şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu ülkede polisin haberi olmadan uyuşturucu satıldığını düşünüyorsanız hakikaten kafasızsınızdır demektir.

  şu ülkede satılan her uyuşturucdan polis payını almıyor diyorsanız kafasızsınız demektir.

  birader ülkede 2-3 ayda bir öyle göstermelik bir operasyon olur 3-5 kilo bişey ele geçirilir o ele geçirilen 3 kilo kayıtlara 2 kilo diye geçer kalan 1 kilo satılır parası yenilir.

  bu ülkede uyuşturucu satıcılarının dokunulmazlığı temelde polis tarafından korunmaktadır.
 • ankarada gram ile eroin satan bir evi defalarca kez ihbar etmeme rağmen göstermelik bile polisin gelmemesiyle benimde katıldığım önerme. evin önü sanki taksi durağı gibi, devamlı gelen taksiler ve özel araçlar resmen kuyruk oluşturuyor. artık öyle bir ün yapmışki bu "tezgah" yoldan geçene sorsanız gösterir, bütün semt haberdar, taksiciler haberdar fakat nedense bir tek polisin haberi yok. semtte taksiye binip şurası diye tarif edince taksici size hemen "içme, etme" diye öğüt vermeye başlıyor hatta "gel seni ot tezgahına götürüyüm eroinden uzak dur" diyen iyi niyetli(!) bir taksiciyle bile karşılaştım. o kadar çok müşteri taşımışlar ki sizi direk kullanıcı sanıyorlar. 5 gram eroini 250 tlye satıyorlar elde ettikleri geliri bir düşünün. galiba bu gelirin bir kısmını polise vererek güvence sağlıyorlar.

  kapıda eli silahlı 2 tane nöbetçisi olmasa mahallece olayı çözecektik fakat işin içinde silah olunca hatta silah dediğim tabanca değil bildiğin polislerin kulandığı akrep olunca normal vatandaşın yapabileceği bir şey kalmıyor. ne yapalım kendimizi otomatik silahların önüne mi atalım?
 • ben bunun iki sebebi olduğunu düşünüyorum biri ekono-politik diğeri de şahsi kanaatim (tabii bu mitik düşünceden rafine ettikçe daha doğruya varabileceğimi düşünüyorum).

  birinci sebebim: malum ülkede işsizlik, eğitimsizlik had safhada, e bu eğitimsiz topluluğun bir şekilde pasifize edilmesi gerekir yoksa durumlarının farkına varıp çaresizlik içinde mevcut düzene başkaldırabilirler. yine bu iş bulma olanakları çok zorlayıcı olan grup bu şekilde para kazanıp geniş perspektifte toplumu pasifize edebilirler. gençler ülke sorunları ile ilgilenmek yerine kafalarıyla ilgilenir hale gelirler bu da yöneticilerin çıkarına olan bir durum.

  ikinci sebebim de: bu tarz kimyasalları herkese yetecek miktarlarda bolca ucuza üretmenin zorlu olacağını bu yüzden cia'in kendi kara operasyonlarını finanse etmek bu işte parmağı olduğunu düşünüyorum. bu durum da ülkede iktidarda olanların bu işten nemalanıp sembolik olarak önüne geçmeye çalışıyor olabilir.
 • bu ülkede ankarada dayın yoksa hakkını bile alamıyorsun, uyuşturucu satan mı hakim iradeye rağmen iş tutabilecek? hakim irade ile anlaşmaz isen değil uyuşturucu pazarda limon bile satamazsın, sattırmazlar. yani anlayacağınız tezgah kurulmuş, bir güzel işliyor.
 • o'nun yerinde olsam ben de dokunmazdım. anladınız siz.
 • arabasindan millete salca olup,olay cikartmak icin arabasini yolun ortasina park eden bir barzoyu polise sikayet etmistim. polisler geldi,arabayi aradilar 3 fisek eroin buldular. nasil olsa savci serbest birakir bunu diye hakkinda islem yapmayip,muayenesi gecmis oldugu icin arabayi bagladilar.

  bu olaya sahit oldugum icin basligi acan arkadasin tespitine katilmamam mumkun degildir.
 • bir uber değildir.
 • taksici olsa adam da dövebilir ekmek parası için