• benim çevrem mi böyle yoksa genel mi böyle çok emin değilim ama çevremde az kazanan çok kazan kim varsa eline ne geçerse borsaya gömmeye başladı. kaçınılmaz mı yaklaşıyor acaba?

peki bu ilginin sebebi ne? bence şunlar:

-coin’den kaçanlar,
    -döviz altın yatay seyretmeye başlayınca sıkılanlar,
    -faizlerin düşük olması,
    -enflasyon farkının en geç yansıdığı yatırım alanının borsa olması. yani borsanın çok ucuz kalması.

peki ben nasıl girdim? geçen yıl ağustos’ta dolar borcu ile araba aldım. bu borcun 1/4’ünü 1-2 ayda kapattım. sonraki 1-2 ay içinde elimde biraz daha nakit para toplanmıştı ama dolar fırladı gitti. ben de borsaya girdim. yan tahtalardan bi illete takıldım. süründüm durdum. geçen yılki ralliyi kaçırdım. meşhur hisselerden birine girseydim borcumu çoktan kapatmıştım. neyse 2 ay önce elimde biriken paranın tümünü 3-4 hisseye yatırdım. param 2’ye katlandı. kalan borcumu da kapattım. şimdi çoluğun çocuğun biriken harçlığını yatırıyorum, yarın lazım olmayacak parayı yani. tepetaklak olsa bile sonuçta bunlar değeri olan şirketler. bugün düşer, yarın gene çıkar.
  • show haber bile bunun haberini yaptıysa çoktan gerçekleşmiştir.
  • borsa yatırımı iyidir de biraz ekonomi okur-yazarlığı gerekiyor. sert düşüşlerle küstürürler bu yeni girenleri..
  • net hatırlamıyorum ama bir 8-10 yıl önce de böyle olmuştu. insanlar altınlarını satıp borsaya giriyordu. sonra birden tepetaklak gelmişlerdi. tehlikeli işler. takip değil yoğun takip gerekir. ya da bist-30 alırsın evladiyelik kalır.
  • türkiye'de yaşamadığımı öğrendiğim, beynimden vurulmuşa döndüğüm başlık.
  • (bkz: yatirim hesabi) açmanın (bkz: mevduat hesabi) açmaktan farkı yoktur. ikisi de parayı kullanmakla alakalıdır. borsaların herkes tarafından bilinmesi finansal gelişim için faydalıdır. parayı ve para kullanımını bilmek gereklidir.
  • fena silkeleyecekler demedi demeyin
  • 8 - 10 yıl önce altınlarını satıp borsaya girenler ellerindeki hisseleri satmamis olsalardı muhtemelen çoktan emekli olmuşlardı. olaya bir de bu tarafından bakın.
  • artık coin tuzağına kimse düşmüyor tabi. yeni tuzaklar kurmaya başladılar. şimdi de bunu pump'larlar bundan da batırırlar herkesi...
hesabın var mı? giriş yap