• birçok yerde görüyorum ''turizm batmaz, ülke deli gibi turist alıyor, zaten dolarla kazanıyorlar '' falan gibi şeyler. şimdi öncelikle ben bir çevirmen adayıyım. bu yüzden lisede dil okudum ve diğer dil okuyan arkadaşlarımın birçoğu turizm vb bölümlere gittiler. ve hepsinin söylediği şey aynı, turist yok diyorlar. şimdi tabi ki antalya'ya bakarsanız durum güllük gülistanlık görünür. ama bu ülkede önceden inanmazsınız ama bayburt'a bile turist geldiğini gördüm ben. tabi nispeten az olduğu için mersinden örnek vereyim. küçüklüğümden beri antalya'ya ruslar mersin'e almanlar giderdi. artık gelmiyorlar çünkü özellikle o bombama olaylarından korkuyorlar. siz sanıyorsunuz ki dolar karşısında tl değer kaybetti diye daha fazla para harcamaya geliyorlar. ama o adamların canı parasından değerli. direkt olarak turizm ve rehberciler odası'na gidip konuştum. ve birçok kişinin mesleği bıraktığını söyledi. şuan turizmden kazanan yegane kişiler kesinlikle otellerdir. bu sene yine gideceğim. gelişme olursa haber veririm.
hesabın var mı? giriş yap