• (bkz: sensin o gerizekalı)
    (bkz: uff snne be slk) espirisi yapılmadan yapayım dedim
  • yolda yürürken önümde yürüyen kadının sağlık karnesi düştü poşetinden (o zamanlar sağlık karnesi hayatımızda) kadına ses veriyorum bakarmısınız diyorum yok arkadaş kadın daha da hızlanıyor artık hafif koşar adım önüne geçtim de sağlık karneniz düştü diyerekten verebildim. şehrin en işlek caddesinde kadın koşuyor resmen kaçmak için.
  • -haa?

anlamaz ne dediğini böyle der. benim çevremdeki kızlarla alakalı bir durum sanırım. ülkedeki tüm kızlar bu kadar kaba olamaz, olmamalı.

bu yazıyı okuyan kız arkadaşlarımızdan kendileri için küçük insanlık için büyük bir adım atmalarını istiyor ve artık anlamadıkları bir durumda "efendim" demelerini rica ediyorum.
  • -ne var be üfff
  • arada herhangi bir tanisiklik ve samimiyet olmadigini varsayarsak, soru cumlesinin sonuna "iz" ekleyerek daha saglikli bir yanit alabilirsiniz.
  • x : pardon, bakar mısın
    y : .. (sadece baktı)
  • erkek halimle ben bile yolda bu şekilde yaklaşan insanlara sakınarak cevap veriyorum. çünkü ya pazarlamacı ya da dilenci çıkıyorlar genelde. üstelik ülkede bu kadar tecavüzcü, tacizci elini kolunu sallaya sallaya gezinirken ne yapmasını bekliyordunuz? her bakar mısın diyene, güleryüzle 'tabii ki buyrun' demesini mi?
  • bu kadar kadının katledildiği bir ortamda çekip alnınızdan vurması olası bir cevaptır
  • türkiye şartlarında mantikli davranan kizdir. dolmusa tek basina binemeyen kadınlardan bahsediyoruz. bunca tecavüz taciz ortamında buyrun diyerek gülümsemesini mi bekliyorsunuz? bunu yapinca da hoş davranışlarla karsilasmiyorsunuz zira. kendi gözümüzden degerlendirmeyin durumu. ne adamlar sesleniyor da neler söylüyor. durum sandiginiz kadar basit olmuyor. elestircekseniz de tecavuzle sonuçlanan olaylardan sonra burda kadinlara üzülen tavirlar sergilemeyin. nazil davransin kadinlar? sizi anlik görüyor ve iyi niyetinizi anlamak için gözlem yapacak vakti yok. dolayisiyla kadin gözüyle bakiniz.
  • - o ha sikseydin bari
hesabın var mı? giriş yap