• mantikli bir eylem. bu basliga bir cok insan gibi ben de yazdim. ne derseniz diyin, cogu "adam olsan kalir savasirdin" diye ahkam kesen insani vatan severlikte donumda sallandiracagima eminim. ama gercekci olmak lazim.

ataturk ornegini veren kesim var. su 15 senede onlarca kirilma aninin birine bile organize olarak ciddi bir direnc gosteremeyen kesim bana ataturk filan demesin. gezi olaylari var eyvallah ama nihayetinde ne elde edildi, ne yitirildi bu eylem sonunda diye sorarim. bir de su gercegi unutmayin gencler, ataturk bekardi. gercekten cok merak ediyorum, esi, colugu cocugu olsa bu cilgin cesareti gosterebilir miydi?

seriatcilar hic olmadigi denli orgutluler artik. tum kurumlar da keza bu sekilde yeniden yapilandirildi. hatta komik bir sekilde akp'nin uzerine calistigi tek nokta kavgali olduklari diger bir dinci yapinin gucunu sifira indirmek. oyle akp vs ataturkcu vs gibi bir durum dahi yok artik. dis dunyadan da iyice kopup sadece iktidar ve can derdine kalan bir iktidar var. gezi simdi olsa dunya neder diye dusunmezler yani. iyice radikallestirilmis bir toplum var. 2 yildir ohal var, ve yetmiyor bir de milis kuvvetler seklinde silahlandirilip egitilen kesim var (millet kanit yok filan diyor, onlara koca bir hasiktir cekiyorum).

ben size en korkuncunu soyliyeyim mi. polis vs gibi kurumlarda ve tabii ki bu yeni milis kuvvetlerde tum sapik istemlerini (cinayet, iskence, tecavuz, cocuk tecavuzu) mesru bir sekilde ortaya dokmeyi sabirsizlikla besleyen yuz binler var. lan zaten laik turkiye cumhuriyeti bunlari azili dusmanlari. islamda da dusmanlara neleri layik goruyorlar biliyoruz. soyle soyliyeyim, bu manyaklarin organize olmayanlari dahi ama yan bakiyor, ama trafikte kendine laf etti, ama kulturumuze ters birsey yapti gibi komik bahaneleri vesile ederek yaptiklariyla 3. sayfa haberleriyle gundemi mesgul ediyorlar (erkek cocuklar yurtlarda tecavuz, aksam eglencesinden donen evli kadina tecavuz, cimento kamyonuyla icinde hamile kadinin oldugu arabaya tekrar tekrar carpmak, sokak hayvanlarina tecavuz veya iskence, nedir ne degildir bilmeden insanlara linc, vs). hepimizin kani donuyor. daha durun, organize olup birseyler yemeye henuz baslamadilar. (15 temmuzda bir nebze) ama firsat kolluyorlar. misal simdi noeli kutlayanlar filan diye tahrik edip saldiriyorlar. eskiden de olurdu ama her gecen yil cok daha guclu ve acik acik yapiyorlar bunlari. cunku birbirlerinden guc aliyorlar, partizan duzen ve adaletsizlik de destekleri oluyor.

atan tutan arkadaslar, insallah o gun yasanmaz ama yasanirsa umarin dediginiz gibi yaparsiniz ve bu canavarlari alt edersiniz. cunku su 15 senede hic birseyin seyrini degistirememis sizlerin cehennem gibi gunler gelince organize olup birseyleri degistirebilecek olmaniz bana pek gercekci gelmiyor.

bunlarla en iyi mucadele bizim gibi gencler yetistirmek diyenler de biraksin o edebiyati. 1, artik biz bir yetistiriyorsak onlar 10 yetistiriyor. 2, bizim gibi yetismemizi saglayacak bir egitim sistemi yok, bir kac spesifik iyi egitim secenegi ise bizim gibilerin cok para kazanarak altindan kalkmasi cok zor secenekler. 3, liyakatin olmadigi, hic birseyin evrensel olmadigi, her seyin sizin gibileri yok etmek, en iyi ihtimal gucsuz kilmak oldugu bir yapida o cocuk iyi egitim alsa napar? ben soyliyeyim, akilliysa turkiye'den siktir olup gider :) manyak mi burda kalip "savasacak"?
  • nereye gidersen git kendini götürürsün ama gitmekte tercih sonunda. ülkeye uzaklardan bakarken haksız da sayılmazsın...
  • ay valla eski sevgilim bunu yaptı. ben kendisini takdir ediyor 'beni bu kentte tutan boğazı değil geçmişimdir. sen nasıl gidiyorsun hep merak etmişimdir' şeklindeki şarkıyı armığan ediyorum.
  • huzurlu, mutlu, kaliteli bir yaşam için gitmek gerekiyor kesinlikle en azından bugün onu gösteriyor
  • gitmiyorum arkadaş. aha buraya oturdum. bu güzelim toprakları yobaz pisliklere bırakacak değilim.

benim koyunum bile başka bakıyor. kaç bin çeşit bitkiye ve hayvana ev sahipliği yapıyor benim ülkem.
    tetis denizi üzerinde yükselen bu verimli topraklar kaç kahramanı bağrında uyutuyor.

eğitimsiz kaldı, cahil bırakıldı, zor zamanlardan geçiyor diye çekip gidecek değilim.

"yaşadığı cehennemi bırakıp hazır cennetlere kaçmak her şeyden önce bizim karakterimiz değildi, biz yaşadığı cehennemi cennete çevirmeye talip insanlardık."

edit: geçen gün okuduğum bir söz bu yazdıklarım üzerine tekrar düşünmeme sebep oldu:
    "vatan; barışta zenginleri, savaşta fakirlerindir."
    kalbim vatan, millet, atatürk, bilim aşkıyla dolup taşıyor.
    düşünüyorum da bu memleket için savaşan insanlar hep yoksulluk içindeydi ya sonra?
    o dönemin fakirleri şimdi de fakir, yoksulları hep yoksul,.
    meydan yine aynı zenginlerin, peki bunun neresi adil?
  • iran devrimi sırasında kaçanlara bakıp vazgeçilmesi gereken yanlış düşüncedir.
    hepsi, abd 'de , kanada'da ıssız, kimsesiz ; kalıp mücadele etmediği için
    pişman dürgünlerdir.
    sabahleyin biletimi alıp istediğim yere abd dahil- gitme serbestiyetim olmasına
    rağmen git-me-ye-ce-ğim.
    bu ülkeyi cehenneme çevirenler, mirasyedi gibi yağmalayanlar gitsin.
  • çaylak onay listesi gibi sırası olsa keşke kayıt olup yıllarca beklemeye razıyım.
  • asla gerçekleştirmek istemediğim eylem.bu güzel ülke dincilere bırakılmayacak kadar değerlidir benim için.
  • bu başlık iyice sapıtmış. para isteyen umut tacirlerinden (bu sözlük kurallarına uygun mu? bence bunu yazan uçurulmalı) konuya imajdan girip erdeme bağlayanına bir çok değişik kafa yapısı.

ben daha farklı bir şeyden bahsetmek isterim. bir habere denk geldim. cumhurbaşkanının şu olaylı washington ziyareti. göstericilere saldıran korumaları dışında türk vatandaşları da vardı. bunlardan ikisi toronto' dan erdoğan'ı desteklemeye gelmiş. iki üç gösterici pataklayıp türkiyeye gitmişler. haklarında yakalama kararı var ama kanada polisi arıyor mu o konu muallak. yerel gazeteciler evlerinin kapısını tıklatıyor. adamlar kanada da, şehir merkezinde torontoda müstakil evleri var. her ikisinin de. şirketleri var. elektrik işleri. yükleniciler. yani zamanında siktirip gelmişler ve kendi işlerini kurup ev araba herşey yolunda. keyifler yerinde. atlayıp erdoğan' ı washingtonda karşılayacak kadar rahatlar.bu adamlar kenarda dursun.

bir de abd ve kanadaya hizmet mizmet ayağına gelip cemaatle yerleşen adamlar var. onlar da zamanında siktirip gelmiş adamlar.

bir de son zamanlarda ülkenin gidişatından rahatsız olup siktirip gelenler var.

kısacası yurtdışına giden türk tipi diye bir tip yok. tek ortak noktamız türkiyeden gelmek. türkiyedekilerin de ortak noktası türkiyede olmak. sanki bir kesim siktirip gidiyormuş gibi övücü veya yerici yazılar biz gurbetçileri üzmekte.

şaka la şaka üzülmüyoruz. rahat batıyor burada..
  • biraz da kişinin psikolojik durumuyla ilgili ülke sorunlarından bağımsız olarak, nereye gitsen boş kendinden kaçamazsın.
hesabın var mı? giriş yap