• boyle universite soylesilerinde buyukler ile ulke ve gelecek hakkinda ufak bir konusma baslar. o konusmaya eklenir hep. ben umudumu kaybetmedim siz de "umudunuzu kaybetmeyin" diye. tam olarak boyledir. sakin ha kaybetmeyin. devlet adamlari falan da soyler. bugunu siktir edin gelecege bakin babinda. umutlu olun biz bir bok yapmayacagiz ama siz yapacaksiniz babinda.

biz bur halt yapmayacagiz demenin diger bir yolu da siz bizim gelecegimizsiniz, bizi kurtaracaksinizdir.
  • beklentiler umutlar değil mi insanı üzen. siktir edin.
  • benim için çok geç sanırım. zira ben umudumu da ümidimi de kaybettim. insanlığa karşı hiçbir inancım kalmadı. insanın içinde zerre kadar iyilik taşıdığı hususunda inancım tamamen bitti.
    neden bitmesin ki?
    ten rengin farklı olur, öldürülürsün.
    dilin farklı olur, öldürülürsün.
    doğum yerin farklı olur, öldürülürsün.
    cinsiyetin farklı olur, öldürülürsün.
    dinin farklı olur, öldürülürsün.
    mezhebin farklı olur, öldürülürsün.
    ...
  • umut nedir ? umut ; bir hayaldir olmasını çok istenen şey için elde etmede ya da ulaşmada en önemli unsudurdur. yani umudumuzu kaybetmeyin diyorsunuz da ne için umut ? ortada güzel ve temiz bir şey mi kaldı ? müzik kirlendi , aşklar kirlendi , arkadaşlık kirlendi sonunda her şeyden uzaklaştık yalnız kaldık şimdi yalnız ve umutlu mu olalım ? yok arkadaş yalnız kalırım ama onlar gibi kirlenmiş kendini kaybetmiş olmam.
  • umut öldü adalet öldü hukuk öldü demokrasi komada hadi hayırlısı
  • her zaman umut vardır.
  • tüm hayalkırıklıklarına rağmen sevgi vardır ve ansızın sizi bulur. karanlık hayallerle kendini yormak korkunun ve yalnızlığın eseridir. tüm yalanına dolanına, ahlaksızlığına sığlığına, yobazlığına yozlaşmışlığına rağmen, dünya hala güzeldir.

neşeli ol. mutlu olmaya gayret et. kendine karşı nazik ol. senden bir tane daha yok çünkü.

umut, en son kaybedilecek şeydir, ölmeden bir saniye önce.
  • deli misin? umudun hiç kaybedilir mi?
    belki tam bitti dediğin yerden yeniden ve daha iyi bir şekilde başlayacaksın.
    belki 5 dakika sonra telefon çalacak 'bu kadar kolay mıydı' diyeceksin.
    belki yolunu kaybedeceksin, karşına ömründe görmediğin kadar güzel bir yol gelecek.
    belki her şey değişecek bir anda. belki sen inadı bırakacaksın, belki karşındaki bırakacak.
    belki şehre yeni biri gelecek.
    belki bir dostundan bir mesaj gelecek ve sabaha kadar güleceksin.
    belki yağmur yağacak, sonra güneş açıp kuruyacak, her yer toprak kokacak.
    belki gelen günler, gidenlerden güzeldir.
    belki gelen gidenden daha iyidir.
    belki sonun başından iyi olacak.
    belki bu yaz yıllardır gitmek istediğin o ülkeye gideceksin. orada hayatının sürprizini bulacaksın.
    unutmaki nefes aldığın müddetçe umut vardır.
    belki dönüş vardır da sen göremiyorsundur.
    belki beklediğin tüm kapalı kapıların açılma vakti vardır.
    belki duan kabul olmuştur da en doğru zamanı bekliyordur.
    belki şu an olmayan hayaline, yıllar sonra olmadığı diye teşşekür edeceksindir.
    hayatta her şey olabilir
    o yüzden demem o ki
    umudunuzu kaybetmeyin.
  • bu yazıyı asla unutamayacağım. depremin ortasında olur da görürlerse diye duvara kendinden sonraki insanların dayanma gücünü düşünen koca yürekli arkadaşımızın yazısı. helal olsun sana. allah uzun ve güzel ömürler versin sana.
hesabın var mı? giriş yap