• herkes bir kere de olsa 'ülkenin başında ben olsam, ne yapardım' diye düşünmüştür.'

ülkenin başına geçip, şunları yapabilsem güzel olurdu.

- milletvekili maaşlarının, memur maaşını geçmemesi

- tecavüzcülerin ilaç deneylerinde kobay olarak kullanılması
    ( düşündenize hayatınız boyunca size fare gibi davranıyorlar. inanılmaz caydırıcı bir yöntem)

- ağaç kesenin ve hayvanları öldürenlerin insan öldürmüşcesine yargılanması.

- üniversite sınavının kaldırılıp, herkesin istediği bölüme gidebilmesi
    ( emin olun, gençler şuanki durumdan çok daha mutlu bir hayat sürerler)

- ülkedeki bütün arkeolojik alanlarda kazı çalışmaları başlatmak.
    ( tarihin nerelerine ışık tutabilecegimizi bir hayal edebiliyor musunuz )

- mültecilerin gönderilmesi

- üniversitelere dünya çapında alanında uzman hocaları maddi karşılığı ne olursa olsun buraya getirip, yaşatmak.

( allah aşkına hangi üniversite hocamız bizde bir çığır açtı. sayıca çok yetersiz. )

- köy enstitülerinin kurulması

- halkın temel gıda ihtiyaçlarından vergileri kaldırmak

-toplu ulaşımı ücretsiz yapmak.
    ( trafikte gözle görülür bir şekilde rahatlama olacaktır )

- bakanlıklar içerişinde en yüksek bütçeyi eğitime vermeye çalışmak ve diyanetin bütçesini normale indirmek.

- sunay akın'ı kültür ve turizm bakanı yapmak.

bu düşüncelere belki katılır belki katılmazsınız dostlar, saygı duyarım.

ama bu uygulamaların bizi şu anki konumdan daha da ileriye götüreceğine inanıyorum.
  • şu diyanetle ne alıp veremediğiniz var kardeşim. kabul edin bu ülke müslüman bir ülke. ayrıca halktan toplanan paralarla yapılıyor bi çok şey. her cuma bi cami için para toplanır. keşke her şey bu kadar kolay ve basit olsa.
  • uzandan, fetodan, vatandastan ve akpden rusvet almis devlet memurlarinin temizlenmesi ve vatana ihanetle yargilanmalari

yargi sisteminin degistirilmesi ve juri sistemine gecilmesi juri gorevinin de rastgele secilmis vatandaslar tarafindan icra edilmesi en azindan daha durust ve insani bir yargi olacagini dusunuyorum bir ulkede adalet yoksa hic bir sey yapilamaz

diyanetin kapatilmasi, isteyen istedigi dine inanir ve inan kisiler o dinin hizmetlerini odemekle yukumludur

vergilerin duzenlenmesi, dogrudan vergi sistemine gecilmesi 3 4 kodomanin yedigini orta sinifa odetemeyiz

merkez bankasinin ozerk yonetime gecmesi siyaset ile finansal yonetimin ayristirilmasi. her yeni gelen siyasetci bu boku kendi cikarlari icin kullanamasin

koy enstitulerinin tekrar acilmasi diyanetin kapatilmasindan dolayi olusan imam is gucune meslek egitimi verilmesi, ekonomiye kazandirilmalari

universite egitiminin parali hale getirilmesi, egitim bir imtiyazdir, egitim almak isteyen kredi cekip aldigi egitimin parasini odeyecek bu para ozer universite yonetimleri tarafindan okulun ihtiyaclari dogrultusunda kullanilacak. denetim yargiya ait

fen liselerinin sayisinin artirilmasi ve ozendirilmeleri. egitmenlerin maaslarinin artirilmasi 5 senede bir mesleki yeterlilik sinavina tabi tutulup gecemeyeni isten 1 sene uzaklastirip sinavi gecene kadar asgari ucrete tabi tutmak ya da isten cikartmak

her apartmanin altina otopark yapilmasi sartinin getirilmesi, 3 tarafi denizlerle cevrili ulkemizde deniz ulasiminin gelistirilmesi

yurtdisinda calisan yurttaslarimizin yetenekleri dogrultusunda yardima cagrilmalari, anadoluya gerekirse devlet yardimiyla isletme kurmalarini saglayarak sadece buyuk sehirlerde degil yurdun her yerinde insanlara is imkani saglamak

kurtlere ne istediklerinin sorulmasi o bolgede referanduma gidip istekleri dogrultusunda onlara yardimci olmak. 35 senedir savasiyoruz birileri belliki bu savastan besleniyor bu isi sonlandirmak lazim artik

sagda solda benim dinim cocuga evlenme izni veriyor, yok soyle yok boyle diye dolasan insanlari yargilamak. uluslararasi hukuk ne diyorsa onu yapmak

rtuk'u kapatmak, trt'yi kapatmak devletin televizyon kanali da olamaz, insanlarin ne izleyecegine de toplumsal suc teskil etmedikce karisamaz

devlet erkaninin cocuklarinin askere gitmelerini zorunlu hale getirmek kendi cocuklari cephede olursa ona gore karar verirler

esad ile masaya oturup ulkemizdeki 5 milyondan fazla suriyeliye bir cozum uretmek. bizim ulkemiz fakir bu parayi vatandasima harcamak

bunlar aklima gelenler ozgur demirsoydu sanirsam hocanin ismi dediklerine katiliyorum kendisinin benim diyeceklerim de bunlar
  • yargı sistemini düzeltmek ve siyasetçiler dahil herkesin mevcut suçlarından mahkum edilmesini sağlamak yeter de artar bile.
  • uluslararası düzeyde çalışan hocaları ülkenin belirli teknik okullarına misafir öğretim üyesi olarak alır ve akademik kadroları gerçekten akademik hale getiririm.
    bir de anadolu liselerini ortaokuldan beri yaparak yine hazırlık sınıflarıyla birleştiririm.

gerisi zaten çorap söküğü gibi kendiliğinden gelir.
  • - quaresma'ya orta açmayı yasaklamak.
    - ülke futboluna premier lig futbolunu entegre etmek (denemedik demeyiz)
    - yılmaz vural'ı tff başkanı yapmak. adam ülkenin dört bir yanını geze geze perişan oldu.
  • hayvanlara zulmedenlere işkence yaptırırdım. videosunu açar böyle mi yaptın al sana da aynısı diye yaptıklarını yaptırırdım.
    tecavüzcüleri kısırlaştırırdım.
    eşine suçsuz yere şiddet uygulayanların parmaklarını kırardım.
    okullara disiplin getirirdim.
  • - milletvekili emeklilik şartları ve maaşlarında düzenleme.
  • liberal sosyal demokrat bir sistem geti...şaka lan şaka mollaları ve tecavüzcü dincileri asarım, ülke 70 yıl ileri atar zaten.
hesabın var mı? giriş yap