• bu herkesin karalar bağladığı ayrılık hakkında söyleyeceklerim var, hem de uzun. hazır mıyız?

yıllar önce şu röportajı okuyup aaa böyle bi adam vardı diye hatırladım ve röportajda geçen çocuğunun annesini ve biraz araştırınca çıkan meşhur vogue yazısını merak ettim:

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…re-edeceksiniz-19945058)

vogue yazısı da burda:

(bkz: http://modavesosyete.blogspot.com/…ane-bir-yaz.html)

yazıyı okuyunca empati hissim tavan yaptı ve üzüldüm kadına. radikal'deki köşesini takip etmeye de başladım, bazı saçma fikirleri için isminin başlığına yazdığım olumsuz entryler olsa da hissettiğim uzun bir ilişki, planlanmamış bir bebek haberi, aslında evlilik teklifi bekleyen veya değilse de kendine karşı daha hassas ve ilgili bir adam isteyen, yalnızlaşmış ve mutsuz bir yeni anneydi. mirgün'ün röportajından da evrim'i ve ilişkisini pek sallamadığı belli oluyordu.

birkaç ay sonra tuba ünsal'la aşk haberleri çıktı ve elele görüntülendiler. kendi başıma gelmiş gibi canım yandı resmen. tuba evrim'den nerden baksan 10 yaş genç, şiir gibi güzel, maddi olarak daha güçlü ve ünlü.. lanet olsun diyip arkanı dönsen gözünün önünden kaybolamazlar. her gazetede haberlerini göreceksin, -kadın psikolojisi- kendini daha aşağı, eksik hissedeceksin. birkaç hırlaşma sonucu bir gün twitter'da kavga patladı. tuba evrim'e üstü kapalı laf sokunca (çocuğu babasına göstermiyor gibi bir şeydi galiba) evrim açtı ağzını yumdu gözünü.

(bkz: http://www.posta.com.tr/kiyamet-koptu-147287)

tek bir cümleye dikkat çekerim: 'mirgün her ilişki bitmeye mahkumdur demişti'

bu kavgadan sonra mirgün evrim'i şu röportajla yere serdi ve evrim'in röportajı okurken ne hissettiğini düşünmeye çalışıp kalbim dağlandı:

' -hâlâ ilişkilerin ömrü var ve bir gün mutlaka biter gibi mi düşünüyorsun?

yok, galiba bu ilişkiden ilişkiye değişen bir şey, yaşla ilgili bir şey ve bir de kiminle birlikte olduğunla ilgili bir şey. (evrim, seni istemedim kızım)

....

evlenmeyi düşünüyor musun?

bu “evet, evleneceğim” anlamına gelmesin ama ilk defa bütün seçenekler masada benim açımdan, öyle söyleyebilirim. (evet ben seninle evlenmek istemedim, yoksa evliliğe karşı değilmişim)

son dönemde tatsız bir mevzuyla gündeme geldin. kızının annesi evrim sümer ile kız arkadaşın tuba ünsal arasındaki tartışmayla... bunlar nasıl hissettiriyor?

...çok önemsediğim iki kişi var bu süreçte: biri leyla, kızım, öbürü de kız arkadaşım tuba. ... onun hiç hak etmediği bir durumda gösterilmesinden son derece mutsuzum. tuba benim hayat boyu karşılaştığım en iyi insanlardan biri, çok şefkatli, çok yapıcı, çok zeki bir kız ve hak etmediği etiketlerle yaftalanmasından çok rahatsızlık duyuyorum... geri kalan hiçbir şey beni ilgilendirmiyor (evrim, umrumda değilsin).'

nitekim bu röportajdan 3-5 ay sonra o 'evlilik mi o ne yeaa' diyen mirgün'le tuba evlendiler, üstüne çocuk yaptılar ve tuba her röportajda mirgün'ün kendine ne kadar yardımcı ve harika bir eş olduğunu anlattı, hippi style ve aşırı mutlu hayatıyla ilgili onlarca röportaj verdi, fotoğraf çekimleri yaptı.. ben o röportajların hepsinde kendisine yemek ısıtmamış mirgün karnını doyururken elinde kakalı bezle ağlayan evrim'i düşünüp üzüldüm.

.....

2018
    ayrıldılar. bundan sonra yapacağım her yorum gg. zaten gerek de yok.
  • ulan ne güzel açıklamışlar. evlenip boşanasım geldi.
  • hayat bu ünlülere güzel! evliliklerinde istemedikleri bir durum olduğunda tak boşanıyorlar... hiç önünü arkasını düşünmüyorlar. yok ailem ne der, yok çevre ne düşünür, yok adım dula çıkar, çocukların hali ne olur hiç umurlarında değil. aşk biter bunlar boşanır.
    sonra ne mi olur? tekrar aşık olup tekrar evlenir sonra canı sıkıldığında bekar gibi yine evlenirler. kimse de yadırgamaz. biz de öyle mi? bi boşandın mı ikinci evlilik için kırk kere düşünürsün; aman bunun artık telafisi olmaz, ikinci boşanma toplum nezdinde fecaat zira...
    yani kısacası ne mutlu size ünlüler...
    hoş evliliğimde gayet mutluyum ama bunlar gibi boşanma opsiyonum olsa kırk kere o aşamaya gelmiştim. bu işin handikabı da bu sanırım. bizler sevdiğimiz insanın yanlışlarını tolere edip yola devam ediyoruz ve mutluluğu tekrar yakalıyoruz aynı kişiyle ama onların boşanmaları problem olmayacağı için şans vermiyorlar evliliklerine ya da eşlerine. böyle olunca da birden fazla evlenip heyecan yaşayıp bir kaç yıl akabinde ilk mutsuzluklarında gelsin boşanma!
  • whatsapp gruplarında tuba'nın mirgün'ü salması başlığı altında coşkuyla karşılanan, tuba'nın kafadan olağan şüpheli ilan edildiği boşanmadır.
  • herkes için hayırlı olması dilenendir. aynı zamanda evrim sümer'in üzüntüsünün yıllar sonra olsa da bir şekilde karşılığını bulmasıdır.
  • tuba unsal’in 4. kocasi kim olacak?
  • bakın şu olayı yapmak için evlenmenize hiç gerek yok.

evlenmeden de çocuk yapıp ayrı evlerde (ya da aynı) kalıp bir aile gibi yaşayıp birbirinizi çok sevip yine de özel hayatlarınızı yaşayabilirsiniz.

herkes maden böyle yaşacaksınız neden boşandınız diye sormuş. hayır doğru soru şu;

madem böyle yaşayabiliyorsunuz neden evlendiniz??
  • ilk turkcell reklamında oynadığında sene 1994 falandı galiba. o zaman benim yaşımda olanların platonik aşkıydı. ne kadar çabuk geçmiş yıllar.
    ilgili reklam https://www.youtube.com/watch?v=qudktjylg5c
  • tevekkeli bütün reklamlarda birden bire tuba ünsal'ın oynamasından belliydi.
hesabın var mı? giriş yap