• bilet bakmak için girip, arkaplan videosuna dalıp gittiğim uçak bileti sitesi. insanda bulutların üstünde uçma isteği uyandırıyor. sağlam bir seyahat sitesi çıkacak gibi görünüyor... tasarımı ferah, araması hızlı, eminim zamanla içeriği de daha dolu dolu olacaktır. fiyatlar uygun, bir de her bilet aldığınızda puan veriyor, sonrasında bu puanla ödeme yapabiliyorsunuz. e voilà! (bana 49 lira dediler.)
  • hasretleri sona erdiren hayat kurtarıcı ucak bileti sitesi.

geçtiğimiz gün yeni baba olan istanbuldan bir arkadaşım aradı. allah analı babalı büyütsünümüzü dedik. ama hayat şartları işte, bir süre anne ve bebek memlekette kalırken kendi istanbulda çalışmaya devam edecek.

ben de uzun süre turizm şirketinde çalıştığım için uçak bileti için bana danışmak istedi. ben de turna.com u önerdim. çünkü topladığı puanlarla bilet alabiliyor ya da hemen sonraki uçuşta kullanabiliyor.

bu anımın üstüne, bizim dostların sitesidir, her türlü soru, önerini ve şikayetinizi direk bana iletebilirsiniz
  • (bkz: 404 not)
  • güzel tasarımlı ucak bileti sitesi.

malum internet üzerinde bircok ucak bileti karsilastirma siteleri mevcut ve yine malumunuz ki bircogunun tasarımı berbat, yine bircogu tüm ucuslari da listelemiyor. aha bu uygunmus diyorsun, bir baskasına bakıyorsun orda daha uygunu var falan. hal böyle olunca pek güven vermiyorlar.

bu sitenin digerlerinden en büyük farkı cok güzel olmus tasarımı. giris ekranı biraz bas döndürse de dalıp gidiyor insan.
    keza sonrasinda ucuslari listelediginde de tasarım yine cok güzel. artı gördügüm kadariyla digerlerine oranla daha güvenilir. tüm ucuslari listeliyor falan. buraya girince digerlerinden de check ediyim demiyorsunuz pek. artı diger sitelerde pek olmayan puanla bilet alma özelligi de var.

velhasıl bu tip sitelerden fazlaca olmasına ragmen, bu site daha kaliteli is cikarmis gibi görünüyor.
  • buraya tiklayip uye olanlarin kullandikca bana ve kendilerine puan kazandiracaklari ucuz ve guvenilir ucak bileti sitesi.
  • "kuş beyinliyiz" diye reklam yapan firma. böyle, spam gibi isteğim dışında birden ekranda beliren reklamını görünce sloganlarına saygı duymadım değil. başarılar diliyorum kendilerine.
    bahsettiğim reklam bu olmasa da bunu da aynı slogandan yola çıkarak yapmışlar, belki birinin ilgisini çeker.
    kuş beyinliyiz...aklımız tüm yıl havada

not: bu vesileyle bana da reklamlarını yaptırmış oldular. "reklamın iyisi kötüsü olmaz"a örnek teşkil ettim sanırım.
  • haklarında bir adet bile kötü entry girilmemiş firma veya artık ne ise..hayretler içinde izliyorum bir sayfa yazı var ve bizim ekşicilerden hiç olumsuz tavır yok. enteresan geldi.

hiç olmazsa kuş beyinliyiz gibi saçma bir strateji ile nasıl yola çıktıkları hakkında iki kelam edeydiniz de aldığınız paraları belli etmeyeydiniz canlar.

(bkz: ekşi sözlük'teki maaşlı yazarlar)

edit: ayrıca sitesini övenler olmuş..baya para verdiler zaar ki öyle siteyi övenin diğer uçak sitleerine vermesi lazım.

siteyi yapanlar reklama ve beyinsiz reklamına ayırdığı paranın birazını da web tasarımına ayırsaymış. gerçi beyinsiz reklamı yapmış adam sitesinden ne bekliyorsam.

(bkz: paranın yeşili)
  • "kuş beyinliyiz" diye sözlüğe reklam vermesinin akabinde metin yazarlığı yaparken kullandığım kurşun kalemimi kırmış bulunmaktayım.

en güzel anılarımın katilisin turna.com.
  • şimdi bu sitenin yurt içi uçuşları için şöyle bir olayını keşfettim, belli tarih aralıkları verdiğinizde o tarihlerdeki olası bilet fiyatlarını size getiriyor. yani diyelim ki nereye gideceğiniz belli, ama tarih aralığınız çok kısıtlı değil. bu durumda siteyi kullanarak gideceğiniz istikamet için bilet fiyatlarının en uygun olduğu günleri belirleme imkanınız oluyor. veya diyelim gidiş dönüşü cuma pazar yapmak zorundasınız, ama tarih kısıtınız yok, yine siteyi kullanarak fiyatların en ucuz olduğu haftaları listeleyebiliyorsunuz. bu da bazı durumlarda ciddi ucuza bilet bulmanızı sağlıyor.

bu özelliği başka bir seyahat sitesinde gördüğümü hatırlamıyorum, varsa da ben bilmiyorum. bana ciddi kullanışlı geldi, tavsiye ederim.
  • donanımhaber ölücüsü gibi hissediyorum ama uzakdoğu uçuşlarında 17 ocak pazar gecesine kadar sürecek 40% indirim ile 1000 tl'nin altına gidiş dönüş uçak bileti satan site. tayland'ı, bali'yi, malezya'yı gezmek isteyen ama her bilet aradığımda fiyatlara karşı sessiz bir tebessümle ekranı kapatan beni heyecanlandırdı. hele bir de erkenden izin planı yapabiliyorsanız, eylülde bangkok'da olmak işten bile değil..

https://www.turna.com/…angkok/2016-09-08/2016-10-06
hesabın var mı? giriş yap