şükela:  tümü | bugün
  • bisiklet gidonuna takılan. gidondan ileriye doğru bir hat üzerine dirseklerinizi koymanızı sağlayan ve haliyle bisiklet üzerine yatmayı kolaylaştıran bir malzeme.. hız etapları için idealdir.
  • zamana karşı bisikletlerde sıklıkla görülen ve olmazsa olmaz parçadır. triatlon yarışlarına katılmış sporcuların da kullandığını sıklıkla görebilirsiniz. profesyonel anlamda düşünüyorsanız bu işin kralı profile design markasıdır. bahsettiğim kullanım alanlarının dışında şahsen uzun sürüşlerde de tercih ediyorum. pozisyonunuzu koruyarak vücudunuzu ve kollarınızı dinlendirmek için olanak sağlıyor.

    edit: kullanan kişiye ortamlarda verilen tepki : ooo yine boynuzlanmışız

    edit2: profile design ürünlerine görece daha uygun fiyatla şuradan ulaşabilirsiniz
  • roger penrose'un gençliğinde keşfettiği imkânsız bir nesnedir.(imkânsız nesne , içten-çelişkili elemanlardan oluştuğu için var olamayan çokboyutlu bir şeklin çizimidir). penrose ve genetik uzmanı olan babası lionel, bu tribar'ı bir penrose merdiveni'ne dönüştürmüştür. basamaklı bu yapıyı maurits escher, ascending and descending ve waterfall adlı iki ünlü gravüründe kullanmıştır. bir gün penrose, "delilik nöbeti" olarak adlandırdığı bir nedenle yatakta yatarken, dörtboyutlu bir uzayda var olan bir imkânsız nesneyi hayalinde canlandırdı. "bu öyle bir şey ki" dedi, "dörtboyutlu bir yaratık ona rastlasa, 'aman tanrım, bu da ne böyle?' diye haykırırdı"

    daha fazlası için (bkz: the emperor's new mind)