• fenerbahçe süper takım lan, misal 1944’te hem 1. hem 2. olmuş.

nasıl mı olmuş?

1924 - 1951 yılları arasında yapılan türkiye futbol şampiyonasında 1.

1937 - 1950 yılları arasında yapılan milli kümede 2. olmuş.

peki hangisini geçerli saymış?

tabiki şampiyon olduğunu...

yahu ben beşiktaşlıyım, 40 yıldır tiner çekiyorum, bir türlü bu kafaya ulaşamadım.
  • fenerbahçe'nin yeni gündem değiştirme taktiği. nereden tutsan elinde kalan önerme.

mesela neden galatasaray'a 1 şampiyonluk yazılmış? tff'nin kuruluş yılı 1923, sadece galatasaray'ın 1925-1929 arasındaki 4 yıl üst üste şampiyon olduğunu sayarsan bile 26 ediyor. neye göre kime göre hesaplanıyor bu şampiyonluk sayıları.

istanbul takımlarının sadece kendi aralarında oynadığı yerel bir lig baz alınarak o da doğru düzgün hesaplanamayarak elde edilen kupa sayısı. 1923 yılında kurulan izmir ligi , veya istanbulda başka takımların kendi aralarında oynadığı farklı yerel ligler de bulunmakta. kafasına göre takımların davet edildiği, kendi aralarında kafalarına göre kurdukları yerel liglerden bahsediyoruz.

türkiye'de bulunan bütün takımların katıldığı, yerel olmayan, türkiye ulusal futbol ligi yani bilinen adıyla süper lig kuruluş tarihi 1959'dur arkadaşlar.
  • şu başlığa gelmeyeyim gelmeyeyim diyorum ama tutamıyorum kendimi.

allah bana galatasaray gibi bir kulübün 1959 öncesinde sadece 1(bir) şampiyonluğu olduğuna inanacak kadar saflık! versin. amin.
    sadece arama motoruna yazılacak ''galatasaray, şampiyonluk,1959 öncesi'' anahtar kelimeleriyle mesele anlaşılacak iken, kendi yönetimlerinin başarısızlıklarını örtmek için öne sürdüğü bu absürt durumun peşine takılmak baya baya saflık! bence.
  • “5 de kapanır, 15 de kapanır.” dediğim

(bkz: 8 de kapanır 18 de)
  • (bkz: çok yıldızlı forma reloaded)

3. yıldızı hazmedemeyen aziz yıldırımın çıkardığı palyaço formasının yarattığı etkiye muhtaç kalan ali koç'un, geniş vizyonundaki çok yıldızlı formanın muadili hamle.
  • fenerbahçe 19

beşiktaş 15

trabzon 6
  • (bkz: fenerbahçelilerin 28 şampiyonluk yalanı)

biz bunları yazdık zaten. bu camianın (afedersiniz fenerbahcenin) işi gücü algı operasyonu. yakında algı operasyonunun sözlük tanımında fenerbahçe yazacak.*
  • iflas eden tüccar eski defterleri karıştırırmış!

fenerbahçe bu kafayla bir kaç sene içerisinde ya batar ya küme düşer yaz kenara, bu kadar hatayı hiç bir kulüp kaldıramaz.
  • tamam kabul 23 nisan'da gel 4. yıldızı al biraz takıl, 24'ünde geri verirsin.

tanım: saçma sapan ve olmayan tarihleriyle kendini teselli eden yazar sıçmığı.
hesabın var mı? giriş yap