6270 entry daha
  • bugün mitingler için yapılan harcamalara, kullanılan belediye kaynaklarına, katılım sağlan parti teşkilatlarını görünce, daha çok saygı duyduğum lider. 1 kuruş bile kamu kaynağı harcamadan, yaptığı etki muazzam. imkanı olan herkesin bağış yapmasını diliyorum.
    (bkz: zafer partisi'ne bağış kampanyası)
  • burada yazanları akıllı sanırdım. alakası yokmuş. simdi bir seçmen kitlesi düşünün. bu secmen kitlesi kendini dindar ve vatansever olarak tanimliyor. yıllar boyunca da karşısındaki partiyi teröre kurduğu yakınlık ve gecmiste yaptiklari kötü politikalarla suçluyor. yani bu seçmen kitlesi tarafından zaten öcü olarak görünen bir güruh var. her ne kadar kendi liderinden memnun olmasa da "baska parti mi var?" deyip oyunu oraya gönderiyor. işte siyaset tam olarak burada devreye giriyor.

bende sizdenim, bana görede onlar kötü, bana göre de onlar terörle işbirliği yapıyor, onlar şöyle öcü, böyle öcü diyor. simdi siz bu mevcut düzenden bıkmış seçmen kitlesinin karşısında durup kavga ederek mi kendi safınıza çekebilirsiniz? yoksa önlerine geçip, hakikaten bunlar kötü, bende bıktım bunlardan ya deyip alternatif oluşturarak mı arkanıza alırsınız?

bu durum en çok kime yarardan ziyade, kime zarar veriri düşünmeye davet ediyorum sizi.
  • tamamen boş laflarla müthiş bir ivme yakalayarak erdoğan'ı tekrar başkan yapacak olan zafer partisi kurucusu ve genel başkanı.

boş laf diyorum çünkü siyasette ne yapılacaksa yapılsın temeli ekonomiye dayanır. akp ekonomi ile geldi, ekonomi ile gidecek (normal seçim senaryosunda, sadat gibi paramiliter grupların etkisi veya daha önce 2015 seçimlerinde meclis çoğunluğunu kaybettiklerindeki gibi türkiye'de insanlar sokak ortasında patlayıcılarla katledilmediği durumda).

peki ümit özdağ ekonomi konusunda ne yapıyor? dinledik, 12 yıllık plan, sanayiyi türüne göre türkiye üzerinde stratejik konumlara kaydırma... bunlar değerlendirilebilir uygulamalar. lakin temel olarak yapılması gereken ve kemal kılıçdaroğlu'nun söylediği türkiye'yi haraca bağlayan kişilerin anlaşmalarına vb. karşı yapılacak olanlar.

bana ümit özdağ bunlardan bahsetsin, oyu verelim. beşli çetenin (her kimse artık bu beşli çete) anlaşmalarını iktidara gelir gelmez sonlandıracak mı? bunların mal varlıklarına, bunların banka transferi gerçekleştirdiği her grubun mal varlıklarına el koyacak mı? ülke dışına para kaçırdılarsa bunların takibini uluslararası hukuk ile geri getirebilecek mi?

veya şimdi atatürk havalimanı'nın oarsını burasını söken insanların evlerinin önüne soylu'ya gittiği gibi gidecek mi? yoksa kim takar atatürk havalimanını modunda mı takılacak?

mülteci konusundan herkes şikayetçi. buradan da yürüdü gitti özdağ... fakat biraz da gönderme işi nasıl olacak ondan bahsetsin. gönderirken uluslararası medyaya malzeme verebilecek durumlar oluşacak mı? 1940'lı yıllarda değiliz, yapılan her eylem bir şekilde uluslararası yerlere taşınacak. olaysız mı göndermeyi planlıyor? biraz bahsetsin bakalım bu işten. bu işin süresi nedir? maliyeti nedir? finansmanı nedir? göndereceğin yerdeki durumları nedir? bunu soruyorum çünkü gönderdiği yerde karşılaşacakları kaderleri bu topraklarda da yaratabilirsin. o yüzden kaderlerinin ne olduğu belli olursa ona göre strateji üretirsin.

en gündemde olduğu konuda dahi neyi nasıl yapacağı belli değil. neden değil peki? iktidar olunca mı planlayacak? siz bu kardeşinize yetkiyi verin, mülteciyle, afganla nasıl uğraşılıyor göreceğiz modunda mı takılacak?
  • https://www.youtube.com/watch?v=l7dqs1pbebk

öncelikle garantileri kaldıracağından bahsettiği videoyu paylaşalım.

benim hatırladığım kadarıyla özdağ çıktığı neredeyse her canlı yayında bu beşli çeteye verilen yolcu hasta ve geçiş garantilerinin durdurulacağını ve bunun hukuki zeminini hazırladıklarını söyledi. daha şu saatten sonra beşli çeteden bahsedende art niyet ararım.

2017 yılında akp ile birlikte el ele atatürk havalimanını müzeye dönüştürüp arazisini de park ve kütüphane olarak kullanmak isteyen chpnin bizzat kendisidir. ha sonradan yeni havalimanının iş yapmayacağı ortaya çıkınca akp eski pistleri yıktırtmaya kalktı aralarındaki fark bu yani. yoksa chp'nin atatürk havalimanını aktif olarak çalıştırma gibi bir düşüncesi yoktur. zaten derdi atatürk havalimanı olsaydı ana pistler 2019 yılında kırılırken ölü taklidi yapmazdı. özdağ atatürk havalimanını aktif olarak çalıştıracağının sözünü verdi.

son olarak sığınmacıları nasıl göndereceği sorulmuş. anlatmaya başladığı dakikaya link verdim.

https://youtu.be/x-w1snsknnk?t=3021

yine özdağ başka bir programda dükkanı olan sığınmacıların dükkanlarını çalıştırdıkları süre boyunca yaptıkları işlerden alınması gereken vergilerin mahsup edilip mallarına el koyulup vergiler çıkıldıktan sonra kalan parayı ellerine sayıp göndereceğinden bahseden tek kişidir.

bu adam yaptığı ve yapacağı her şeyi en ince noktasına kadar anlatırken laubali ithamlarla karşılaşması haksızlıktır.
  • https://twitter.com/…?t=rmhngpxm7nrhfnxzg7pgiw&s=19

şu fake hesabın twit'ini gerçek sanıp paylaşmış. sonra da zihniyetleri bu diye kıvırmaya kalkmış.

işte aklından büyük işlere kalkarsan olacağı budur. işi gücü ortalığı karıştırmaya çalışmak. şu akıldaki bir adamın türkiye'yi yönetebileceğine inanıyor musunuz?
  • iktidarla ve muhalefetle el birliği yapıp kemal kılıçdaroğlu'nun adaylığının önündeki tek engel olan imamoğlu'nu yıpratıp kemal kılıçdaroğlu'nun adaylığını bize kitledi.
    aferin..
    helal olsun..
    büyük adamsın özdağ, büyük adamsın kılıçdaroğlu.
    mansur yavaş aday olmak istemediği halde onun üzerinden erdoğanı iki kere yenmiş adayı bitirmeye çalıştın. aferin. 2023te erdoğan kazanınca suriye'liler de bize girince göreceğim seni.
  • sözlükte ve twitter'da bolca trolü bulunan kripto akpli
  • 2019 yılındaki belediye seçimlerinde iyi parti’nin chp ile ittifak yapmasını istememiş, ayrı ayrı adaylar gösterilmesini istemiş siyasetçidir.

eğer iyi parti bu adamın aklına uymuş olsaydı bugün başta istanbul ve ankara olmak üzere çoğu büyükşehiri akp yönetiyor olacaktı.
    adayımızdır dediği mansur yavaş büyük olasılıkla seçilemeyecekti ve ittifak yapılmamış olsa akp’nin ekmeğine yağ sürülecekti ümit özdağ eliyle.

destekçileri gerçek yüzünü görür umarım.
9341 entry daha
hesabın var mı? giriş yap