• imzayı nereye atmış?
    bunu asıl vera telekom diye bir ankara firması yapıyor 444lü numaradan ttnet gibi arıyolar kaç kere küfrettim aramayın dedim niye daha az şeye taahhütle daha çok para vereyim salak mıyım dedim hala arıyorlar
  • geçmiş olsun dedirten bir digitürk dolandırıcılığı örneği daha.

kullanmayın şu mereti.
  • şaşırmadım
  • işin özü şu;
    3-4 bayi primden para kazanıyor, digiturk de para kazandığı için olaya göz yumuyor.

açıklamaya bak, hizaya gel "bizim haberimiz yok". e ama para senin kasana giriyor. koy o halde ses kayıtlarını ortaya. madem senin haberin yok sen nasıl paket yükseltebiliyorsun diye sormazlar mı adama? sormuyorlar.
  • şimdi burada imzayı nereye attı ya da hangi telefon konuşmasında "onaylıyorum" lafı geçtş sorularına akla getiren durum.

senin ıslak imzan yoksa ya da telefonda "onaylıyorum" şeklinde bir kaydın yoksa kimse kusura bakmasında kimse dolandırılmış olmaz. ha bun rağmen para mı çektiler verirsin mahkemeye alırsın paranı diye düşünüyorum.

öte yandan burada kazanan kurum sadece digiturk ise gerçekten bu işi digiturk yapıyor olmalı, yoksa adamın teki sırf ibneliğine digiturk kazansın diye millet mi dolandırıyor gibi birşey çıkıyor bu da pek mantıklı değil.

edit : konuyu açan arkadaş digitürk ile ıslak imzalı sözleşme yapılmış ancak sözleşme içeriğinde telefonda anlatılanların olmadığını belirtti. bu durumda sözleşmeyi okumadığımızı bilen dolandırıcıların insanlara istediği şeyi kitlemesi gibi bir durum oluyor. digitürk sorumlu diyeceğim ama adamların elinde senin imzaladığın sözleşme var ve içinde böyle bir madde yok. yani digitürk buradan çok rahat yırtar.
    sonuç olarak güzel yöntem bulmuşlar.
  • kuru gürültüye, dalgaya kurban gitmemesi gereken bir mevzu bu. çünkü yakın dönemde arkadaşım da aynı şekilde arandığını anlattı. yani gerçekten bunun gibi yöntemlerle dolandırıcılık yapanlar var ve başlığı açan kişinin soruları cevap bulmalı.

bu konuyla direkt alakalı olmasa da ben de başıma geleni özetleyeyim; ttnet aboneliğimi iptal ettirmek istediğimde telefon için taahhüt verdiğim söylendi. ben ki, abonelik alırken bile kesinlikle taahhüt istemediğimi belirterek abonelik aldım ama bana söylenen; telefonla arandığım ve taahhütü kabul ettiğimdi. itiraz ettim. "tamam biz döneceğiz size" dediler ve "dinledik. 7000dk bedava telefon kampanyası için taahhütü kabul etmişsiniz" dediler. "kardeşim bu hatta telefon bile takılı değil, internet için kullandığım hatta niye telefon taahhütü vereyim. kim kabul etmiş dinletin bana" deyince de "heyete ya da savcılığa gitmeniz lazım siz dinleyemezsiniz" dediler.
    internete bakındım. benzer şikayetler okudum. hala da konu çözüme ulaşmış değil.

yani ister digiturk, ister türk telekom. isimlerinin büyüklüğüne bakılmamalı ve telefonda bir şey kabul edilmemeli. ha ben zaten bir şey kabul etmedim ama bu saatten sonra sikseler telefonda konuşan kişiyi dinlemem bile.
  • sebebi akp'nin türk telekom'u özelleştirmesi ile başlayan ve sonradan insanlar iyice sikilsin diye caydırıcılığı olmayan üstüne dolandırıcılığa sevk eden kanunlar çıkartması.

bunlar iktidar olmadan önce telefon faturası belli bir tutara gelmeden eve bile gelmezdi. bir kaç ay boyunca telefonu kullanmazsanız fatura ödemek zorunda olmazdınız. şimdi her ay sabit ücret adında sikiliyoruz.

bunlar iktidara gelmeden önce devlet halk için vardı şimdi halk devlet için var.

halkı yaşat ki devlet yaşasın gerçi ortada devlet de kalmadı. (bkz: muz cumhuriyeti)
  • o kadar sıkıntı yaratacak bir durum yok. gidiyorsunuz tüketici hakem heyetine bu şekilde bir kampanyaya abone olmadığınızı ama abone gözüktüğünüzü anlatan bir dilekce veriyorsunuz. direk çözülüyor.

direk çözülüyor dememin sebebi digiturkun bu abonelii yaptığınızı ispat edemeyecek olması. herhangi bir onayınız gözükmüyor sonuçta sistemde.

diğer bir yöntem olarak gidiyorsunuz notere digiturke ihtar çekiyorsunuz böyle bir üyeliğiniz olmadığına dair. bırakın gerisiyle onlar uğraşsın hatta dava falan açıp birde mahkeme harcı falan ödesin.
  • çok benzeri yıllar önce d-smart olarak başıma gelmişti. ben henüz abonelik yaptırmadan uyanmıştım ama çok ikna ediciydi. çünkü bunu yapan bir d-smart bayisiydi (diye düşünüyorum). yeni abone komisyonu için olta atıyorlar. bütün bilgilerinizi biliyorlar, o yüzden ikna etmeleri de zor olmuyor. özellikle sabit telefondan arıyorlar (varsa) ki aradıkları numarayı görmeyin diye.

firmanın haberi olmadan herhangi bir bayinin böyle bir şey yapması bence söz konusu bile olamaz. hadi yaptı diyelim onurlu bir firma sözleşmeyi dakikasında iptal eder. yani danışıklı dövüştür diye düşünüyorum.
  • anladığım kadarı ile geçen gün benim de türk telekom ile ilgili başıma gelmek üzere iken yırttığım olay.

arayan numara turk telekom müşteri hiz. numarası gibi gözükse de başında istanbul kodu vardı. taahhütünüz bitiyor şöyle paketler var filan anlattı. ben paketimi şu an için değiştirmeyi düşünmediğimi söyledim ve kapattı.

huylandım şimdi.

tivibu için ise bir kaç ay dadandılar. bayii miydi , başka birşeyler mi bilmiyorum ama tivibu resmi araması olmadığı kesindi. baya bir uğraştılar aylarca. hatta turk telekoma şikayet ettim , numaraları verdim değişen bir şey olmadı. sadece biz değiliz dediler. zaten adamlar da bir süre sonra aramaktan bıktılar.
hesabın var mı? giriş yap