şükela:  tümü | bugün
  • millet olarak; ilk nefeste doktor, ikinci nefeste mühendis, üçüncü nefeste futbolcu olduğumuz düşünülürse şaşılmaması gereken durumdur.
    yoksa herkesin bu üç konuda bir uzman fikri bir yorumu olması nasıl izah edilebilir ?
  • en büyük sorunlarımızdan biri. uzmanlaşmanın mevcut olmadığı ülkede herkes hiçbir şey bilmemek yerine her şeyi bilmeyi tercih ediyor. iyi vaazlar türkiyem.
  • faruk eczanesi yerine faruk kıraathanesini göstermektir. yurdum insanının bir şeyi bilememeyi kaldıramamasından kaynaklanmaktadır. "fikrim yok, araştırmadım, duymadım" deme korkusudur. şahsen karşımdaki "yok artık bunu duymamamış olamazsın" deme potansiyeline bile sahip olsa, herkesin içinde yermeye çalışsa dahi "hayır duymadım" demeyi tercih eden bir insanım. biliyorum diyip komik duruma düşmek de var.
  • günlük hayatta oldugu kadar sosyal medyada da karsilasilan sinir bozucu durum. aslinda daha dogrusu türkiye'de uzman olmak icin fikir sahibi olmanin yetmesi bence. siyaset ve futbolu bir kenara birakirsak, cünkü bunlar dogustan geliyor zaten bize, her konuda en temel fikir sahibi adam hemen nasihat etmeye basliyor. mesela ehliyeti olan herkes uzman soför, iki bestseller okuyan edebiyatci, yolu kasaptan gecmisler steak house sefi, hasbelkader amerika yapimi harici bir film izleyenler sinema yazari, muhtesem süleyman izlemisler zaten tarihci vb. lise mezunu herkes lise ögrencisine ne yapmasi gerektigini söyleyebilecegini düsünüyor mesela, üniversiteliler icin de gecerli bu. akil vermek arzusuyla yanip tutusuyoruz resmen.