şükela:  tümü | bugün soru sor
 • an itibarı ile yine rahatsız edilen, miskin uykusundan dürtülüp zehirlenerek uyandırılan primat.

  vızıldayan bir karasineği, uğuldayan bir sivrisineği duvara yapıştırıp sustururcasına sesini kestiği, göl edildikten sonra yazdığı cengaveramiz yazıları silen sözümona üniversite mezunu ve ayarcı yazar bozmalarını duvardan kazımaktan ahmed arif'in hasretlerden prangalar eskitircesine spatulalar eskiten, gök yeleli bozkurt ile arasındaki eski münasebetin hiddet ve şiddetinden bihaber yeni yetme gerzekler tarafından daha hala gök yeleli bozkurt zannedilen, artık eskisi kadar alkol almayan ama her alkol aldığında mutlaka bir entry giren, alkollüyken entry girmekten yahut uçuk olmaktan hiçbir şekilde korkmayan, çekinmeyen, utanmayan ve fakat leyla edilmeyi vatandaşlıktan çıkarılmakla eş değerde görüp bundan fevkalade korkan sözlük kezbanları tarafından çekindiği zannedilen, ulu bir türk düşünürünün de söylediği gibi üstün ve münezzeh yazar.
 • verdiği gazla tek satırlık entry yazarlarına destan yazdırabilmiş şahane yazar. sözlüğün muhtaç olduğu kudret.
 • ahmet kaya dinlediği için annesi ahmet kaya tarafından tokmaklanmış bölücü haydutlar ve kanı bozuk teröristler tarafından saldırıya maruz kalmış efsane yazar.
 • yazdığı hiç bir entry'i henüz okumadığım lakin, kendi kendisini efsane ilan edebilen tipik insan. komik
 • içkiye birkaç gün ara vermiş olan ayyaş yazar.
 • teröristlere ve terörist savunucularına sözlüğü dar ettiği için bok atılan efsane yazar.
 • sağlığı yerinde olan fakat ekşi sözlük'ten boktan tiksinircesine tiksin(diril)miş ve içinden sözlüğe girmek gelmediği için günlerdir ortalarda görünmemiş yazar.

  uzunca bir entry yazmışım, ilk yazıldığı gün yazdıktan kısa süre sonra en beğenilenler ve en çok favorilenenler arasında ilk sıraya yükselmiş, başucu eseri olmuş bu yazıyı götverenin teki "götümüze girebilir" gerekçesiyle ispiyonladığı için yazım silinmiş. düzeltmem şartmış! düzeltecek bir yer aradım mamafih bulamadım! zira düzeltmeyi gerektiren, düzgün olmayan bir kelime yok yazıda. işte aynen aşağıda;

  başlık: hz. isa'nın hz. muhammed'den daha delikanlı olması

  1. "insanlar arasında, insanın ihtiyaçtan var ettiği mitolojik bir karakter olan tanrı'nın insanlığa gönderdiğine inanılan iki sakallı salaş faniden birinin, diğerine karşı gösterdiği üstün vasıf tablosudur.

  ne garip varlık şu insan. ortada bir kurallar bütünü ve kanun koyucu bulunmadığı bir zamanda insanca yaşayabilmek adına kendi ütopyalarında kendi yarattıkları bir hiçliğe tanrı demişlerdir de, gün olup devran döndükten sonra ortaya çıkıp ben mesihim, ben peygamberim, beni tanrı seçti size yolladı diyip gezen tuhaf fikir ve becerilere sahip kişilikler tarafından kandırılıp yine onlara itimat etmişlerdir. kendi uydurduğu yalana bir gün kendisi de inanmak sözünü ta o çağlardan günümüze iletmişlerdir.

  inanç ve itimatları bir kenara bırakıp tarafsız bir değerlendirme yapacak olursak, bu gibi eline asa, sopa, değnek alıp çeşitli ilginç gösteriler sergileyerek mucize kandırmacası adı altında insanları etkilemeye çalışanlar arasında en çok popüler olan iki kahraman vardır ki, biri diğerine her alanda delikanlılık dersi vermiştir.

  omzunda çarmıhıyla dağa tırmanırken omuzlarında dağlar yükselen, ateşlerin tadını yanarak öğrenen adamdır isa. yüreklidir de. çocukluk yılları kendisinden neler çalmışsa yetişkinliğinde kat kat geri almıştır. çünkü aralarında bir tek o işini ciddiye almıştır. etrafında gezinen yandaşlarını mayın tarlasındaki acemi askerlerden seçmiş olmasının bedelini bile yine kendisi ödemiştir. ayak bastığı her yerde kazanmak yasasını yürürlüğe koyan bir adam olduğu gerçeğinden dolayı başka türlü bir kaybettirme stratejisi belirlenememiştir kendisine.

  yokluklar ülkesindeki varlığın ismidir isa. kör ışıklar arenasında aslanlara yem edilmek istenen bir gladyatörün en çarpıcı resmidir.

  kalleşliklerin merkezi olan bir yerde sırtına hançer dayayanlara, bedenini ağaca mıhlayanlara rağmen dimdik ayakta kaldıysa, kitaplardaki yeri de haktır. ve bu kendince verdiği mücadele yüzünden karşılıksız bir tutkuya hibe ettiği ömründe bir kez olsun eli magdalena'li meryem fahişesinden başka bir kadının eline değmemiş, kısacık ömrünü "seks" in olanca hazlarından yoksun kalarak yaşamış ve ölmüştür.

  oysa muhammed öyle midir? bütün ömrünü kadınların koynunda geçirmiş, kadınsız kızsız bir gece bile uyumamış, besleyip kanatları altına almak adı altında yatağına aldığı dokuz on yaşlarındaki kızlarla bile cinsellik tadarak aç kalmış bütün içsel tutkularını doyuma ulaştırarak yaşamıştır.

  hurmadan başka yiyecek bulunmayan bir yerde karnı açtır da, karı kız bolluğundan beslenen gönül, ruh ve hormon tokluğu, başında görünmez bir taçtır. cima etmenin bütün hak ve ayrıcalıklarını kendi benliğinde bütünleştirmiş, recm'in mevzuatını da yine kendisi belirlemiştir. isa'nın hedef ve amaçları uğruna yaşayamadığı cinsel hayatına karşılık, yaş kategorilerinden oluşan gizli bir haremin sıcaklığında ömrünü sürdürüp sonlandırmıştır. isa otuzlu yaşlarını bile görmeden çarmıh direklerinde can vermişken, atmışlı yaşlarını süren, her türlü mürüvveti gören bir ihtiyar olarak sıcacık yatağında ölmüştür.

  sızlanma panayırından boynu bükük dönenlerin isa'nın delikanlı direnişinden ders almalarını beklemek, hiçbir trenin hiçbir zaman uğramayacağı eski bir garda pineklemektir.

  yüreksizlere kahramanlık payesi verilen fason arenalarda isa, delikanlı bir yürektir."

  yazdığım objektif her bok subjektif düşünen bağnaz kişilikler tarafından takip edilip şikayet edilecekse ve sözlük moderasyonu denen zevat da bu bağnaz kişilerin sığ düşüncelerine çanak tutarak her içeriği "niteliğine bakmaksızın" silecekse ben yazmıyorum arkadaş! niye zaman harcıyor kendimizi heder ediyoruz ki burada madem silinecekse?

  imla kurallarından bihaber, sadece bakınızdan oluşan entryler giren, anket dolduran, dedirten diyen ve dini siyasi düşüncelerine uymayan yazıları ispiyonlayıp yazarının kaydını sildirtmek için yaşayan sözlükçüler çalıp oynasınlar, moderasyon da onların şakşakçılığını yapsın. ben yokum.

  ne haliniz varsa görün. bunu da hatta kaydımı da silmezseniz adam değilsiniz!
 • kendisini tekrar aramızda gördüğümde "vay tucocuğum. hoş geldin. nerelerdeydin yaw. seni bir uçurdular, pir uçurdular. keh keh keh keh... geç yaw geç. soluklan hele bir ayran iç. iyi gelir epey bir uğraşmışsındır tekrar gelmek için yorulmuşsundur baya. iç iç iyi gelir." diyesimin geldiği kişidir.

  daha koyyim mi ayran?
 • boş oğlu boşun tekidir.