• 2,50 zloty(2,33 tl civarı) idi fiyatı. içimi çok rahattır, avrupa yolculuğumda sürekli diğer biralarla kıyaslamaya çalıştım ama kendisine henüz bir rakip bulamadim. polonya ya hatta çevre ülkelere yolunuz düşerse tavsiye edilir.
  • su an altincisini yuvarlamaya basladigim bira.
    polonya'ya yerlesmeyi dusunuyorum. evet.
  • kuruluşu 1629 yılında dayanan, içimi çok rahat olan bir polonya birası. alkol oranı ise %5.5 tir. şu anda 4 lü tyskie (2 lt) fiyatı 11-12 zloty civarındadır.
  • içtiğim en güzel bira. en son 9 sene önce içebildim. türkiye'de bulabileceğim bir yer varsa yeşillendirilebilirim.
  • glikoz şurubu içeren leh birası. tadının az çok efes’i andırmasının altında yatan sebep de buymuş meğer.
  • tyskie, içildiğinde asla tadını unutamayacağınız polonyalı bir bira markasıdır, adı tychy'deki yukarı silezya kasabasında bulunan bira fabrikasından gelmektedir. 2004 yılından bu yana, tyskie bira müzesi, tychy'deki bira fabrikasında kuruldu. "tyskie bira müzesi", polonya'daki avrupa endüstriyel kültür yolu'nun önemli bir “demir noktası” nı temsil etmekte ve her yıl binlerce turist çekmektedir.
  • türk shoplarında ekseriyetle tay siki olarak adlandırılan tisski şeklinde okunan vasat bira. silk cut( sik at) sigaram ve skips cipsimle ilahi bir trio oluşturuyor.
  • nettoda kasası 13 euro'ya düşmüştü. başka da güzel bir indirim olmadığından aldık bakalım, göreceğiz tadının nasıl olduğunu.

edit: yağ gibi kayıyor yağğğ!!!
  • yağ gibi akan biradir. bize de na zdrowie demek duser
hesabın var mı? giriş yap