• salzburg müzik şenliklerinde verdi'nin aida'sını izler ve dinlerken akla takılan elzem mesele.
  • altyazı yerine "üstyazı" olmasından kaynaklanıyor olabilir..
  • sen opera diyince bende internet tarayıcısından bahsediyosun sanmıştım o kadar uzağım konuya :swf
  • türkiye'de başka şeylerin tutulmasındandır.
    (bkz: akıl tutulması)
    veya tutacak bir şey kalmadığından mütevellit siki tutmakgibi.
    şaka bir tarafa yazarı takdir ettim. denemiş en azından farkındalık oluşturmaya çalışmış.
    hayır operanın tutulmamasını bir yere kadar anlarım da neden jazz dinlenmiyor?
    bu ülkede nüfusun yarısından çoğu sanatın "s" si ile ilgili herhangi bir şeyle ilgilenmeden gömülüp madde devrine giriyor. haberin olsun
  • tanıtım yok,reklam yok,özendirecek bir şey yok gelmiş opera tutmuyor denmiş.keşke insanlar buna özendirilse,hapishane yapma yarışına girmektense,opera,tiyatro salonları yapma yarışına girilse.tamam uyanıyorum burası türkiye,ama hayali bile güzeldi.
  • 90'lı yıllarda gayet yolunda giderken bilinçli olarak salonsuz bırakmalar ve kısıtlamalar ile karşı karşıya kalan bir sanatın tutmadığını iddia etmek ülkeyi ve yaşananları okuyamamaktan ileri gelir. bütün sorunlarına rağmen her anlamda özlemle andığım yıllar olacak 90'lar.
  • avrupa'daki gibi gösterişli opera salonlarımızın olmayışının da etkisi vardır elbette
  • opera sanki türkiye dışında her ülkede ilgiyle her kesim tarafından takip ediliyormuş düşüncesi yaratan iddiadır.
  • (bkz: uzun hava)
hesabın var mı? giriş yap