tutankamonu tutun

  • 70
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 ay önce

yacine adli

psg u19 takımında forma giyen bonus kafalı 2000 doğumlu süper yetenek. kendisini izlerken bir yıldız geliyor dedirtiyor. fakat oyun tarzı olarak biraz daha takıma katkı sağlama noktasına gelirse başarılı olacaktır. bu yaş grubunda bu bencillik nadir görülen bir şey.

kanatta ve hücuma dönük orta saha görevleri üstlenebiliyor. ben kendisini birkaç milli maçta sağ kanatta oynuyorken izledim. fakat psg altyapısında 10 numara olarak kullanıldığını da detaylı videolarda fark ettim. fundementalı muazzam. çok soğukkanlı ve kendine fazlasıyla güvenen bir oyuncu gördüm. topla ilişkisi üst seviyede. acayip çalımlar atabiliyor. kanatta değerlendirilmesine rağmen pırpır kanat oyuncularından değil. durarak oynamayı seviyor. quaresma'nın 33 yaşında yapmaya başladığı gibi diyebilirim. kanatta topla buluştuğunda bir duruyor, bekliyor. rakip savunma karşısında pozisyon aldıktan sonra onu ekarte edip içeriye kat etmeyi veya orta açmayı tercih ediyor.

orta sahanın ortasında oynadığında ise müthiş pasörlüğünü gösteriyor. hücumu gerçekten de bir maestro edasıyla yönetiyor. bu yaşta bu özelliklerin tümüne ortalamanın üzerinde sahip olmak istisna olmayı gerektirir.

tabi bu satırları yazarken kendisi henüz 16 yaşında. 18-19 yaşına doğru ufak dakikalar eşliğinde kendisini psg formasıyla izleriz gibime geliyor.

devamını okuyayım »
22.05.2017 13:19