• herkes için farklı ama özünde derin kalp kırıklığı yaratan, bardağı taşıran olaydır.

benim için 301 madencinin kazası sonrasında yapılan açıklamalar, ülkede oluşan tepkiye rağmen maden sahiplerinin ucuz yırtması bütün olan bitene rağmen akp'nin soma'da %40 ile birinci parti çıkması bu ülke ile aramda oluşan bağa ciddi zarar verdi.

kadınlar bekleşiyor bu akşam maden ocağının başında
    dehşetten kalpleri ha durdu ha duracak
    kirli gökyüzünde hortlaklar gibi bakan
    çarklara dikmişler gözlerini
    altında esir hayatı yaşanan
    ölü sessizliğindeki çarklara
    kaderin sessiz çarklarına.

...sevgilerini ve üzüntülerini gönderecek kral hazretleri.
    o milletvekili de orada olacak,
    hani şu bilinen kişi,
    son grevde, madencilerin karşısına asker çıkaralım diyen,
    görünecek çok kederliymiş gibi,
    parlak kara şapkası ışıldayacak başında,
    gidecek cenazenin arkasından ağır ağır
    şık iskarpinli ayakları.

ocağın sahibi de orada olacak,
    o herif ki, belki yüz kere
    demişti, anam avradım olsun
    madencilere at eti yedirmezsem.

papaz efendi de orada olacak.
    çocukların nafakasıyla fare besleyen papaz efendi,
    dua edecek ağlamaklı ağlamaklı,
    yüreklerini parça parça edecek sevdiklerini yitirenlerin,
    basa basa sözcüklerin üzerine
    palavralar sıkacak papaz efendi.
    sayıp dökecek tehlikelerini maden ocağının,
    ve madencilerin değerini sayıp dökecek ve yiğitliğini.

ve bütün gazeteciler,
    zehirlemek için kamuyu,
    mürekkep harcamışlardı hani, denizler dolusu,
    "endüstrinin yıkıcılarına" veryansın etmişlerdi hani,
    kim bilir ne acıklı öyküler döktürecekler.

ve halk üzülecek:
    "ne acı!" diyecek, "ne acı!".
    unutulacak ama her şey, haftasına varmadan.

joe corrie
  • (bkz: pippa bacca)
  • türkiye'ye ısındıran bir olay varmış gibi açılmış anketimsi başlık.

sahiden, iyi ki başka ülkede değil de türkiye'de yaşıyorum dediğiniz olayları yazar mısınız?

benim aklıma inönü'de maç izlemek ve kokoreç yiyebilmek dışında bir şey gelmiyor açıkçası.
  • n. ç davasıdır.

28 kişinin tecavüz ettiği küçük için "rızası var" denilerek, hepsi birer bürokrat olan tecavüzcülere alt sınırdan ceza verilmesi olayıdır.

ekleme: türkiye'den ciddi anlamda soğutan ilk olay olarak düzeltilmesini önerdiğim başlıktır. siyasal islamın örgütlü hale gelmesinden bugüne adım adım avrupa'nın mezbelesi haline gelmiş bu ülkeden soğumaya başka sebep mi yok?

elbette var. hatta binlerce soysuz, yüzsüz, arsız, gerici ve hırsızın olduğu bu ülkeye karşı soğukluk hissetmek az bile kalır. buz tuttuk hepimiz.
  • 1. lise, üniversite okurken hasbelkader benle sesli olarak irtibat kuracak yakınlığa gelen(otobüs, bank paylaşmak filan) dedelerin abartmıyorum yarısının sapkın orospu çocuğu olup, yürüyen genç kızların bacaklarını filan işaret edip ahlaksız ahlaksız konuşmaları.

2. çocukken sadece benden 30-40 sene önce doğmuş diye, yine bu yukarıdaki dedelere benzer uzak akrabalara saygı göstermem gerekmesi, ailem tarafından baskıya uğramam, eğer saygıda en ufak kusur edersem babama şikayet edilmem.

3. "erkek halimle" şort giydiğim için yaşlı dedelerin sapkın bakışlarına, sözlü tacizlerine maruz kalmam.

4. ülkenin gençlerinin(kadın erkek fark etmez) ortalamada agresif olmaları, konuşmaktan aciz olmaları, kendilerinin ve karşılarındakilerinin hayatlarına değer vermemeleri, şark kurnazı olmaları, bencil ve karakter yoksunu olmaları.

el hasılı, bu ülkenin ortalama insanından(türk-kürt-laz-çerkez farketmez) nefret ediyorum. saygı duymuyorum. onlar varsa ben yokum. onları gönderemediğim için ben terk ettim.

tekrar ediyorum, ortalama vatandaştan bahsediyorum. benim etrafımda bu insanlar minimumda, hatta yok denecek seviyedeydi. ama sokakta yürürken bile bu insanlara tahammül edememeye başlamıştım.

bu arada bu insanların dindarlıkla, yaşadığı yerle filan alakası yok. ülkenin batısı da, doğusu da, dindarı da, dinsizi de aynı.
  • gezi parkı diyebilirim. o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı.
  • sivas katliami +1

diger yazilanlarin da hepsi tabii ama onlar oldugunda ben coktan sogumustum zaten.

alman vatandasi oldum, kurtuldum, ama hala bu baslikta yazilanlari okuyunca gözlerim yasariyor.
  • "evet"(2017)
  • (bkz: 3 kasım 2002 erken genel seçimleri) ve malûm partinin iktidara gelmesi.

üstüne de başka bir olay tanımıyorum. şu ana kadar yazılan ve yazılacak olanlar tam da bu seçimlerin sonucudur.
  • (bkz: bıyık)
240 entry daha
hesabın var mı? giriş yap