şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • silah geliştirmekle, beyin geliştirme, bir lidere tapma ile bi lideri siktir edebilme arasında farkı aynı ırkın iki farklı ülkesi kuzey ve güney korede görülebilir. o güney kore liderine siktir çekebiliyor. kuzeyde ise süper ultra silahlar, çılgın ve atarlı bir lider. yani herşey var kuzey korede. mutlak birlik var, liderinin %99 almadığı bir seçim yok. dünyaya da kafa tutuyor. en az türkiyedeki versiyonları kadar marabası hatta daha fazlası da var. gel görki, sağa sola silah tehtidi dışında bi numarası yok. liderinin halkına zulm etmekten başka bir işi yok. sen ülkenin yarısına terörist dersen, zorla fikirlerini değiştirmeye çalışırsan, bir gün bu fikirler değişmez ve uyuşturucu kaçakcısı, mafyatik agresif takipçilerin millete bela olur. gerçi 50 kilo esrar ile yakalanan bir liderin yeğeni olan ülkede, takipçilerinin kimi örnek alacağı bariz aslında. nerde asker kaçağı, uyuşturucu müptelası, mafyatik adam, devhırsız varsa, hepsi padişahımızın peşinde ülkeyi %50'den kurtarmaya çalışıyor. pakistan gibi yıllardır bu ülkenin yanında olan ülkeleride kendi yaptıklarıyla türkiye için iyi konuştuğunu zannederler. ama bu kot kafalar bilmez ki, pakistan bile kurulduğu zamandan beri ülkeyi bu marabaların örnek aldığı suudi arabistan yerine, atatürlük kurduğu türkiye gibi yapmaya çalıştıklarını.
 • kimlerin zoruna gittiği bellidir. pakistan her zaman türkiye'nin arkasında olmuş, her zaman desteklemiştir.
  pakistan ayrıca atom bombası yapabilecek kapasitede bir ülkedir.
  bizim dangalak yöneticilerimiz istese o teknolojik altyapıyı paylaşırlar.
  ama onlar pakistanlı değil mi? batı şakşakçıları gene beğenmiyor elbet.
  yöneticilerimiz ne halt olduğu belli değil. al oradan nükleer teknolojiyi bak size gık diyen oluyor mu?
  pakistan'a selamlar.

  edit: sayın moderatörler bu başlık düzeltilecek mi?
 • aynı bakan afganistan'da barışın sağlanması için çalıştıklarını da söylemiş. 1978 afgan sosyalist devrimi'nin ardından ülkeyi cehenneme çeviren islamcı terörizmin en büyük finansörü ülke afganistan'da barış istiyormuş. afgan arkadaşım kahkaha attı okuyunca.

  pakistan bu dünyanın en berrak failed state'tidir. tek başarısı muazzam üreme gücüdür, 40 yılda nüfus 30 milyondan 150 milyona çıkmıştır. milli herhangi bir pride bulamadıklarından dinle kafayı bozmuşlardır, hindistan seküler bir toplum dizayn etmeye gayret ederken, pakistan ziyaül hak gibi kenan evrenimsi generallerin altında radikalleştikçe radikalleşmiştir. türkiye'yi dost olarak görürler zira bu ülkenin pasaportuyla sorunsuz vize alabileceğiniz birkaç ülkeden biridir türkiye. iran, arabistan, bae gibi islam diktatörlüğü altında inleyen ülkelerin halkları türkiye'ye adım attıklarında tomorrowland'e gelmişçesine hayran kalırlar, aynı şekilde pakistanlılar da türkiye'yi -laik türkiye'yi- cennetvari bir ortam olarak hayal ederler. gerçi yozgat bile islamabad'dan yeğ bir şehirdir, en azından birkaç eli yüzü düzgün kitapçı bulabilir, alkol satan birkaç kafe/barda sevgilinizle eğlenebilirsiniz.

  en büyük dostu pakistan olan ülke en fazla islamcı-faşist bir diktatörlük olabilir.