• bugünlerde ortalıkta dolaşmaya başlayan, inci sözlüğün en sağlam swf'lerinden biridir. buram buram türk ailesi kokar.
    http://inciswf.com/torpil.swf
  • "işte türk ailesi bu!" dedirten kısa, harika, komik ve yardıran bir swf.

-kalabalık bir aile,
    -ailece salonda oturup, tv izleme ritüeli,
    -olası akraba ziyareti ile kalabalıklaşan ortam,
    -çoluk çocuk ile şenlenen salon,
    -vazgeçilmez türk halısı,
    -üzerinde danteller olan zigon sehpa,
    -kalabalığı görünce şaka yapma ihtiyacı hisseden ve coşan gençler,
    -güdümlü anne terliği atabilecek çaptaki bir yenge ve onun -muhtemelen izlediği dizilerdeki kötü karakterlere söylerken iyice tecrübe ettiği- bela okuması,
    -ağzı doldurarak rosssspuuunun çocuğu diyen bir emmi (muhtemel futbol izleyicisi),
    -müthiş bir tahliye hızı (zora gelen türk'ün durdurulamaz potansiyeli),
    -ne olup bittiğine anlam veremeyen ve de büyük ihtimalle travmatik bir an yaşayan masum, küçük bir kız,
    -son sahnede torpile göz atan amcanın "ulan bunu da mı görecektik amk" veya "gavur yapmış" bakışı atması,

öğlen öğlen iyi güldürdü.

aylar sonra: bugün gene izledim, gene güldürdü meret...
  • aile eşrafından bir hatunun allah belanı versin, babası olduğunu düşündüğüm adamın da orospunun çocuğu repliğiyle aklımda yer eden başarılı çalışma.
  • herkes alelacele koşup kaçmaya çalışırken, sakin hareketlerle yerinden kalkan ve yanmakta olan fitile inanılmaz bir bakış atan amcanın en iyi yardımcı erkek oyuncu oscar ödülüne layık olduğunu düşündüğüm swf.
  • bir trailerı olsa şu şekilde olurdu sanırım:

--- spoiler ---

1 torpil... 1 ergen... 1 oda dolusu insan... hayatlarını kurtarmaları için bulundukları yeri terk etmeliler... ve bunun için gereken 5 saniye... (bu arada filmden bi replik gerekiyo tabi) "you son of a biiittccch"... dınşkk* kasımda sinemalarda...

--- spoiler ---
  • amcanın en başında " la evin içinde sayamıçigilıı" diye caygırdığı anda ne dediğini bir türlü anlayamıyorum. şu an tüm işlerimi bıraktım buna konsantre oldum. imdat lan!

edit: oha entry en beğenilenlerime girdi. üzerine de inbox'um "abi hakkaten ne diyo yav" diyenlerle doldu. meğer buna takılan ne çok adam varmış. ne yazık ki daha mantıklı bir cevap verebilen çıkmadı. zannederim amcanın ne dediği sonsuza dek gizemini koruyacak.

edit2: evet gururla bildiriyorum aylar sonra bu gizem çözüldü. divinemomentsoftruth sağolsun ne dediğini anladık abimin, işte o cümle :

- lan evin icindesin hay amini, dinini, ecdadini siktigimin cocugu.
  • kelimeler kifayetsiz kalıyor gerçekten.

ben ki bu sosyal medyada "hihohiho süper komik yeaa" diye gazlanan, reklamı yapılan videoların çoğuna tebessüm bile etmemiş biriyim, bu olay öldürdü bitirdi beni ya. rahat bi 100 kere izlemişimdir, telefona attım hatta sırf bunun için swf player indirdim cihaza otobüste giderken filan izliyorum.

yok, zerre azalmıyor güldürücülüğü. her izleyişimde farklı bir detay, farklı bir ayrıntıyı fark ediyorum. tarantino filmi gibi anasını satayım.

böyle okuyucunun/izleyicinin hayalgücüne bırakılan film-kitap finalleri vardır hani. aynen öyle işte. o amcam kültablasına son kez bakarken ne düşündü, kameraman ne hissetti? o torpil patladı mı? ev ahalisi o çocuğuna ne yaptı sonra? babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi? ehm pardon, neyse.

sözün özü daha iyisi gelene kadar, en iyisi bu. devamı çekilir inş.
  • o "allah belani versin" diye feveran eden teyzem, "salak yemin ederim gerizekali bu cocuk" diyen teyze degilse ben de ne olayim asldjaklsjldjasldj

i <3 turk anneleri
hesabın var mı? giriş yap