• "bir an gelip de küllenince
    yüreklerimiz dinlenince
    başka sevgilerde teselli bulunca
    iste biz o gün düşüneceğiz

etrafımızı sarıverecek
    bir boşluk ki asla bitmeyecek
    herşey bir anda anlamsız gelecek
    işte biz o gun tükeneceğiz."

istisnasız 1 aydır işe gidip gelirken dinlediğim, bir tarafıma koyan şarkıdır. ama öyle böyle dinlemek değil sözlük. her seferinde gözlerim doluyor, gözyaşlarım yanaklarımdan süzülüyor. büyük bir boşluktayım. ağustosun 17'sinde ayrıldım. kalbimde depremler yaratarak, severek ayrıldım. çünkü bizden birşey olmazdı. benden herşey olurdu ama ondan bana yar olmazdı.

ben çoktan tükendim. tükendim, tükendim çünkü karşılıksız sevebilecek, koşulsuz bağlanabilecek, bir ömrü acısıyla tatlısıyla paylaşabilecek bir kalbe rastlamadım.
  • ata çağlayan’ın, bon production etiketiyle yayınlanan tekli çalışmasında yeniden yorumladığı parça.

söz & müzik: sezen aksu
    düzenleme: darksound

banu noyan imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • -başka sevgilerde teselli bulunca-
    düştüm yine bir şarkının cover'ının içine, çıkasım da yok. yine yapmamam gerekeni yapıcam, söylememem gerekeni söylicem. entry yazmaya harcayacağım enerjiyi, şarkı sözü yazmaya harcamadığım için kendime kızıcam. yine. neyse. dert değil. başka sevgilerde teselli bulmak ne kadar üzücü bir şey aslında, bunu düşüneceğim. tükenene kadar değil, biraz. sonra şarkı sözleri gerçek olursa -umarım olmaz- gelir buraya ağlarım, yapmadığım şey değil. ona da ayrıca pişman olurum, sorun değil. muhterem sinem güngör... bir gün benim bir şarkımı söyleyeceksiniz. bunu ikimiz de biliyoruz. belki düet de yaparız, bu berbat sesimle. utanmam... içinden çıkamıyorum söylediğiniz, yorumladığınız şarkıların... yolunuz açık, şansınız bol olsun. ne diyordum. başka sevgilerde teselli bulmak? bazen de bu cümlenin içine düşüyorum. oğlum, ruhun arabesk ya, biliyorsun. biliyorum biliyorum. konu ben değilim, konu şarkı. sezen aksu başyapıtı olanı. ama sinem güngör cover'ı. şuur uçurucu güzellikte. müzik o kadar güzel bir şey ki, sağır olmaktan korkuyorum. ulu kozmos, yüce enerji... koru kulaklarımı, gözlerimi... daha içine düşülecek çok şarkı var. bu nasıl bir güzelliktir ey . aklım yine yitiyor, yine düşüyorum. çıkasım da yok.
    -başka sevgilerde teselli bulunca-
  • onsuzken hem korunmasız bir çocuk gibi, hem de çocuğu elinden alınmış anne gibiyim. onlayken de her şey bir o kadar zor.

ne böyle senle ne de sensiz işte. ama henüz tükenememek iyi mi kötü onu hala bilemiyorum..
  • sezen aksu'nun güzel şarkısı..
  • başka sevgilerde teselli bulunca

iste biz o gün tükeneceğiz
  • sanırım bir aşkın başı ve sonu için yazılmış ve söylenmiş en güzel şarkı olabilir.

''ne hayallerle ümitlerle
    mutlu olmaktı dileğimiz''

sözleri binlerce yıldır mavi gezegenin her coğrafyasında yaşanan aşkların en güzel kompozisyonu olabilir.

''suçlu ne sensin ne de benim
    şimdi sensizim sen de bensiz''

sözleri de güzel insanların birbilerine ve güzel yaşanmışlıklarına veda ederken ki olgunluk dolu var oluşu.

etrafımızı sarıverecek
    bir boşluk ki asla bitmeyecek
    herşey bir anda anlamsız gelecek
    işte biz o gun tükenecegiz
    işte biz o gun tükeneceğiz...
  • sezen aksu’nun ustalık eseri, ötesi yok. sezen aksu yorumunun üzerine yorum da olmamalıydı aslında.

bir de bunun bosphorus lounge albümünde yorumlanmış enstrümental versiyonu vardır ki başka diyarlara alır götürür insanı.

https://youtube.com/watch?v=3akn3xllaiq
  • sezen aksu'nun yıllara meydan okuyan eseri.
  • sezen aksu'nun albüm yorumu emsalsizdir. o hissiyatta şarkıyı yeniden seslendirmek sanırım sahibine bile nasip olmamıştır.

arabeskin nihilizmle kucaklaştığı nakarat en neşeli anı bile alabora edebilir.
hesabın var mı? giriş yap