• yurtdışı tarifeleri hakkında bilgi almak için uzun uzun aramamın sonucunda pınar isimli bir hanımla konuşma fırsatı buldum. ablamız bu konuda kendilerinin bilgisi olmadığını ve yetkili birime bağlayacağını söyledi ardından bağladı. bağlandığım ikinci ablamız da yurtdışı tarife hakkında yine yetki ya da başka birşey söyleyerek 3. bir yere aktardı. adı da ganime hanım. ganime hanıma geldiğimde artık doldum ve birbirlerinden haberleri olmadığını yüksek sesle dile getirdim. sonunda dedin olacak . ablamız demesin mi ki , siz kurumsala bağlanmışsınız bireyselden bağlanmanız gerekiyor diye. açtım ağzımı yumdum gözümü. şimdi kimi kime şikayet edeceğim, içlerinden bir tane bile doğru düzgün bi müşteri temsilcisi çıkmaz mı. çıkmadı arkadaş . ganime ve pınar sizleri unutmayacağım. ortadaki bağlananın ismini almayı unutmuşum.
  • bu kadar az hatta hiç entry girilmemesi çok ilginç. bir kaç defa başıma gelen durum. arıyorum ve müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanmak için tuşlanacak tuş duyurusu zaten verilmiyor. es kaza ki yedinci aramada falan bu yönlendirme duyuruldu onda da söylenen *su anda bu sistemlerimizde arıza olmakta. daha sonra aramanız gerekmekte biz daha sonra sizi arama sağlanamamaktayız* göz nurumuz türk telekom. ben aria müşterisi olarak başladığımda türkiye’nin en sempatik firmasıydı
  • gecenin 4ünde arıyorum bu neyin yoğunluğudur anlamadım 20 dakikadır müşteri temsilcisine bağlanmak için bekliyorum üstelikte saçma salak bir müzik çalıyorlar ki insanı iyice çıldırtmak için herhalde
  • 05xx xxx xx xx numaralardan aramaya başladılar artık. lanet olasıca kampanyalarınızdan haberdar olmak istemiyorum. kardeşim not alın aramayın bir daha diyorum ertesi gün tekrar arıyorlar. şu kadar internet kullanıyorsunuz sizi şöyle bir pakete geçirelim gibisinden teklifler. ulan zaten leş bir alt yapınız var bunun üstüne özel numaralardan aramayın bari. 21. yy bitecek siz halen kurumsallıktan uzaksınız.
  • telesekreter üzerinden bir birime bağlanmanız neredeyse imkansızdır efendim. ödeme iptali işlemi için, artık kayıp çalıntı bölümündeki görevliye ulaşarak öğrendiğim bir bilgiyi paylaşayım:

telesekreter bağlandıktan sonra 1,3,0 rakamlarını tuşladığınızda direkt müşteri hizmetine bağlanabilirsiniz.
  • şikayetvar.com u artık sallamayan şirket. çok zarar ettiği ekonomi haberlerinde dolanıyor.
  • müşteri temsilcisine bağlanmak için 867652527 adet tuşa bastıktan sonra 3 dakika boyunca sadece boş boş müzik dinleten ve asla muhattap kimseyi bulamadığınız dandik firmadır. izmirin göbeğinde 3 gündür internetim yok ve ısrarla bi hanımefendi çıkıp "bığlıntınızdı sırın gırınmıyır" diyor. he canım bi sorun yok aslında fantezi olsun diye aramıştım zaten ya. en büyük hobim bir yerlerin müşteri hizmetlerini arayıp "internetim çekmiyor, modem ışığım yanmıyor" diye goygoy yapmak. olmaz olsun böyle iş.
  • bugun deneyimledim kendilerini. şöyle ki; aksam uzeri evimin interneti asiri yavaslamisti. fisini cektim modemin bi sure. geri taktim ama internet yok. mecbur aradim. 7 - 1 - 1 - 1 - 1 - 1 - tc kimlik numarasi tuslamalarindan sonra musteri hizmetlerine baglanabildim (ya 5 ya da 6 kez 1 e bastim).

sorunumu izah ettim. cozum yollarini birlikte denedik ve cozum uretemedik. ariza kaydimi olusturdugunu soyledi musteri temsilcisi hanimefendi. 30 saniye gecmeden sms geldi "ariza kaydiniz olusturuldu" seklinde.

hanimefendinin dedigi, once santralden, cozulmezse hatlardan ve yine cozulmezse evime gelip cozeceklerini ve en gec 48 saat icinde hizmetin tamamlanacagiydi.

tam telefonu kapatacakken mobil hattimin turk telekom olup olmadigini sordu. turk telekom oldugunu ogrenince "bu surecte internet erisiminizin aksamamasi icin hattiniza 2 gb tanimliyoruz" dedi. yaklasik 1-2 dakika icinde 2 gb hattima tanimlandi hatta su an onu kullanarak yaziyorum.

gorusmeden 1 saat sonra şu sms geldi: degerli musterimiz, arizaniz teknik ekiplerimiz tarafindan incelemeye alinmistir. arizanizin 48 saat icerisinde cozulmesi planlanmaktadir ve sonucu hakkinda tarafiniza bilgi verilecektir.

uzun lafin kisasi, yanlislari gommeyi cok seviyor ve keyifle yapiyoruz da olumlu seyleri de ovebilmeliyiz. ılk bastaki bir suru 1 tuslamasi disinda tum gorusmeden memnun kaldim, 2 gb hediyesi de ustune tatli oldu. eger sorun 48 saat icinde cozulurse helal olsun derim. yok eger cozulmezse yaktim seni telekom (bkz: erol taş kahkahası).

edit: sabah eve gidip yapmislar iki gozumun cicekleri.. aferin telekomcum.
  • bağlanamıyorum bir türlü. ses kesilip duruyor ya da otomatikman kapanıyor. bence önce kendi sistemlerini düzeltsinler daha sonra mobil çekim gücünü düzeltmeye çalışsınlar.
  • an itibari ile hizmet veremeyen...
hesabın var mı? giriş yap