• üst edit: yanlış saymışım 14.ülkeymişiz.

aşağıdaki bağlantıda ifade edilen durum. afganistan, suriye, ırak gibi ülkelerin ardından 15. sırada geliyoruz.
    buradaki 'peace' kelimesi barıştan ziyade huzur anlamında kullanılmış galiba ama yanlışım varsa suserlar düzeltebilir.

https://www.statista.com/…he-least-peace-worldwide/
  • ülkem adına üzücü bir sıralama. tüm liste
  • batılı şer odakları tarafından hazırlandığı için inanmadığım listedir. yok mu tüik'in hazırladığı liste? bana güvenilir verilerle gelin.
  • beni de ekleyin.
  • ülke iyi durumda mı ? sanmıyorum. çok daha iyi durumda olabilir miydi ? kesinlikle olabilirdi dahası olmalıydı! gene de bu istatistikler ne kadar güvenilir ? işte burada çok ciddi şüphelerim var. venezuela, nijerya, iran, el salvador, tunus, angola gibi ülkelerden de daha huzursuz olduğunu iddia ediyorsanız ya da inanıyorsanız sana hiçbir şey demiyorum !
    (bkz: başka sözüm yok)
  • nefret dolu bir ülke olduğundan olağandır. nefretin olduğu yerde huzur ne arasın?
  • israil'in ne işi var o listede? bak hep mağdur edebiyatı bunlar. dünyayı böl parçala ama biz mutsuzuz de... yemez anadolu çocuğu
  • venezuela hariç mantıklı buldum sıralamayı. hoş batı medyasının venezuela hakkında bilgi kirliliği oluşturduğunu var sayarsak o da doğru olabilir. huzur=ekonomi değil sonuçta insanların o ülkede yaşarken kendini rahat hissetmesiyle alakalı. bu konuda akp iktidarı sağ olsun angolanın, yeni ginenin, ruandanın gerisine attı ülkeyi.

bu kadar da olmaz manüpüle diyenler gözünüzü açın türkiye dünya ile kıyaslanınca gerçekten bu kadar kötü halde artık. memleketin nesi kötü diyen iktidar destekçileri bu gerçeklere kıçınızı dönmeniz durumu düzeltmiyor.
  • bakın araştırma burada gezici zihniyet tarafından manipüle ediliyor.
    önceki araştırma sonuçlarına göre 2 kademe yukarı çıkmışız. önceki araştırma kesin 2002 yılında yapılmıştır diye düşünüyorum, eminim hatta.
    misal bizim evde 2002 de buzdolabı vardı, yıl oldu 2020 hala var, yani huzurumuz kaçmadı. biraz şükretmeyi bilin. yüzsüzler sizi.
    kılışlar bu ülkeye musallat olmasa kesin 3 kademe daha atlardık.
  • ya biz alıstık da ulkemizin bir kısmında 40 senedir savas var, yetmiyor arada buyuk sehirlerimizde bombalama var. dini bir gerilim, son 10 senede 10 milyon yabancı. hani bunlar sırf dısaradan bilinenler.
    futbol, gunluk yasam gibi konularda korkunc kutuplasmıs cahiller toplulugu...
    yetmez delikanlılık, adamlık gibi uyduruk konulardan trafikte,sokakta seni oldurebilecek milyonlar.
    evlilik hayatı ayrı, bosanma durumu ayrı huzursuz hayatlar. turkiye bu listede daha bile yukarı olabilir inanın.
    daha ekonomik,egitimsel kaygılar var...
19 entry daha
hesabın var mı? giriş yap