• türkiye'de iskoçya'dan 1 metrekarelik arazi satın alarak lord ve lady unvanına sahip olan insan sayısı!...
    haberi okuduğumda ben ingilizler buraya geldi, yerleşti sanmıştım ama bizimkiler alıyormuş arazileri oradan. arazi alıp lord/lady olanlar arasında ünlülerimiz de varmış habere göre, yalnız bu araziler 1.derecede sit alanında olduğundan sadece kuru bir kağıt sahibi olmaktan başka bir işe yaramıyor.
    merak edenler için m2 fiyatı 105 sterlin.*

edit 2: (#96292386) de ekşi sözlük lordlarımızdan pedicule nin yazdığına göre "foot kare" imiş 0,09 m2 yani*.

edit: link'i de ekleyelim.

--- spoiler ---
    iskoçya’nın batı kıyısındaki glencoe’den 105 sterline 1 metrekarelik arazi satın alan herkes ‘lord’ ve ‘lady’ unvanına sahip oluyor. türkiye’de de 40 bin civarında kişi arazi alarak lord veya lady oldu.

lisans eğitimi için 2013’te yurt dışına gittiğinde projeden haberdar olan fırat kurtoğlu, sevgilisine ve kendisine arazi satın alarak lord unvanına sahip oldu. daha sonra bu arazi satışlarında aracı olmak için şirket kuran kurtoğlu, projenin detaylarını anlattı.

türkiye’de son 6 yılda 40 bin kişinin lord ve lady unvanına sahip olduğunu söyleyen kurtoğlu, bu kişiler arasında fahriye evcen, burak özçivit, neslihan atagül, kadir doğulu, hazal kaya, çağla şıkel, deniz seki, kenan doğulu, beren saat, sibel can, radyo programcısı geveze, seda akgül, beyazıt öztürk ve wilma elles’in de yer aldığını ifade etti. kurtoğlu, insanların birbirine hediye olarak bu unvanları aldığını aktardı.
    --- spoiler ---
  • her ne kadar kulağa ters gelse de, lord değil, lort diye yazılır.

(bkz: lort)

edit: "lady" de "leydi" diye yazılır.
  • -pilavın üstüne nohut ister misiniz
    -aahahahaaa alayım janım.
  • rahmetli kemal sunal ın tosun paşa filmindeki repliğini anımsattı .

"sen de paşasın, ben de paşayım. bak hepimiz paşayız."

(bkz: tosun paşa)

peki, hakiki tosun paşa kim?
  • kerizler galiba, ben mount and blade'de beleşe oluyorum.
    (bkz: mount and blade)
  • (bkz: çiftlikbank)
    gercekten vicdansiz olup sagacaksin bu ulkedeki enayileri.
  • toplamda kendini akilli sanan 40 bin adet gerizekali vatandasa sahip oldugumuzu gosteren haber.
  • dogrusu turkiye'de 16 bin erkek 24 bin de kadin sazan olmasidir efenim. zira bu unvanlarin hic bir gecerliligi yoktur

adim o listede olsaydi utancimdan yerin dibine gecerdim yalniz ve ayrica sen de mi beren saat?
hesabın var mı? giriş yap