• transcend information. inc.
    merkezi taiwan'da bulunan bellek üreticisi firma. pcmcia bellek ürünlerinden tutun da oyun konsolu belleklerine kadar 2000 çeşidin üzerinde bellek modülü üretir. taiwan menşeli uluslararası markalar kategorisinde ilk yirmidedir.
  • bugün aldığım 4gb'lık belleğinin üzerinde "ömürboyu garanti" yazmasına rağmen ekte sunulan ithalatçı firmanın verdiği kağıtta "iki yıl garanti" yazılmış usb bellek firması. hayır, hangisine inanayım. madem ithal ettin, üzerinde yazılanı oku bari.
  • cebimde kaldığı için uzun programda yıkadığım, çıkarıp çatır çatır kullandığım jetflash v85 usb bellek modeline sahip marka.
  • (bkz: tekamul)
  • usb bellekleri sıradan belleklere göre 10 kata kadar daha uzun ömürlüdür. şaka bir yana ürünleri f/p açısından gayet iyi olan marka.
  • 14,9 gb yerim olmasına rağmen 13.4 gb lik. mkv uzantılı film dosyasını içine attığım zaman "file is too large for destination file system uyarısını veren usb'ler üreten firma

edit: usb fat32 sistemi kullanıyor. bununa bir alakası mı var acaba?

edit 2: varmış
  • 2014'te bir tane sandisk ssd almıştım. 2017 kasım'da bozuldu. yerine sırf sandisk almayım diye bunu aldım.

aldığımdam beri tam 4 ay geçmişti ki bir windows güncellemesi sırasında yine çalışmamaya karar verdi. sandisk'e 3 senede bozuldu diye kızmıştım ama sanırım haksızlık etmişim.

yarın aldığım vatan bilgisayar'a götürüp garantiye vereceğim, bakalım ne olacak.

edit: para iadesi istemiştim, yasal bir dayanağı olmadan kafalarına göre değişim vermişler. servisine diyorum ki 4 ayda bozulan şeyi ben neye güvenerek tekrar kullanayım, bana "1 günde de bozulabilir, belli olmaz bunlar" diyor.

ha koçuma, ha yiğidime. bir daha sizin ürününüzü bir kişiye aldırıyor muyum, bakın bakalım. her tarafa yazacağım ürünün rezilliğini.
  • 20 tane entrisi olmayan şahane marka(!). herkes kullanıyor efendim durdaramıyoruz :d tr piyasasında 16gb ve 32 gb wifilı sd card seçeneği sunan tek marka denilebilir.

bu konuda rakipleri toshiba flashair ve flucard
  • a tabi bi de (bkz: transcendental)
  • (ing.) insan bilgisini, sebep veya deneyimi ruhsal bir $ekilde limitini a$arak ba$ka bir noktaya ula$mak.
hesabın var mı? giriş yap