• bak yazmayayım diyorum da haksızlık yapılınca sesini duyurman gerekiyor işte.
    moonlight sonata dışındaki üyesi dışında zall dahil olmak üzere yönetiminin ve birkaç yazarı dışında yazarlarının eleştiriye tahammülsüz olduğu düşünülen sözlük.
    daha birkaç gün önce bana küfredilen başlık açıldı. şikayet ettim yanıt gelmedi. modrrasyonun zamanında müdahale etmemesini eleştirdim çaylak olmuşum.
    yani madem siz ve çoğu yazar eleştiriye tahammülsüzsünüz bunu formata dahil edip belirtin o zaman. kimse kimseyi eleştirmesin.
    ama sizce bu doğru mu ? övünce en iyisin ama eleştirince kötü oluyorsun. olgun mu sizce de ?
    bir de çok güvenilmez yazarlar var. donuza eklenmeyi hazmedemiyor kimse. şımarıkça saldırıp sinirlerinizle oynayıp duruyor. güvendiğiniz adam da sizinle dalga geçen başlığa dalga geçen entry yazıp artı topluyor.
    uludağ cidden eski sıcak günlerinden çok uzaklaştı. bu hale gelmesinde emeği geçenlere yazıklar olsun.
  • bazı sinsi tiplerin de sizi rahat bırakmayabileceği sözlük.
    şu an karpaty tromso dortmund alex nickiyle yazan bir yazar var. kendisi abartılı fenerbahçe sevgisi ve galatasaray' a gereksiz derecede büyük düşmanlığı yüzünden futbol konusunda objektif olamıyor. aramızdaki sorun ne zaman başladı bilmiyorum çünkü unuttum. ama tahminen bu şahsı galatasaray düşmanlığı yüzünden eleştirip donuza eklemişim. adam unutamayıp kin tutmuş. ne zaman yazar olsa yazdığım her şeyi açık eksi oyluyor. şikayet ettim bunu, bıraktı. demin yine baktım açık eksi oylamış.
    sadece açık eksi oy mu ? nick başlığım altına galatasaray' a saldıran, tahrik edici fotoğraflar ekliyor her yazarlığında. tamam, ben de fener' den nefret ediyorum da bir kere bile ne birini tahrik ettim ne fener' e küfrettim. saygılı davranayım, sabır göstereyim dedikçe fenerliler tepeme çıktı her defasında.
    şimdi bana her gün saldıran, tahrik etmek için çıldıran tipler çaylak olmazken ben çaylak oluyorum. bu nasıl bir standarttır ya ?
    verdiğim o kadar emeğe rağmen bunların hiçbirini hak etmedim.
    bir de eleştiri ve şikayetleri cevap vermeden kapatan moderasyon umarım bu sefer cevap verir. her insan saygıyı hak ediyor çünkü !
  • bir şeylerin kesinlikle ters gittiği sözlük. yazmalıyım yoksa çıldıracağım. zaten orada yazıp eleştirsem eleştiriye tahammül edemedikleri için hemen çaylak yapıyorlar, yaşadıklarımdan aklıma başka bir şey gelmiyor.

- öyle gamsız, patavatsız yazanlar var ki karşısındakinin nasıl hissedeceğini, ne düşüneceğini önemsemeden kırıcı, rencide edici hatta gerçek dışı şeyler yazmaktan çekinmiyorlar. siz de yanıt verip engelleyince kötü adam oluyorsunuz.
    - hem moderasyonu hem de çoğu yazarı eleştiriye tahammül edemiyor. eleştirdiğiniz yazar, eleştiriniz haklıyken bile, size düşman olabiliyor. iki kere çaylak oldum ikisi de moderasyonun sözlüğe ilgisiz kaldığını belirttiğim içindi.
    ee o zaman formata yazıp belirtin biz de eleştirmeyelim sizi ve yazarları. kaldı ki böyle bir dünya var mı ? övmek serbest, eleştirmek yasak: bu nasıl bir şeydir ya ? bir insanı sevmediğimizi, entrysini hatalı bulduğumuzu söyleyemeyecek miyiz ?
    - engellenmeye tahammül edemiyor çoğu yazarı. siz engelleyip unutuyorsunuz adam hala tahrik edip kızdırmak için başlık açıyor, küçümsüyor, alay ediyor. çaylak ya da silik olup cevap vermeyecek olan hakkında yazmak da ne kadar kötü ve yanlış bir şeydir.
    - fenerbahçeli yazarlar takımları hakkında hiçbir eleştiriye gelemiyor yıllardır. fenerbahçe' yi öven, galatasaray' ı eleştiren artı, fenerbahçe' yi eleştirip galatasaray' ı öven eksi oylanıyor. eğer '' real madrid' in türkiye şubesi fenerbahçe '' yazarsanız artı toplarsınız, '' real madrid' i futbolda, resmi maçlarda yenmiş tek türk takımı galatasaray' dır '' desen eksi oylanırsınız. çünkü işlerine gelmiyor. ( sözlüğün admini fenerbahçelidir hatta, yetkililerden biri aşırı fenerbahçe fanatiğidir ).
    - silinmem, intihar etmem - evet, doğru duydunuz, bu derece ileri gidildi - için kampanya başlatıldı, nickime küfreden başlık açıldı, iftira atan başlık üretildi. şikayet edince sonuç alamadığım gibi ben çaylak oldum. gerçekten de anlam veremiyorum. her gün beni küfrettirmek için şımarıkça tahrik edenler var ama onlara yaptırım uygulanmıyor. bu nasıl iştir ya ?

öyle doluyum ki anlatamam. bunları yazmam gerekiyordu. uludağ sözlük için çok fazla vefa ve sabır gösterdiğimi düşünüyorum. saygı ve keyifle yazmak dışında isteğim yoktu, onu bile çok gördüler.

edit: - rahat bırakılmayı rica ettiğinizde inadına aynı şeyi yapmaya devam etmek nedir ? hem de defalarca rica edildiği halde ? bu nasıl şımarıklık, kötü niyettir ya ?
  • yeni üye oldum ama aktif yazar sayısı çok az ve başlıklar genellikle yazarların birbirine sallamasından oluşuyor .
  • zamanla kimseye kolay kolay güvenmemeyi öğreten türden bir oluşum. kendisini öven başlıklar açtığım ve aramızın iyi olduğunu düşündüğüm adam, hesabımı sildirdikten sonra bana saldıran bir başlıkta benimle dalga geçmiş. zaten yıllardır bu sözlükte karşılaştığım çoğu yazarın insanlardan uzaklaşma kararı almamda büyük payı oldu.
    eskiden msn' de, radyo yayınında sabahlar, cimbomlu, fenerli demeden arkadaş olur, buluşur, sohbet eder, çok iyi vakit geçirir, birlikte güzel entrylere imza atardık. artık o eski yazarların hiçbiri kalmadı. üstelik şu anda okumaya zerre tahammül edemediğim öyle çok yazarı var ki anlatamam.
    bir de zall ve moderasyonu eleştirdiğim üç dört entryden sonra ertesi gün çaylak olduğumu gördüm. madem eleştiriyi kabul edemiyorsunuz formatta '' admin ve moderasyon eleştirilmez '' yazsaydınız bari. ama formata uyduğum, kimseye, bana yapıldığının aksine, hakaret etmediğim, tahrik çabasına girmediğim halde yazdıklarım birinin işine gelmiyor diye gammazlandığım için çaylak olduysam yine konu eleştiriye tahammülsüzlüğe geliyor. yani kimseyi eleştiremeyeceksek, herkesle iyi geçinmek zorundaysak formatta belirtseydiniz de uysaydık !
  • formatında neden '' admin, moderasyon ve yazarları eleştirmek yasaktır '' maddesinin bulunmadığı merak edilen sözlük.
    moderasyonun müdahalede yavaş kaldığı ve bazı rahatsız edici, saldırgan başlıklara yaptırım uygulamadığı gerçeğini eleştirdiğim iki seferde de çaylak oldum.
    diğer yazarları eleştirdim, hem eleştiriye tahammülsüzlüğün ne kadar yaygın olduğunu gördüm hem de bir sürü kişi, hatalı oldukları kesin olduğu halde, bana düşman oldu çünkü işlerine gelmedi.
    fanatik fenerli yetkili galatasaray hakkında istediği olumsuz şeyi yazabiliyor, ben yazınca nick başlığımın galerisine fanatik fenerli panpalar bir sürü tahrik edici foto ekliyor.
    hakkımda intihar etsin kampanyası ve bir sürü gereksiz, kırıcı başlık açılıyor, silinmesi için kimse uğraşmıyor, ben moderasyonu ve yazarları sık sık eleştirince çaylak oluyorum. oh ne güzel ya ! '' herkes beni övsün ama kimse eleştirmesin '': böyle bir şey olabilir mi ya ?
    eksileri çok fazla olan sözlüktür. orada yazdığım zaman çaylak olduğum için burada içimi dökmem gerekiyor. kimse kusura bakmasın.
  • aslolan fenerbahce dir nickli fenerbahçeli bir yazarı olan sözlük. bunu niye mi belirtiyorum ?
    çünkü aslolan fenerbahce dir son 10 senedir ciddi sayıda fenerlinin dönüştüğü profili yansıtıyor.
    - fenerbahçe hatalıyken bile kabul etme,
    - körü körüne fener’ i savun,
    - bütün hakem hataları galatasaray lehine gelişiyormuş gibi komik bir anlayış geliştir,
    - rakip takıma her fırsat bulduğunda saldır, taraftarlarına düşman ol.
    cidden sıktığı için yazıyorum. daha da üzücü olan aşırı fenerbahçe sevgisi ve galatasaray düşmanlığı yüzünden futbolla ilgili entryleri samimi olmayan bu trollün desteklenip artılanmasıdır, hem de defalarca !
    eğer bugün fenerbahçe sevilmiyorsa aslolan fenerbahce dir ve kendisi gibilerin büyük payı vardır ve ne yazık ki onlar desteklenirken onları eleştirenler kötü adam ilan ediliyor.
    gerçek hayatı da sözlükleri de saran bu düşmanca fanatizmi kınıyorum. bu insanları da hiç sevmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap