şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ulku ocagi)
 • ilerde setüstü yahut ankastre ocak işine girersem kesinlikle bu markayı kullanırım. halihazırda belli bir hedef kitlesi var zaten. hilal şeklinde yanan alev falan... uydururuz birşeyler.

  "ülkü ocakları, ocakta lider isim! şubatta teka ile kapışırız..."
 • ilk gençliğimde, semtimizde iki tane bulunurdu. buralara mensup eli tesbihli genç çocuklar gelene geçene kaşlarını karartıp polat alemdar gibi bakar, mahallenin kızlarına, abisi babası var bize ne diye düşünmeden namus bekçiliği yaparlardı. mahalleye yeni bir genç mi damlamış, usulca yanına sokulup "buralar bizim arazilerimiz, kızlar bacımız, kadınlar ablamızdır" babında kendilerini gösterirlerdi. ama sokak başlarına oturup mahalle kızlarını delice süzmekte bir sakınca görmez, o kızlar karşılık verdiğinde "yollu" diye tüm semtte adını çıkarırlardı bu delikanlılar.
  hatta bir keresinde çok sevdiğim bi kız arkadaşımla sahile doğru yürürken, içlerinden biri beni yanına çağırıp "o kız kaşar, bi daha onunla gezdiğini görmücem." demişti, kaşar tabirini hayatımda ilk kez duyduğumdan mıdır, korktuğumdan mıdır öylece kalakalmıştım. hey gidi.
  sahi n'oldu onlara?
 • gençlere milleti sevmeyi tavsiye eden bir eğitim ve kültür vakfı. bence çok yaralı kurumlardır. sonuçta milletini sevmenin ne zararı var ki?
 • geçen gün aralarında kalıp canımı zor kurtardığım topluluk
 • muhtemelen pkk lehine yapılacak olan gösterilerde sık sık boy göstereceğini düşündüğüm kişilerin oluşumu. şunları uyandırdınız ya, uykudan kalktılar ya artık ciddi ciddi özeleştirinin zamanı gelmiştir.
  ben söyleyeyim, artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak gibi.
 • bunların ortaya saldığı çapulcu sürüsü itlerin yüzünden chp'ye oy vermiş halimle ben bile evimde can güvenliği endişesiyle oturuyorum. eşimin can güvenliği için endişe ediyorum. türkiye'nin başka bir yerinde şu anda hdp binalarının yakılmakta olduğu bir yerde yaşayan annemin can güvenliği için endişe ediyorum. gelecek için endişe ediyorum. tüm bu endişelerle bu gece uyku yok.

  benden yüzlerce kilometre ötede üniversiteye giden çocuklarım olsa ne halde olurdum zaten düşünemiyorum bile.

  hele pkk'ya lanet okuyan ama ayan beyan "kürt" olarak nam salmış bir kürt olsam bu gece neler hissederdim ne korkular içinde sabahı ederdim kim bilir.

  ankara'nın merkeze uzak, en "nezih" semtlerinden birindeyim. burada bile dışarıda kurtçuklar uluşuyor. itfaiyle sirenleri kol geziyor.

  bu vatanda bir gün tam anlamıyla iç savaş çıkarsa sizin yüzünüzden çıkacak beyinsiz kurtçuklar! sizleri sokağa dökenler için sabaha kadar içimden etmedik küfürüm kalmayacak
 • barış bildirisine imza atan araştırma görevlilerinin fotoğraf ve isimlerini broşür olarak dağıtıp hedef haline getiren, en az pkk kadar muzır oluşum.

  link
 • lisede olduğum yıllarda çok popülerdi. gidenlerin ideolojik, politik kaygıları da pek yoktu. gitmelerinin en önemli nedeni kavga olursa arkam olsun mantığıydı.
 • rus istihbarat teşkilatı fsbden bir yetkili sina yarımadasında düşen rus yolcu uçağıyla bir bağlantılarının olduğunu düşündüklerini açıklamış.

  (bkz: kommersant'ın ülkü ocakları haberi)

  bu dünyaya ne oluyor arkadaş.