ayanux

  • 3994
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

24 ağustos 2009 diyarbakırspor fenerbahçe maçı

fenerbahçe'nin bu maça yetecek kadar oyuncu ve ekip götürmesinden belliydi zaten. herkes aşağı yukarı bekliyordu bu olayları. zaten böyle bir deplasmanın yorumu olmaz. bilen biliyor. 3. golden sonra fenerbahçe maçı rolantiye aldı. istese bi 3 tane daha atardı ama olayların saçma sapan boyutlara gelmemesi bile bile futbolunu frenledi.

neyse birde görüyorum ki sahaya atılan taş domates vs. gibi şeyleri ''fenerbahçe seyircisi de atıyor'' argümanına dayanarak meşrulaştırmaya çalışanlar var. arkadaşım işte sizin gibi fanatiklerde diyarbakırda olsa emin olun sahnelenenler değişmez.

birincisi; fenerbahçe her maçında sahadaki futbolcuların canına kastedercesine, sahaya buz, taş, çakmak mı atıyor da sen bunu diyarbakır seyircisinin tavrı ile bağdaştırıyorsun ? git banyoda aynan varsa bi bak. bak bakalım yüzün kızarmış mı ?

ikincisi; ben bilmiyor muyum vaktiyle fenerbahçe seyircisinin galatasaray maçlarında sahaya pet şişe yağdırdığını. tüm türkiye biliyor... e be kardeşim galatasaray seyircisi hiç atmıyor mu ? atıyor tabi ki.. bunu da tüm türkiye biliyor. bilmiyorum yaşım küçük hasbel kader yazıyorum işte diyorsan aç google dan bak. peki arkadaşım bunun diyarbakır - fenerbahçe maçı ile ne alakası var? fenerbahçe-galatasaray maçları spor dünyasının en iyi derbilerinden biri. bunu diyarbakır-fenerbahçe maçı ile aynı kefeye nasıl koyarsın. koyarsan kör fanatiksin demektir.

diyarbakır a gelirsek eğer. diyarbakır tribunlerinde bir tane adam oraya neden geldiğinin farkında değil. doğru düzgün bir tezahuratları dahi yok. boyuna uğultu, ara sıra çıkan ''saaaldır diyaaaar'' kelimeleri. bu mu lan tezahurat? bu mu tribun kulturu?

sahaya buz kalıbı atıyorsun sonunu düşünmeden. allah göstermesin o buz birini yaralasa, oldu da yaşamına son verse, yemin ediyorum bu ülkede kimse futbol oynatmazlar. tek maç değil her maç aynı. sözlükte ara:diyarbakır yap, olaysız maç yok arkadaş.

al şimdi saha dışı gösteriliyor. ortamlar felluce olmuş yine... taşlar, sopalar, biber gazları..

vallaha izliyorum ve tutamıyorum kendimi... seyirciler sahaya girmiş, kale direklerine asılmış sallanıyorlar.. bu ne lan ? yani çok sallanasın mı tuttu ? direk mi yok lan memlekette ?

bu inanılmaz bişi arkadaş.. büyük sıkıntı. diyarbakırspor taraftarı için ne diyeceğimi bilmiyorum. yani derim demesine ama demek istemiyorum ulan.

devamını okuyayım »
24.08.2009 23:27