık, gazoz kapağı ve taş ile top oynardık. imam hatip yıllarımda okul bahçesinde top oynardık. bunun dışında okçuluk vakfı kurucusu olmam dolayısıyla okçuluğa bir merakım gelişti. zaman buldukça ok atmaya çalışıyorum. okçuluk sporuna gençlerinde yoğun bir ilgisi olduğunu görüyorum. aslında ata sporumuz olması dolayısıyla ihmal etmememiz gereken bir spor dalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

biz de gemi bulamıyoduk aga, küvette kağıttan gemi yüzdürüyoduk. ağlıyoz mu?
  • aga bu eleman 1980 doğumlu. bahsettiği dönem en kötü ihtimalle 1990 civarı...

benim babam işçidir. ben o dönemde rahatlıkla top bulup oynayabiliyordum. o dönemde recep tayyip, erbakan peşinde milletvekili adayı olacak kadar başarılı politikacıydı.

buradan şunu anlıyorum ben.

ya tayyip az harçlık veriyordu oğullarına. ya da bilal top yerine taş ile oynamayı seviyordu.
  • mağduriyet konusunda gelişen erdoğan hanedanına mensup insan söylemi.

ben de küçükken basketbol potamız olmadığı için kardeşimin kollarını pota diye varsayıp basketbol oynardım. kardeşimin aldığı top darbelerinin hesabını kim verecek?
  • (bkz: magduriyetine sicayim) ben gidiyorum. harbiden bu ne lan? ulan hangi ülkenin ahını aldık ne biçim aile bunlar hakkaten? töbe bismillah nasıl bir karışım, nasıl bir araya gelmiş bunlar? babası da çocukları da ayrı pişkin ayrı değişik (!). ulan sevgili yaratıcı, gandhi'yi, che'yi falan da sen yarattın bunları da? bu nedir ya bu nasıl bir gen kombinasyonudur. insanlara olan inancımı kaybettim bu nedir ya?
  • "bunun dışında okçuluk vakfı kurucusu olmam dolayısıyla okçuluğa bir merakım gelişti. "

önce vakfı kurup, sonra ok atmayı öğrenmiş.
  • peki sizin ve ailenizin serveti o günlerden bu günlere nasıl geldi diye gelişine çok güzel vurulabilirdi, bunu yapabilecek gazeteciler ya içeride yada işsiz. gazoz kutusunda top yapmak fakirlikten değil öğretmenlerin bahçede oynanan topa el koymasından dolayı üretilen yaratıcı bir çözümdür. pele adı da o metal kutunun yerde sekerken çıkardığı sesden gelir.
  • ben ilkokulu istek özel acıbadem ilkokulu'nda okudum. bildiğiniz istek vakfı yani. özel okuldu ve o günlerin en pahalı okullarından biriydi.

ulan biz de taşla futbol oynuyorduk. taş, kola kutusu, şişe kapağı...

hatta bir tenesüf, wc'nin kopan büyük ampulüyle oynadık, kaleye geçen arkadaşın burnu yarılmıştı.

bu mu yani amk?
hesabın var mı? giriş yap