• biraz vaktim biraz da -ayiptir soylemesi- param vardi. kendi kendime volkan kendine bi kiyak yap dedim ve rusa gittim. saka tabi, hamama gittim ama fena fikir degilmis rus.

oncelikle belirteyim, istisnasiz tum hamamlarda fiyatlar bellidir ve gosterilen ilginin sebebi seni sikmek istemelerinden degil, aldiklari paranin hakkini vermek istemelerinden kaynakli.

"hamama giren terler"

su dokunmeden, sabunlanmadan (sampuan goturmek gibi bi gaflete dusmeyin, sabun candir!) ortada masa gibi duran buyukce mermerden yapili gobek tasina uzan. cok sicak, uzanamiyorum diyorsan hemen bi pestamal isteyip ser ve onun ustune uzan. basinin altina da hamam tasini ters cevirip koy. terle, terle, terle!

oldu iste! artik seni anlamayan, kuyunu kazidigini dusundugun, degerini anlamadiklari icin kizdigin kimse yok etrafinda. kapat gozunu ve tadini cikart sana bahsedilen bu nimetin.

sadece kirini pasini degil dertlerinin de akip gitmesine izin ver. soylediklerime kulak ver arkadasim, ise yariyor.

artik gobek tasinin sicakligina alisan vucudunun ozgurlugunu daha fazla kisitlama da kaldir gobek tasiyla arandaki pestamali. rahatla kanka kimse bakmiyor sana, sende olandan onda da var. birak homofobik dusuncelerini bir kenara, rahatla.

ra-hat-la!

kese lazim mi abi?

bu sorunun sana sorulduguna emin olduktan sonra evet de. hamam demek; sabun demek, kurna demek, gobek tasi demek,, pestamal demek, kese demek! neyse sen zaten bunlari biliyorsun!

keseci seni gozune kestirdi artik kacarin yok o gotunu avuclayacak az sonra ahah. saka lan korkma, ne yapsinlar senin kuru gotunu. yat uzan suraya adami hasta etme!

"sabunsuz kuru kese"

kese sabunla yapilmaz delikanli, bunu bil ve oyle hareket et. o derine yapismis kirleri kuru kese ortaya cikartir. aciya dayanikli olacaksin, ah uh diye inleme. ha bir de o igrenc kirlerini gorunce, her gun de dus alirim halbusi benzeri cumleler kurma.. biz kirk kisiyiz, birbirimizi biliriz.

(bkz: kırklanmak)

keseden sonra durular seni, omrunde gorup gorebilecegin en ekmeginin pesine dusmus kisisi. geldi mi sira kopuge!

simdi bu kopuk isi biraz sakat ve hamamina gore degiskenlik gosterir. kimi yerde balon kopuk uygulanirken 'ki benim tercihim bu degil- kimi yerde lif kullanilir. lif candir aslan parcasi, gorunce gulumse.

kese ve kopuk sirasinda siyrilan pestamalini toparlamaya calisma. ama ille de duzeltme islemine gireceksen onunu degil arkani toparla. sen gormuyorsun ama hamamin bazi yerlerinde delikler vardir ve bu deliklerden seni izleyenler masturbasyon yapar. inandin mi? sen gitme hamama lan, gicik aldim senden! kucuk bir mumin latifesinden sonra devam edeyim.

her sey bittikten sonra keseci sirtina vurup, yukaridan asagiya dogru elini bastirarak bi sesin cikmasini saglar. o cikan ses temizligin sesi iste. camura bulanmis domuz gibi geldigin hamamdan iskoc prensi pakliginda ugurluyorum seni mesajidir.

simdi bos buldugun bi kurnaya gecip durulanma vakti. durulanirken cok havaya girme cunku ustunden attiklarin sadece kirlerindi, gunahlarin baki :d. kendini kus kadar hafif hissediyorsun degil mi? iste bu hissi gobek tasina ve keseciye borclusun. simdi borcunu odeme vakti!

kendimi de ayirmadan soyluyorum ki biz turkler garip, tuhaf insanlariz. eger bir seye para veriyorsak aldigimiz seyin gozle gorulur elle tutulur olmasi gerekiyor. yoksa rahat etmeyiz ve kaziklandigimizi dusunuruz. ne ayip ne acinasi bi durum aslinda. dusunsene, emek bizim icin hicbir sey. o adam bi is icin emek mi vermis? banane amina koyim verecek tabii diyenlerden koru bizi yarab! :)

en basta soylemistim hamam fiyatlari bellidir diye. sorar odersin, en fazla 15-20 lira. orada gozunun icine bakan adamin hakkini odemek mumkun o yuzden senin hakkin odenmez abi deyip cikma. tahmin ediyorum kese de 10-15 lira civarindadir. ama asil adamlik burada basliyor. durumun musaitse eger bi o kadar bahsis birak o keseciye. 15 lira mi hesap odedin? bi 15 lira da bahsis birak yani. cunku o ilk verdigin 15 liranin minimum 7,5 lirasi hamama kaliyor. yaklasik 2 saatin bedeli olarak toplamda 40-50 lirani feda etmeyeceksen, bu sana cok geliyorsa gitme hamama!

odanda ustunu giyinmeden once otur dinlen biraz. terleyeceksin bi sure. at terini sil verdikleri temiz bas havlusuna. otururken de icmen icin soda liman tuz ve ayran tavsiye ederim sana. herhangi birini degil arkadasim, hepsini. buyukce de bi bardak iste ve karistir hepsini. yalniz dikkat et fena kopurur, batirma elini yuzunu. hararetini alacaktir bu karisim.

hamam cikisi yaz olsun kis olsun hic dusunme simsiki giyin ve yine mumkunse dogru eve git. evdekilere aciyarak bakma:) bilirim bakarsin. onlarda ilk firsatta hamama gider, senin gibi tertemiz olur. ne konustum amina koyum ya, puh bana!
  • inanılmaz eğlenceli bir yer.
  • neo klasik resim dendiğinde akla ilk gelen isim olan jean auguste dominic ingres'in en çok bilinen yapıtıdır. olgunluk döneminde bir yılda tamamladığı bu resmin çapı sadece 108 cm'dir. türk hamamı ile hem antikiteyi hem 'orient'i birleştirmiş, hep çalışageldiği figür olan 'çıplak kadın sırtı'nı da son hâline getirmiştir. ingres'ın sanat yaşamını özetleyen nitelikteki bu çok figürlü kompozisyon 20. yüzyılın başından beri louvre'dadır.
  • hamamlar türk toplumu için sıradan yapılar olsa da batılı seyyahlar için oldukça önemli yerlerdi. bu nedenle osmanlı topraklarına ayak basar basmaz ilk iş olarak bu hamamlarda bir güzel yıkanırlardı. ilk ingiliz sefiri sir montegu'nun eşi lady montegu, istanbul'da tanıştığı hanımların pürüzsüz ciltlerine hayran kalmış,bunun nedeninin her hafta hamamlarda saf sabunla yıkanmakla geçtiğini öğrenince, londra'ya döndüğünde ilk iş olarak bir hamam açılması için parlementoya teklif sunmuş. açılan hamama avam kamarasından kimsenin alınmaması şartı ile teklif kabul edilmiş ve böyle ingiltere'de ilk hamam açılmış.
  • kese masaj göbek taşı sefasindan sonraki iki gün boyunca, memisleri kukularini örtecek kadar sarkmış, beyaz iç çamaşırı giyen yerçekimine yenik düşmüş teyzeleri akıldan çıkarmak imkansızdır.
  • aslı antik romaya kadar uzanan yapı. istanbul'un fethinden sonra osmanlı'da yaygınlaştığını düşünürsen taşlar yerine oturacak. kafanda taş varsa tabi.
  • benim için türk hamamı eşittir keyif. türk hamamı bizim kültürümüzdür. candır. göbek taşında yatıp şırıl şırıl akan suyu dinlemek, tavandan gelen ışıkları izlemek, kurnaya su doldurup yıkanmak, tellak çağırıp kese, masaj yaptırmak. çamlıca gazozu içerek yapılan hamam sohbetleri bunlar hep ayrı keyiflerdir. hamamdan çıkınca kendinizi kuş gibi hafif hissedersiniz ya da yeni doğmuş bebek gibi... akabinde eve gidip uyumak icap eder. ohh hayat ne güzel !

not 1 : göbek taşında en az yarım saat kirlerinizin kabarmasını beklemeden sakın vücudunuza sabun veya şampuan değdirmeyin. yoksa keselenme işleminden iyi sonuç alamazsınız.

not 2 : ayrıca bazı hamamlarda haftanın belirli bir günü darbukalı tefli kadınlar için özel eğlence düzenlenir. 3-5 arkadaş gidilip kahkaha komasına girilebilir.
  • af kuleyle birlikte fethiyenin en dalınası en şahane dalış noktasıdır..bir adet havalı mağaradır kendisi..girişi 10m civarındadır..kısa bi koridordan geçerek mağaraya ulaşılır..bi girenin bi daha çıkmak istemeyeceği anlatılmaz yaşanır bi yerdir..insan kendini gerçekten bi garip hissediyor orda..
  • roma hamamının devşirmesidir.

ancak islamiyet esaslarına göre uyarlanmıştır. zira türkler orta asya'dayken ve islamiyet öncesinde pek temiz bir millet değilmiş. ibn fadlan bu konuda oğuzlar'dan “büyük ve küçük abdestten sonra temizlenmiyorlar; cinsel temastan veya başka herhangi bir biçimde kirlendikten sonra yıkanmıyorlar. suyla herhangi bir şekilde temas etmiyorlar.” diye bahsedermiş.

yine cüveyni de, moğollar için “ilkbahar ve yazın, kimse gündüzleri suya girmemekte, bir akarsuda ellerini yıkayamamakta ve altın veya gümüş tabaklara su dökmemektedir" dermiş. lakin su içme ihtiyacı için kullanıldığından, nehirlerin kirletilmesi kesinlikle yasakmış
  • (bkz: le bain turc)
hesabın var mı? giriş yap